Hyundai uçan otomobil için harekete geçti

Hyundai uçan otomobil için harekete geçti

access_time01 Ekim 2019 09:55
Hyundai, uçan otomobil teknolojisi üzerinde çalışmalara başladı. Koreli otomobil üreticisi NASA kıdemli yöneticilerinden Dr. Jaiwon Shin‘yi projeyi yönetmesi için bünyesine kattı.

Hyundai, kendi uçan otomobilini üretmeye başlayacak. Uçan otomobil için NASA’nın Havacılık Araştırma Misyon Direktörlüğü‘ne liderlik eden mühendis Dr. Jaiwon Shin önderliğinde çalışmalara başladı.

Şirketin basın açıklamasında, 11 yıldan fazla bir süredir NASA’da yeni havacılık teknolojilerine yönelik araştırmaları denetleyen Shin‘in deneyimine güvendiklerini belirtti. Shin, NASA kariyerinde birçok büyük projede aktif almıştı.

Konuyla ilgili Shin de bir açıklamada bulundu. Yönetici, “Hyundai’deki yeni ekip, gelecek 20 yıl içinde, kentsel hava hareketliliğinde itici bir güç olan çekirdek teknolojilerini geliştirecek” dedi.

Hyundai uçan araba üretmek için harekete geçti 2


Geleceğe yönelik bu teknolojinin uygulanabilmesi sadece bu projenin üretilmesine bağlı değil. Aynı zamanda şehirlerde dolaşan yüzlerce aracı idare edebilecek bir hava trafik kontrol sisteminin düzenlenmesine de bağlı.

Günümüzde seyir halindeki sınırlı sayıda helikopter için bile bu düzenlemelerin yapılması zaman alırken işin içine uçan arabaların da girmesi yeni düzenlenmeler gerektiriyor.

Bu çalışmaların oldukça dikkat çekici olduğu aşikar. Fakat Koreli şirketin bu projesinin hayata geçirilmesi ciddi bir çaba ve zaman alacak gibi görünüyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Otomobilinizi hijyenik tutmanın ipuçları

Otomobilinizi hijyenik tutmanın ipuçları

access_time01 Haziran 2020 13:41

Kovid-19 pandemisi hepimizin hayatını ve yaşam düzenini etkilerken, aynı zamanda temas ettiğimiz noktaları daha temiz ve hijyenik hale getirme yolları konusunda da...

Otomotiv yan sanayi sektöründe 28 bin kişi işsiz kalabilir

Otomotiv yan sanayi sektöründe 28 bin kişi işsiz kalabilir

access_time31 Mayıs 2020 16:06

Pandemi sürecinin yarattığı etkiyle birlikte otomotiv tedarik sanayinde çalışan 200 bin kişinin yaklaşık 28 bininin yıl sonuna kadar işten çıkartılabileceği...

2 milyar euroluk tasarruf planı

2 milyar euroluk tasarruf planı

access_time29 Mayıs 2020 17:48

Renault Grubu, üç yıl içinde sabit giderlerini 2 milyar eurodan fazla azaltmaya yönelik plan taslağını sundu.

Volkswagen Çinli ortağını satın alıyor

Volkswagen Çinli ortağını satın alıyor

access_time29 Mayıs 2020 14:31

Volkswagen elektrikli araç üretimi için Çin'de toplam 2,1 milyar euroluk yatırım yapacak. Ortağı JAC Motors'un yüzde 50'sini satın alacağını duyuran Alman devi, ilk kez Çinli bir...

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • cem sarı01 Ekim 2019 10:56yok artık sen de mi

    (%0) (%0)