Hyundai uçan otomobil için harekete geçti

Hyundai uçan otomobil için harekete geçti

access_time01 Ekim 2019 09:55
Hyundai, uçan otomobil teknolojisi üzerinde çalışmalara başladı. Koreli otomobil üreticisi NASA kıdemli yöneticilerinden Dr. Jaiwon Shin‘yi projeyi yönetmesi için bünyesine kattı.

Hyundai, kendi uçan otomobilini üretmeye başlayacak. Uçan otomobil için NASA’nın Havacılık Araştırma Misyon Direktörlüğü‘ne liderlik eden mühendis Dr. Jaiwon Shin önderliğinde çalışmalara başladı.

Şirketin basın açıklamasında, 11 yıldan fazla bir süredir NASA’da yeni havacılık teknolojilerine yönelik araştırmaları denetleyen Shin‘in deneyimine güvendiklerini belirtti. Shin, NASA kariyerinde birçok büyük projede aktif almıştı.

Konuyla ilgili Shin de bir açıklamada bulundu. Yönetici, “Hyundai’deki yeni ekip, gelecek 20 yıl içinde, kentsel hava hareketliliğinde itici bir güç olan çekirdek teknolojilerini geliştirecek” dedi.

Hyundai uçan araba üretmek için harekete geçti 2


Geleceğe yönelik bu teknolojinin uygulanabilmesi sadece bu projenin üretilmesine bağlı değil. Aynı zamanda şehirlerde dolaşan yüzlerce aracı idare edebilecek bir hava trafik kontrol sisteminin düzenlenmesine de bağlı.

Günümüzde seyir halindeki sınırlı sayıda helikopter için bile bu düzenlemelerin yapılması zaman alırken işin içine uçan arabaların da girmesi yeni düzenlenmeler gerektiriyor.

Bu çalışmaların oldukça dikkat çekici olduğu aşikar. Fakat Koreli şirketin bu projesinin hayata geçirilmesi ciddi bir çaba ve zaman alacak gibi görünüyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Volkswagen yatırımlarını 60 milyar euroya çıkardı

Volkswagen yatırımlarını 60 milyar euroya çıkardı

access_time15 Kasım 2019 16:08

Volkswagen gelecek 5 yıl için yeni teknoloji yatırımı harcamalarını yüzde 36 artırarak 60 milyar euroya çıkardı

Daimler 10 müdürden 1'ini işten çıkarmayı planlıyor

Daimler 10 müdürden 1'ini işten çıkarmayı planlıyor

access_time14 Kasım 2019 15:19

Mercedes'in de üreticisi olan Daimler, artan maliyetler ve yeni üretim politikası sebebiyle bünyesinde yer alan on müdürden birini işten çıkarmayı değerlendiriyor.

Otoyolda hız sınırı 100 kilometreye düşüyor

Otoyolda hız sınırı 100 kilometreye düşüyor

access_time13 Kasım 2019 17:29

Hollanda hükümeti, azot salımını azaltmak ve sorun nedeniyle aksayan inşaat projelerinin devamını sağlamak amacıyla otoyollardaki hız sınırını 100 kilometreye düşürme kararı...

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor

access_time13 Kasım 2019 12:46

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta uygulamaya girecek.

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • cem sarı01 Ekim 2019 10:56yok artık sen de mi

    (%0) (%0)