Ankara trafiği için yeni düzenleme

Ankara trafiği için yeni düzenleme

access_time11 Temmuz 2018 23:31
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, Ankara trafiğini rahatlatmak için üç dev kavşak düzenlemesi yapımına başlandığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ankara trafiğini rahatlatmak için üç dev kavşak düzenlemesi yapımına başlandığını açıkladı.

Ankara trafiğini rahatlatacak çalışmaların devam ettiğini ifade eden Tuna, "Ankaramızın en sıkıntılı noktalarından biri de Aydınlıkevler Türk Telekom önündeki "U" dönüşüydü. Bu yaraya da neşter vuruyoruz. Samsun Yolu Türk Telekom Binası önündeki "U" dönüşü nedeniyle yaşanan trafik kazalarının da önüne geçeceğimiz yeni proje ile Turgut Özal Bulvarı üzerindeki bu noktada alt geçit döner kavşak yapımı gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı.

Çalışmaların başladığını kaydeden Tuna, "Ankara trafiğine nefes aldıracak üç dev kavşak düzenlemesi ile kesintisiz ulaşım sağlayacaklarını" bildirdi.

Şehir Merkezi'nden Mamak istikametine giden sürücülerin Hızır Reis Caddesi'nden Faik Suat Caddesi ve 672. Sokağı takip ederek Turgut Özal Bulvarı’na çıkış yapabileceklerini belirten Tuna, Samsun-Mamak istikametinden merkeze doğru gelen sürücüler için de şerit atlatma yapılarak Turgut Özal Bulvarı üzerinde ve ters yönde trafik akışı sağlanacağını, Esenboğa Havaalanı yoluna dönmek için de Siteler Kavşağı'ndan dönüş verileceğini kaydetti.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bursa'da ortalık bir anda karıştı

Bursa'da ortalık bir anda karıştı

access_time22 Temmuz 2018 20:46

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, özel halk otobüs şoförünün aracını aniden sürücü kursu otomobilinin üzerine kırmasının ardından çıkan kavgada bir kadının darbedildiği öne...

Motosiklet otomobile arkadan çarptı: 3 ölü

Motosiklet otomobile arkadan çarptı: 3 ölü

access_time22 Temmuz 2018 20:36

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde, otomobile arkadan çarpan motosikletin sürücüsü İlyas Açıkkol (41) ile kızı Hülya (15) ve annesi Emine Açıkkol (64) hayatını...

Bir otobüsten çok daha fazlası

Bir otobüsten çok daha fazlası

access_time22 Temmuz 2018 19:30

Kaliforniya’nın uçsuz bucaksız çöllerinde akıllara durgunluk veren bir maceraya hazır mısınız?

Yolda görenler 'yok artık' dedi

Yolda görenler 'yok artık' dedi

access_time22 Temmuz 2018 12:19

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan Türk vatandaşı Ümit Şimşek, tatil için geldiği Türkiye’de otomobiline yaptığı şeyle 'yok artık' dedirtti

YORUM YAP

YORUMLAR (0)