Faiz düştü pazar canlandı

Faiz düştü pazar canlandı

access_time07 Ekim 2019 09:52
Otomotiv son üç aya hızlı girdi. Kamu bankaları ile Türkiye'de üretim yapan firmaların işbirliğiyle gerçekleşen kampanya, pazarı canlandırdı.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile Türkiye'de üretim yapan otomotiv markalarının işbirliğiyle gerçekleşen "Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası" otomotiv pazarını canlandırdı. 1 Ekim'de başlayan kampanyaya tüketiciler büyük ilgi gösterdi. Daha ilk günden showroom trafiği artarken, kampanya koşullarını öğrenmek isteyen tüketiciler bayilere akın etti. Kampanyaya katılan bankalar ile firmaların operasyonlarını tamamladığını ifade eden sektör yöneticileri, bu haftadan itibaren satışların hız kazanmasını bekliyorlar.

PAZAR TAHMİNİ 450 BİN ADET
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, kampanyaya Türkiye'nin her bölgesinden yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Yılın son üç ayında satışlarda ciddi bir artış bekleyen Şahsuvaroğlu, "Otomobil satın almak isteyen tüketicilere uygun kredi koşulları sunan kampanya 31 Aralık'ta sona erecek. Ayrıca 15 bin TL tutarındaki hurda araç desteği de yıl sonunda bitiyor. Bu iki destek son çeyrekte işlerin çok bereketlenmesini sağlayacak" dedi. Şahsuvaroğlu, yıl sonu toplam pazarın 450 bin adet seviyesinde kapanacağını söyledi.

KAMPANYA REKABETİ BAŞLADI
Kamu bankalarıyla işbirliği yapan anlaşmalı firmalara Toyota ve Mercedes-Benz de katıldı. Böylece firma sayısı 11'e yükseldi. 31 Aralık tarihine kadar sürecek kampanyada Fiat, Honda, Hyundai, Renault, Toyota, Isuzu, Karsan, Temsa, Otokar, BMC, Mercedes-Benz bulunuyor. Ancak, bu firmaların dışındaki ithal markaların da özel bankaların işbirliğiyle düşük faizli kampanyalar yaptıkları görülüyor.

ÖZEL BANKALARA ÇAĞRI
Özel bankalara kampanyaya katılmaları için çağrı yapan Şahsuvaroğlu, "Özel bankalar yıllar boyu otomotiv perakendeciliği pastasından en büyük payı aldılar. Bugün özel bankalarımızı aynı yönde hareket ettiğini görmek bizi memnun eder"dedi.

(Ufuk Sandık/Sabah)

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

access_time28 Şubat 2020 17:05

Petrol fiyatlarında yaşanan gerileme sonrasında benzin ve motorine indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak indirim benzinde 34 kuruş, motorinde...

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

access_time28 Şubat 2020 11:14

Trafiğe kayıtlı araç sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,4 artarak 23 milyon 245 bin 409'a yükseldi

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

access_time27 Şubat 2020 16:07

ABD'de Nevada Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, lüks araba sahiplerinin yayalara daha az öncelik verdiği öne sürüldü. Araştırmaya göre, arabanın fiyatındaki her bin...

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

access_time26 Şubat 2020 16:00

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla hisseleri, otopilot özelliğine yönelik eleştiriler ve koronavirüs etkisiyle 2 günde 100 dolardan fazla düştü.

YORUM YAP

YORUMLAR (2)

  • Enis Kılınç 08 Ekim 2019 15:50Fiyatların düşmesi güzel bir olay inşallah böyle devam eder

    (%0) (%0)
  • caner köse07 Ekim 2019 14:21çok iyi oldu bu durum umarım ötvde düşer

    (%0) (%0)