'100 Klasikle 100. Yıl' konvoyu

'100 Klasikle 100. Yıl' konvoyu

access_time19 Mayıs 2019 13:52
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı konvoyla kutladı.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), "100 Klasikle 100. Yıl" konvoyu ile İstanbul'u gezerek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Galata Köprüsü üzerinde toplanan, Türk bayrakları ve Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleriyle süslenen nostaljik konvoy, ilk olarak Dolmabahçe Sarayı'na gitti.

Tüm milli bayramlarda nostaljik konvoy oluşturmaya özen gösterdiklerini belirten İKOD Başkanı Serkan Okay, "Özellikle bu günlerde birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Buna katkı sunabiliyorsak, çorbada tuzumuz olabiliyorsa ne mutlu bizlere. Tüm ulusal bayramlarda sahada olmaya devam edeceğiz." dedi.

Yol boyunca karşılaştıkları ilgiden mutlu olduklarını dile getiren Okay, "Klasik otomobiller insanların yüzünde tebessüm oluşturabilen araçlar. Her dönem geçerliliğini koruyan, özellikle bir döneme damgasını vuran bu araçların herkesin zihninde özel bir yeri var. Ayrıca rengarenk araçlar. Bu renklilik günümüz araçlarında pek rastlanmayan bir şey." ifadelerini kullandı.

Dolmabahçe'deki molanın ardından tekrar yola çıkan klasik otomobiller, sahil yolu üzerinden Sarıyer'e kadar konvoyu sürdürdü.

Güzergah boyunca klasik otomobillere ilgi gösteren vatandaşlar, fotoğraf ve video çekti.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

İstanbul-İzmir 3.5 saate iniyor

İstanbul-İzmir 3.5 saate iniyor

access_time18 Haziran 2019 11:06

Cumhuriyetinin en büyük otoyol projesi olan İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunda sona gelindi. İstanbul - İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyol kurban bayramı öncesinde hizmete...

ACEA: Avrupa Birliği'nde yeni binek araç kayıtları Mayıs'ta yüzde 0,1 arttı

ACEA: Avrupa Birliği'nde yeni binek araç kayıtları Mayıs'ta yüzde 0,1 arttı

access_time18 Haziran 2019 09:18

Avrupa Birliği'nde binek araç kayıtları Mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,1 arttı.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağı açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağı açılıyor

access_time17 Haziran 2019 16:29

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Bu hafta sonunda Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağını açacağız. Bu yolun açılması özellikle bu bölgedeki sanayicilerimiz için önemli...

Araç kiralayanlar dikkat! Uyarı geldi...

Araç kiralayanlar dikkat! Uyarı geldi...

access_time17 Haziran 2019 12:02

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, yaz döneminde araç kiralamanın arttığını, mağduriyet yaşanmaması için araç kiralama belgesinin saklanması gerektiğini...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)