2022’ye kadar tüm modelleri elektrikli olacak

2022’ye kadar tüm modelleri elektrikli olacak

access_time13 Aralık 2019 16:47
Kendisini çevre dostu bir marka olarak konumlandıran Jeep gelecek üç yılda tüm otomobillerini elektriklendirecek.

Yeni Zelanda’da yapılan bir medya etkinliğinde konuşan Jeep global başkanı Christian Meuniér Jeep’in “dünyadaki en yeşil SUV markası” olacağını duyurdu ve elektriklendirilmiş modellerin bugüne kadarki en hızlı ve en iyi Jeep otomobiller olacağını ekledi.

Jeep zaten kapsamlı bir araç serisine sahip ve gelecek yıllarda sayı daha da artacak. 2022 yılı itibariyle Compass, Cherokee, Grand Cherokee, Wrangler, Renegade, Grand Commander, Wagoneer ve Grand Wagoneer plug-in hibrit ya da geleneksel hibrit sistemlerle sunulacak.

Otomobil üreticisi elektriklendirilmiş güç aktarım sistemi seçeneklerinin global satışları daha da artıracağına inanıyor. Firma 2009 yılında 300.000 araç satarken bu yıl bunu 1.5 milyon adete çıkartmayı başardı.

Yeni tamamlanan FCA-UAW iş gücü anlaşmasıyla Jeep’in Detroit’de inşa ettiği yeni fabrika için de bir adım daha atılmış oldu. Bu tesiste 2020’de tanıtılacak yeni üç sıra koltuklu model üretilecek. Bir sonraki yıl yeni nesil Jeep Grand Cherokee gelecek ve Jefferson North fabrikasında üretilecek. Uzun zamandır beklenen Jeep Wagoneer ve Grand Wagoneer ise 2021’de Warren fabrikasında üretime girecek. (ototeknikveri)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Uber ve Hyundai’den hava taksisi işbirliği

Uber ve Hyundai’den hava taksisi işbirliği

access_time07 Ocak 2020 11:01

ABD’li Uber Technologies Inc ve Güney Kore’den Hyundai Motor Company, gelecekte bir hava taşımacılığı ağı kapsamında uçan taksi üretmek için işbirliği yaptı

Musk ilk ticari karayolunu ne zaman hizmete sunacak?

Musk ilk ticari karayolunu ne zaman hizmete sunacak?

access_time01 Ocak 2020 11:38

"Eğer yeni bir şey denemezsek sonsuza kadar trafik cehenneminin içinde yaşayacağız"

‘Sanal dünya' için geliştirildi

‘Sanal dünya' için geliştirildi

access_time09 Aralık 2019 11:31

"V12 Vision Gran Turismo”nun gerçek boyutlu bir prototipi Monako’da tanıtılmış olsa da, araç, aslında tamamen “sanal dünya” için geliştirilmiş.

Porsche ve Boeing şehir içi hava ulaşımı pazarı için ortaklık kuruyor

Porsche ve Boeing şehir içi hava ulaşımı pazarı için ortaklık kuruyor

access_time11 Ekim 2019 14:28

İki şirket, şehir içi hava ulaşımı pazarı için ürün gelişimini araştırmak üzere anlaşma imzaladı.

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • yavuz tekir26 Nisan 2020 19:02düşünsenize peugeotta böyle bir karar alıyormuş E-208 ile başlangıç yaptılar devamını getirirler belki :D

    (%0) (%0)