25 yıl sonra otomobil kullanmak yasaklanacak

25 yıl sonra otomobil kullanmak yasaklanacak

access_time12 Ekim 2017 12:26
İngiliz teknoloji uzmanı Omar Rahim'in iddiasına göre, 25 yıl içinde insanların otomobil kullanması yasaklanacak.

Tesla, Apple ve Google gibi dev firmalar sürücüsüz otomobiller için bir süredir çalışmalar yürütüyor. NTV'nin haberine göre seyahat alışkanlıklarımızı kökünden değiştirecek bu teknoloji bir yasağı da beraberinde getirebilir. Örneğin 25 yıl içinde insanların otomobil kullanması yasaklanabilir. Bu iddia teknoloji uzmanı Omar Rahim'e ait.

İngiliz uzman duygusal bir canlı olan insanları otomobil kullanırken hata yapmaya mahhum olduğunun altını çizerek gelişen teknoloji ile insanların otomobil kullanmalarına yasak geleceği öngörüsünde bulundu.

İngiliz uzmana göre, bu kulvardaki teknolojinin gelişme hızına bakılırsa bu durum 25 yıl içinde gerçekleşecek. İnsanların hata yapmaya yatkın olduğunu belirten Rahim, Barcelona'daki bir konferansta yaptığı açıklamada bu işin tamamen makinelere devredileceğini belirtti.

Bu iddianın doığru çıkması durumunda on binlerce kişi işsiz kalacak. Zira taksi ve otobüs sürücüleri artık insanlardan değil robotlardan seçilecek.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bakan Ağbal: Eğer Ferrari alıyorsanız ilave vergiyi de ödersiniz

Bakan Ağbal: Eğer Ferrari alıyorsanız ilave vergiyi de ödersiniz

access_time17 Ekim 2017 12:05

Maliye Bakanı Naci Ağbal, merkezi yönetim bütçesinin bu yılın eylül ayında 6,4 milyar lira, ocak-eylül döneminde ise 31,6 milyar lira açık verdiğini söyledi.

Mercedes'in 50. yılında büyük skandal

Mercedes'in 50. yılında büyük skandal

access_time16 Ekim 2017 23:00

Alman otomobil üreticisi Daimler AG’nin, hava yastığını etkiyebilecek bir arıza nedeniyle dünya genelinde bir milyondan fazla aracını geri çağıracağı bildirildi

Goodyear’dan, yeni nesil akıllı fabrika…

Goodyear’dan, yeni nesil akıllı fabrika…

access_time16 Ekim 2017 17:40

Goodyear, premium lastiklerde artan müşteri talebini karşılamak amacıyla inovatif üretim sürecini kullanacağı yeni fabrikasının temelini Lüksemburg'ta attı. Fabrikada üretime...

Subaru'nun yeni güvenlik teknolojisi tanıtıldı

Subaru'nun yeni güvenlik teknolojisi tanıtıldı

access_time16 Ekim 2017 17:34

Otomobillerdeki güvenlik teknolojileri her geçen gün gelişirken farklı markalar farklı çözümler geliştiriyor. Subaru'nun insan gözünden esinlenen çift kameralı Eyesight...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)