BMW otomobillere Skype müjdesi

BMW otomobillere Skype müjdesi

access_time14 Temmuz 2017 13:54
Microsoft ile işbirliği yapan BMW, iDrive adlı sisteme sahip modellerde, görüntülü görüşme yapmaya yarayan Skype yazılımını da kullanıma sunacak.

Otomobil şirketleri artık teknoloji şirketleriyle birebir çalışıyor, kendi teknoloji departmanlarını kuruyor ve hatta, teknoloji şirketlerini satın alarak otomotiv teknolojileri geliştiriyorlar.

Microsoft'un duyurduğu yenilik de, bu kadar büyük olmasa da, önemli bir adım. Şirketin Skype for Business adlı iş dünyasına özel telefon hizmeti, yakında iDrive'lı BMW otomobillerde kullanılabilecek.

BMW'nin bilgi ve eğlence sistemi olan iDrive'a otomobillerdeki ekranlar üzerinden erişiliyor ve harita, müzik, klima gibi özellikler sunuyor.

Skype for Business, Amazon ve Google ile rekabet halinde bir hizmet. Amazon, Chime adlı video konferans sistemini şubatta tanıtmıştı. Google ise Hangouts adlı sohbet yazılımının video ve sohbet özelliğini iş dünyasına açmıştı.

SONRAKİ AŞAMA SESLİ ASİSTAN OLABİLİR

BMW'nin iDrive gibi sistemlerinde Google ve Amazon'un bu aralar popüler olan sesli asistan hizmetleri yer almıyor. Ancak, Google'ın Android Auto'ya odaklanması ve Fiat gibi otomotiv şirketleriyle işbirliği yapması, bu durumun yakında değişeceğini işaret ediyor.

Microsoft ise BMW araçlarına bu özelliği ekleyerek, yöneticilerin otomobilden iş toplantılarına katılabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Zira yazılım hem internet üzerinden aram hem de video konferans özelliğine sahip.

İlk aşamada Almanya, Fransa ve İngiltere'de kullanıma girecek olan özellik, daha sonra başka ülkelerde de devreye alınacak. Fakat bu ülkeler hakkında bilgi verilmiyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

İstanbul'da yol çöktü, cadde trafiğe kapatıldı

İstanbul'da yol çöktü, cadde trafiğe kapatıldı

access_time24 Temmuz 2017 20:59

Fatih'te cadde üzerindeki yolun çökmesi sonucu yaklaşık yarım metre çapında çöküntü oluştu. İtfaiye ekipleri tarafında yol araç trafiğine kapandı

İBB'den taksilere takılacak kameralar için yeni karar

İBB'den taksilere takılacak kameralar için yeni karar

access_time24 Temmuz 2017 18:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin başlattığı 'İTaksi' uygulaması ile İstanbul'da taksilerde ağustos ayından itibaren görüntü kaydı alınacak ama ses kaydı...

Otomobil devleri rekabeti engellemek için...

Otomobil devleri rekabeti engellemek için...

access_time24 Temmuz 2017 18:01

Der Spiegel dergisi Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Porsche, Opel gibi dev üreticilerin rekabeti engellemek için 20 yıldır birlikte hareket ettiğini iddia etti.

Otomobil pazarında yeni bir dönem başlıyor

Otomobil pazarında yeni bir dönem başlıyor

access_time24 Temmuz 2017 15:46

Sanal garaj tüketicilerin otomobil satın alma deneyimini değiştiriyor .Gerçek ile dijitalin harmanlanması, tüketicilerin otomobil satın alma şeklini değiştiriyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)