Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

access_time14 Eylül 2018 17:39
Dünyanın en güvenli araçlarını geliştirmesiyle bilinen Volvo, elektrikli TIR'ına dair yayınladığı futuristik konsept tasarımlarla geleceğe yön verecekmiş gibi duruyor.

Bu yılın başında elektrikli tırlarını tanıtan Volvo, bu kez kimsenin aklına gelmemiş olanı yapmaya hazırlanıyor: Herhangi bir şekilde şoför ve yolcu kabini olmayan, %100 elektrikli ve otonom sürüş desteği sunan Volvo Vera.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Volvo Vera, yakın gelecekte taşımacılık sektörünün en büyük yıldızı olabilir. 'Sadece yük taşımak için kullanılacak bir araçta sürücü kabinine neden ihtiyaç olsun?' mottosuyla harekete geçen Volvo, bu sayede aracın çok daha hafif olacak ve şehirler arası taşımacılıkta çok daha hızlı teslimatlar yapılabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson şunları söyledi:
“Taşımacılık sektörünün tam potansiyeli henüz keşfedilmiş değil. Her şey, küresel ulaşım ihtiyacının önümüzdeki on yılda önemli ölçüde artmaya devam edeceğini göstermektedir. Bu talebi sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılamak istiyorsak, yeni çözümler bulmamız gerekiyor. Sorunsuz çalışan bir iş akışı sistemini güvence altına almak için, mevcut altyapıyı şimdiden daha iyi bir şekilde kullanmak zorundayız. Geliştirdiğimiz ulaşım sistemi, bu günün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olabilir ve toplumun, taşımacılık şirketlerinin ve nakliye alıcılarının karşılaştığı zorlukların birçoğunun aşılmasına yardımcı olabilir."

(Webtekno)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Amazon, Alexa'yı arabalara taşıyacak Echo Auto'yu tanıttı

Amazon, Alexa'yı arabalara taşıyacak Echo Auto'yu tanıttı

access_time21 Eylül 2018 11:00

Amazon, Alexa'yı geliştirmeye ve kullanım alanlarını da genişletmeye devam ediyor. Echo Auto sayesinde artık Alexa arabada da kullanıma hazır olacak.

Volkswagen'den şok İran kararı

Volkswagen'den şok İran kararı

access_time20 Eylül 2018 12:38

Alman otomotiv devi Volkswagen, ABD'nin Tahran'a uyguladığı tek taraflı yaptırımlar nedeniyle İran'daki faaliyetlerinin büyük bir kısmını durduracak.

Renault-Nissan-Mitsubishi ve Google güçlerini birleştiriyor

Renault-Nissan-Mitsubishi ve Google güçlerini birleştiriyor

access_time20 Eylül 2018 09:47

Renault, Nissan ve Mitsubishi, araçlarını akıllı bilgi eğlence sistemleriyle donatmak amacıyla Google ile küresel bir anlaşmaya imza atıyor.

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

access_time19 Eylül 2018 20:51

Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın düzenlenecek "Evrensel Aşura Matem Merasimi" nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

YORUM YAP

YORUMLAR (0)