Fiat Linea’nın yerini alacak yeni model

Fiat Linea’nın yerini alacak yeni model

access_time29 Kasım 2017 17:47
Tofaş’ın ürettiği Fiat Linea 10 yıl sonra yerini Fiat Cronos’a bırakıyor. Linea’nın ikinci jenerasyonu olacak Cronos’un Arjantin’in Cordoba kentindeki (Fiat Chrysler Automobiles) fabrikasında üretileceği resmi olarak da açıklandı.

Aracın Mart 2018’de önce Brezilya’da satışa sunulması planlanıyor. Tofaş ise konuyla ilgili sessizliğini korurken, mevcut Linea’nın bir sürü daha Bursa’da özellikle filo şirketleri için üretilebileceği belirtiliyor.
Ve resmi olarak tanıtıldı İşte Bursada üretilen Fiat Linea’nın yerini alacak yeni model

İLK ETAPTA 400 BİN

Geçtiğimiz hafta Hürriyet’in ‘Bursalı Linea yerine Cordobalı Cronos’ haberiyle gündeme getirdiği yeni modelle ilgili İtalyan Fiat resmi açıklamayı yaptı. Yeni Cronos sedan modelinin ilk görsellerini paylaşan Fiat tarafından yapılan resmi açıklamaya göre İtalyan marka, Cronos modelini ilk safhada Brezilya pazarında 300 bin, Arjantin pazarında ise 100 bin adet satmayı amaçlıyor.

EGEA’YA BENZİYOR

Yeni modelin tasarımına baktığımızda Cronos modelinin Bursa’da üretilen Fiat Egea Ailesi’nin tasarım dilini andırdığını net olarak söyleyebiliriz. Linea’dan farklı olarak Cronos, krom girişlere ve alt bölümünde yine krom dokunuşlara sahip bir ön ızgaraya sahip.

Ön tampon da daha şık sis farlarına uyum sağlamak için yeniden tasarlanmış. Cronos’un iç kabinindeki malzemeler ve tasarım ipuçları ise hatchback versiyonu Argo ile oldukça benzer. Otomobilde 7 inçlik ekran ve yerleşik bilgisayarın LCD ekranı standart olarak sunuluyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Aston Martin elektrik otomobilini tanıttı

Aston Martin elektrik otomobilini tanıttı

access_time15 Eylül 2018 14:30

Aston Martin’in ilk elektrikli otomobili Rapide E dünya genelinde tanıtımı yapıldı. Çift elektrikli motoru bulunan Rapide E, 602 beygir güç üretebiliyor

OTTOO’na 100 bin dolarlık yatırım

OTTOO’na 100 bin dolarlık yatırım

access_time15 Ağustos 2018 16:34

Akıllı araç platformu OTTOO, StartersHub ve Angel Effect ortaklığında 100 bin dolarlık yatırım aldı.

Sadece 999 adet üretilecek! Tarihinde bir ilk

Sadece 999 adet üretilecek! Tarihinde bir ilk

access_time07 Mart 2018 16:47

Range Rover, 48 yıllık klasik tasarımında sıra dışı bir yeniliğe giderek SUV özelliklerine sahip 2 kapılı bir coupe çıkardı. Sadece 999 adet üretilecek araç bugüne kadar ki en...

Rolls-Royce'un SUV aracının adı ''Cullinan'' oldu

Rolls-Royce'un SUV aracının adı ''Cullinan'' oldu

access_time15 Şubat 2018 13:24

Rolls-Royce 3 yıl önce duyurduğu SUV aracınının isminin ''Cullinan'' olacağını açıkladı

YORUM YAP

YORUMLAR (0)