Demirören Holding Total Türkiye'yi satın aldı!

Demirören Holding Total Türkiye'yi satın aldı!

access_time15 Nisan 2016 20:40
Türkiye enerji sektörünün LPG devi MİLANGAZ, Akaryakıt devi TOTAL’i satın alarak Türkiye’nin her bir köşesindeki hizmet ağını genişletti.
DEMİRÖREN HOLDİNG ve TOTAL arasında 2015 yılı Nisan ayından beri devam eden satış süreci tamamlandı. Dünya’nın 5’inci büyük petrol şirketi olan TOTAL’in, Türkiye’deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarının tamamı Demirören Holding’in oldu.

Ülkenin ilk LPG tedarikçisi olan demirören holdingşirketlerinden Milangaz, 26 dolum tesisi, 5 adet deniz terminali, 1100tüplü gaz bayii, 10bin Tali bayii, 630 otogaz bayii ve dökme gaz dağıtımı ile Türkiye’deki LPG sektörünün lider kuruluşlarındandır. Demirören Holding’e bağlı bir diğer şirket olan Moil Petrolcülük ise 419 akaryakıt istasyonu ile akaryakıt pazarında önemli bir oyuncudur.
Demirören Holding, Total Türkiye’yi bünyesine katarak akaryakıt ve otogaz pazarındaki gücünü artırıp, Türkiye genelinde 1200 adet akaryakıt ve otogazistasyonuna ulaşıyor. 

Bu birleşme ile akaryakıt sektöründe Demirören Holding bünyesindeki enerji grubunun cirosu ortalama 3 katına çıkarak9.5 milyar TL’ye yükseliyor.

Demirören Holding bu yatırımıyla güven duyduğu Türkiye ekonomisine ve geleceğine olan inancıyla,2016 yılının yerli sermaye olarak en büyük ve en önemli alımını gerçekleştirdi.

TOTAL:
Fransız devi TOTAL, alanında pek çok ilke imza atmasıyla biliniyor. Türkiye’de dizel araç pazarının gelişmesinin önünü açan Eurodiesel, fabrikada kurşunlu benzin ile çalışacak şekilde üretilen araçların, kurşunsuz benzin ile kullanılmasını sağlayan Greenmax gibi ürünleri üretip, piyasaya ilk olarak sunuyor.

DEMİRÖREN HOLDİNG:
Demirören Holding son 60 yıldır inşaattan turizme, imalattan eğitim ve medya gibi farklı sektörlerde hızla ve başarıyla büyüyen Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biridir. 
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

İkinci el araçta 1,5 milyon kişi kilometre sorguladı

İkinci el araçta 1,5 milyon kişi kilometre sorguladı

access_time24 Ağustos 2019 14:09

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete sunulan uygulama aracılığıyla ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine...

Volkswagen Tesla'yla ortaklık anlaşmasını yalanladı

Volkswagen Tesla'yla ortaklık anlaşmasını yalanladı

access_time23 Ağustos 2019 17:05

Volkswagen ABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla'ya ortak olmak istemediğini belirterek, Volkswagen CEO'su Herbert Diess'in pil ve yazılım teknolojisine sahip olmak için...

1,5 milyon kişi ikinci el araç kilometresi sorguladı

1,5 milyon kişi ikinci el araç kilometresi sorguladı

access_time23 Ağustos 2019 12:12

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ tarafından, ikinci el araç satışlarında kilometre sıfırlanması dolayısıyla yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla hizmete...

Yerli otomobile büyük ilgi! Vatandaşlar ön ödeme ile...

Yerli otomobile büyük ilgi! Vatandaşlar ön ödeme ile...

access_time23 Ağustos 2019 09:50

Yerli otomobil piyasaya çıkmadan vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "Yüzlerce yurttaşlarımız ön...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)