BMW otomobillere Skype müjdesi

BMW otomobillere Skype müjdesi

access_time14 Temmuz 2017 13:54
Microsoft ile işbirliği yapan BMW, iDrive adlı sisteme sahip modellerde, görüntülü görüşme yapmaya yarayan Skype yazılımını da kullanıma sunacak.

Otomobil şirketleri artık teknoloji şirketleriyle birebir çalışıyor, kendi teknoloji departmanlarını kuruyor ve hatta, teknoloji şirketlerini satın alarak otomotiv teknolojileri geliştiriyorlar.

Microsoft'un duyurduğu yenilik de, bu kadar büyük olmasa da, önemli bir adım. Şirketin Skype for Business adlı iş dünyasına özel telefon hizmeti, yakında iDrive'lı BMW otomobillerde kullanılabilecek.

BMW'nin bilgi ve eğlence sistemi olan iDrive'a otomobillerdeki ekranlar üzerinden erişiliyor ve harita, müzik, klima gibi özellikler sunuyor.

Skype for Business, Amazon ve Google ile rekabet halinde bir hizmet. Amazon, Chime adlı video konferans sistemini şubatta tanıtmıştı. Google ise Hangouts adlı sohbet yazılımının video ve sohbet özelliğini iş dünyasına açmıştı.

SONRAKİ AŞAMA SESLİ ASİSTAN OLABİLİR

BMW'nin iDrive gibi sistemlerinde Google ve Amazon'un bu aralar popüler olan sesli asistan hizmetleri yer almıyor. Ancak, Google'ın Android Auto'ya odaklanması ve Fiat gibi otomotiv şirketleriyle işbirliği yapması, bu durumun yakında değişeceğini işaret ediyor.

Microsoft ise BMW araçlarına bu özelliği ekleyerek, yöneticilerin otomobilden iş toplantılarına katılabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Zira yazılım hem internet üzerinden aram hem de video konferans özelliğine sahip.

İlk aşamada Almanya, Fransa ve İngiltere'de kullanıma girecek olan özellik, daha sonra başka ülkelerde de devreye alınacak. Fakat bu ülkeler hakkında bilgi verilmiyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Trafikte müdahale zorunluydu

Trafikte müdahale zorunluydu

access_time20 Ekim 2017 12:48

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. N. Şerif Çakırsoy, trafik sigortasına müdahale etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Aracını satana değer tazminatı

Aracını satana değer tazminatı

access_time20 Ekim 2017 09:31

Kaza sonucu aracın düşen değeri karşı tarafın sigortasından talep edilebiliyordu. Ancak konu bilinmediği için çoğu kişi aracını düşük değerle sattı. Danıştay, aracını düşük...

ÖTV'siz araçta tepkiler üzerine sınır yükseltildi

ÖTV'siz araçta tepkiler üzerine sınır yükseltildi

access_time20 Ekim 2017 04:43

ÖTV’siz araç sınırında geri adım... Torba tasarının ilk halinde engelliler, gaziler ve şehit yakınlarına ÖTV’siz araçta matrah 70 bin lira ile sınırlandırılırken, eleştiriler...

Nissan, tüm üretimini askıya aldı

Nissan, tüm üretimini askıya aldı

access_time19 Ekim 2017 18:41

Japon otomotiv devi Nissan, kendi ülkesi Japonya’da tüm üretimini askıya aldığını duyurdu

YORUM YAP

YORUMLAR (0)