Google’ın otomobili çevirmeye takıldı...

Google’ın otomobili çevirmeye takıldı...

access_time14 Kasım 2015 08:59
Google’ın geliştirme aşamasında olduğu kendi kendisine gidebilen otomobili, test sürüşü için çıktığı trafikte motosikletli polis tarafından çevrildi.
Saatte 25 mil (40 km/s) hızla giderken polis tarafından durdurulan otomobilin, normalden yavaş gittiği bildirildi. Ancak sürücü koltuğunda kimse bulunmadığı için araca herhangi bir ceza kesilmediği kaydedildi. Mountain View Polis Merkezi, aracı herhangi bir işlem yapılmadığını doğrularken, söz konusu yolda yasal olarak 35 mil (54 km/s) hızla seyredilmesi gerektiği belirtildi.

‘Hiç ceza yemedik!’

Google’dan yapılan açıklamada da, “Normalde yavaş gittiği için normal insanların kullandığı araçların kenara çekildiğini pek sanmıyoruz!” denilirken, bu olayın, polis memurunun “merakından” kaynaklanmış olabileceği kaydedildi.

Söz konusu test araçlarının hızının, güvenlik gerekçeleriyle saatte 25 mil hız yapabilecek şekilde ayarlandığını da hatırlatan Google, bu araçların zaman zaman “çevirmeye” yakalandıklarını hatırlatırken, “Ancak temiz bir sicilimiz var. Bugüne kadar test araçlarımız yaklaşık 2 milyon kilometrelik sürüş yaptı ve kesinlikle ceza yemedi!” ifadesini kullandı.

Çıkan haberlerde, yasalara göre cezaların sürücü koltuğundaki kişiye kesildiği hatırlatılırken, Google, “Şayet bizim araçlarımızdan biri haklı olarak ceza yemişse, biz bu cezanın şirkete kesilmesini kabul ediyoruz” dedi.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobiller yok satıyor

Yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobiller yok satıyor

access_time25 Ekim 2020 14:39

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Özellikle yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobillere yoğun talep olduğu için bulunurluk sıkıntısı yaşanıyor." dedi

Benzinde 12 kuruş indirim

Benzinde 12 kuruş indirim

access_time23 Ekim 2020 16:32

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş indirime gidilecek.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’ten taksilere siperlik

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’ten taksilere siperlik

access_time23 Ekim 2020 12:25

Başkan Ramazan Şimşek'ten taksilere sosyal mesafe önlemi

 İngiltere Japon otomobillerine uyguladığı vergileri kaldırıyor

İngiltere Japon otomobillerine uyguladığı vergileri kaldırıyor

access_time23 Ekim 2020 10:44

Brexit sonrası İngiltere yıllık 20 milyar dolarlık ticaret yaptığı Japonya ile yeni gümrük tarifeleri üzerinde anlaşmaya vardı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)