Bursa yerli otomobilin döşemesine talip

Bursa yerli otomobilin döşemesine talip

access_time12 Ocak 2018 11:41
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay otomotivin içinde çok ciddi anlamda tekstil ürünleri olduğunu ifade ederek, "Bursa tekstil sektörü olarak, yerli otomobilin tekstil işlerine talibiz" dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, otomotivin içinde çok ciddi anlamda tekstil ürünleri bulunduğunu ifade ederek, "Bursa tekstil sektörü olarak, yerli otomobilin tekstil işlerine talibiz." dedi.

Burkay, yerli otomobili üretecek 5’li konsorsiyumun içinde Kıraça Holding ve Zorlu Holding'in de bulunduğunu, söz konusu firmaların Bursa’da çok ciddi yatırımları ve Bursa’nın da üretim yeri için önemli bir avantaja sahip olduğunu söyledi.

Yerli otomobilin Bursa’da üretilmesi konusunda gerekli planlar ve başvuruların ilgili yerlere iletildiğini belirten Burkay, "Eğer gerçekten milli bir otomobil yapılacaksa bunun merkezi Bursa olmalı. Çünkü Türkiye’de üretilen her iki otomobilden biri Bursa’da üretiliyor. Otomotiv sektörünün 28 milyar doların üzerinde bir ihracatı söz konusu ve bu da Uludağ İhracatçılar Birliği'nden geçiyor." şeklinde konuştu.

"Bursalı tekstilciler, yerli otomobilin tekstil işlerini yapmaya hazır"

İbrahim Burkay, Bursa merkezli bir yapılanmanın bu projenin başarıya ulaşmasında çok önemli bir itici güç olacağını vurgulayarak, hem yatırım alanlarıyla ilgili hem de tedarik zinciri, alt yükleniciler bakımından Bursa'daki şirketlerin buna çok hazır olduğuyla ilgili raporları sunduklarını söyledi.

Bursalı tekstilcilerin yerli otomobilin tekstil işlerini yapmaya hazır olduğunu belirten Burkay, "Tekstil sektörü olarak, yerli otomobilin tüm tekstil işlerini Bursa olarak yapmaya hazırız. Şu anda otomotivin içinde çok ciddi anlamda tekstil ürünleri var. Bursa tekstil sektörü olarak, bunların tamamında, yerli otomobilin tekstil işlerine talibiz." ifadelerini kullandı.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Nişantaşı'nda yolda kaldı! Benzin deposuna su boşalttı

Nişantaşı'nda yolda kaldı! Benzin deposuna su boşalttı

access_time16 Ocak 2018 17:28

Şarkıcı Ebru Polat, Porsche marka spor otomobiliyle Nişantaşı’nda yolda kaldı

Trafik cezaları mobil uygulama üzerinden anlık öğrenilecek

Trafik cezaları mobil uygulama üzerinden anlık öğrenilecek

access_time16 Ocak 2018 17:00

Sürücüler yeni başlatılan uygulama ile araçlarının çekildiği otopark ve ceza bilgisini e-devlet'te kayıtlı e-posta ve mobil uygulama üzerinden anlık bildirim ile...

Çekilen aracınızı burdan bulacaksınız

Çekilen aracınızı burdan bulacaksınız

access_time16 Ocak 2018 16:47

Artık sürücüler, araçlarının çekildiği otoparkı ve son 5 yılda yaptıkları kazalara ya da kesilen cezalara ait bilgileri, e-devlet uygulaması sayesinde 'anlık bildirim' ile...

Otonom sürüş çok yakında standart olacak

Otonom sürüş çok yakında standart olacak

access_time16 Ocak 2018 16:01

Büyük bir rekabet içinde olan otomotiv endüstrisinde markalar, araçlarda yeni özellikler çıkararak birbirleri ile yarışıyorlar

YORUM YAP

YORUMLAR (0)