Havadan trafik cezası yağdı!

Havadan trafik cezası yağdı!

access_time23 Haziran 2016 17:46
Manisa'da çift sıra parkları engellemek için üç ayrı noktaya uyarıcı pankart asıldı. 4 saatte yukarıya bakmayı 'akıl edemeyen' 226 sürücü ceza yedi
Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde trafiğin yoğun olduğu Doğu 8 Eylül ile İzmir Caddesi üzerinde duyarsız sürücüler sebebiyle yaşanan çift sıra parkları engellemek isteyenManisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 3 ayrı noktaya uyarıcı nitelikli pankart astı. Pankartın asılmasından itibaren geçen dört saatlik sürede 226 sürücüye 92’şer TL para cezası kesildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, çift sıra parkları önlemek amacıyla sürücüleri uyarıcı nitelikli pankart uygulaması başlattı. Pankartlı uygulama ilk olarak Şehzadeler İlçesi’nde çift sıra parkların yoğun olduğu Doğu, 8 Eylül ve İzmir Caddeleri üzerinde başladı. Üç ayrı noktaya "Sayın sürücüler ikinci sıraya park eden araçlara 92 TL para cezası yazılmaktadır" yazılı pankart asılıp, araç sürücüleri uyarıldı. Pankartlı ve trafik polislerinin anonslu uyarılarını dikkate almayan sürücülerin araçları fotoğraflanıp, cezai işlem uygulandı.Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, Yunusemre ile Şehzadeler İlçeleri’nde trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çift sıra park uygulamasının sürekli olarak yapıldığını belirterek, "Çift sıra parklar sebebiyle yoğun şikayetler alıyoruz. Trafik ekiplerimiz sürekli ikaz ve uygulama yapmasına karşın bir çok sürücümüz uyarıları dikkate almıyor. Artık çift sıra parklara tavizimiz yok. Sürücünün ’5-10 dakikalık işim var’, ’Hemen geleceğim’ gibi sözlerini de dikkate almayacağız. Şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde rahat trafik akışını sağlamak amacıyla çift sıra patlara cezai işlem uygulayacağız. Kimsenin trafik akışını engellemek gibi bir lüksü yok" diye konuştu.

Uyarıcı nitelikli pankartın asılmasından sonra geçen dört saatlik zaman içerisinde İzmir, Doğu ve 8 Eylül caddeleri üzerinde yapılan çift sıra park uygulamasında toplam 226 sürücüye 92’şer TL para cezası kesildi.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobiller yok satıyor

Yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobiller yok satıyor

access_time25 Ekim 2020 14:39

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Özellikle yüzde 50 ÖTV dilimine giren otomobillere yoğun talep olduğu için bulunurluk sıkıntısı yaşanıyor." dedi

Benzinde 12 kuruş indirim

Benzinde 12 kuruş indirim

access_time23 Ekim 2020 16:32

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş indirime gidilecek.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’ten taksilere siperlik

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’ten taksilere siperlik

access_time23 Ekim 2020 12:25

Başkan Ramazan Şimşek'ten taksilere sosyal mesafe önlemi

 İngiltere Japon otomobillerine uyguladığı vergileri kaldırıyor

İngiltere Japon otomobillerine uyguladığı vergileri kaldırıyor

access_time23 Ekim 2020 10:44

Brexit sonrası İngiltere yıllık 20 milyar dolarlık ticaret yaptığı Japonya ile yeni gümrük tarifeleri üzerinde anlaşmaya vardı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)