Ford'da grev tehdidi ortadan kalktı

Ford'da grev tehdidi ortadan kalktı

access_time16 Kasım 2019 07:43
Ford çalışanları, Birleşik Oto İşçileri Sendikası ile işveren arasında anlaşmaya varılan 4 yıllık toplu sözleşmeyi onayladı. Ford, grevin kıyısından döndü

Birleşik Oto İşçileri Sendikası (UAW), Cuma günü Ford Motor Co'daki kıdemli ve üst mevki üyelerinin katıldığı oylamada sendika ile iş veren arasında imzalanan 4 yıllık yeni iş sözlemesini onayladı.

UAW şimdi, yeni bir iş sözleşmesini henüz onaylamayan Detroit otomobil üreticisi Fiat Chrysler Automobiles'e (FCA) odaklanacak. Bir UAW sözcüsü, FCA ile müzakerelerin Pazartesi günü başlamasının beklendiğini öyledi. 

Sendika, oylamaya katılan işçilerin yüzde 56,3'ünün anlaşmayı onaylamak için oy kullandığını ve şirketin daha büyük rakibi General Motors gibi yaklaşık 3 milyar dolara mal olan grevden kaçınmasını sağladığını söyledi.

UAW liderleri, bu ayın başlarında Ford'un anlaşma kapsamında ABD tesislerine 6 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı ve 8.500'den fazla UAW iş yaratmayı ya da elinde tutmayı kabul ettiğini belirtti.

Anlaşma ayrıca, sözleşmenin süresi boyunca ödemeleri ve götürü ödemeleri, geçici çalışanlar için tam zamanlı istihdama giden bir yolu ve değişmeyen sağlık sigortasını da içeriyor. 

GM işçilerinin yeni sözleşmelerini onaylamasından sadece bir hafta sonra yayınlanan Ford anlaşmasının ayrıntılı şartları GM'deki ile aynı.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Kubota sürücüsüz ve tam otonom traktörünü tanıttı

Kubota sürücüsüz ve tam otonom traktörünü tanıttı

access_time28 Ocak 2020 13:58

Japon tarım makineleri üreticisi Kubota, sürücüsüz ve tamamen otonom traktörü Kubota X'i tanıttı. Traktör, üzerinde bulunan güneş panellerinden güç alıyor ve tamamen elektrikli...

Korona otomotiv sektörüne de bulaştı

Korona otomotiv sektörüne de bulaştı

access_time28 Ocak 2020 11:21

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp bütün dünyaya yayılan Korona virüsü otomotiv sektöründe de etkisini gösterdi. Büyük otomotiv şirketleri üretim durduruyor.

İşte Maserati’nin elektrikli modeli!

İşte Maserati’nin elektrikli modeli!

access_time28 Ocak 2020 10:13

Ürettiği spor otomobil modelleriyle tanınan, tasarımı ve teknolojisiyle dikkat çeken ünlü İtalyan marka Maserati, elektrikli spor otomobiliyle adından söz ettireceğe...

Temel mayısta atılıyor

Temel mayısta atılıyor

access_time28 Ocak 2020 08:48

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, dün Gebze Bilişim Vadisi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, Türkiye’nin Otomobili’ne yönelik son...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)