Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

access_time14 Eylül 2018 17:39
Dünyanın en güvenli araçlarını geliştirmesiyle bilinen Volvo, elektrikli TIR'ına dair yayınladığı futuristik konsept tasarımlarla geleceğe yön verecekmiş gibi duruyor.

Bu yılın başında elektrikli tırlarını tanıtan Volvo, bu kez kimsenin aklına gelmemiş olanı yapmaya hazırlanıyor: Herhangi bir şekilde şoför ve yolcu kabini olmayan, %100 elektrikli ve otonom sürüş desteği sunan Volvo Vera.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Volvo Vera, yakın gelecekte taşımacılık sektörünün en büyük yıldızı olabilir. 'Sadece yük taşımak için kullanılacak bir araçta sürücü kabinine neden ihtiyaç olsun?' mottosuyla harekete geçen Volvo, bu sayede aracın çok daha hafif olacak ve şehirler arası taşımacılıkta çok daha hızlı teslimatlar yapılabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson şunları söyledi:
“Taşımacılık sektörünün tam potansiyeli henüz keşfedilmiş değil. Her şey, küresel ulaşım ihtiyacının önümüzdeki on yılda önemli ölçüde artmaya devam edeceğini göstermektedir. Bu talebi sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılamak istiyorsak, yeni çözümler bulmamız gerekiyor. Sorunsuz çalışan bir iş akışı sistemini güvence altına almak için, mevcut altyapıyı şimdiden daha iyi bir şekilde kullanmak zorundayız. Geliştirdiğimiz ulaşım sistemi, bu günün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olabilir ve toplumun, taşımacılık şirketlerinin ve nakliye alıcılarının karşılaştığı zorlukların birçoğunun aşılmasına yardımcı olabilir."

(Webtekno)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapanacak

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapanacak

access_time12 Kasım 2018 16:25

Haliç üzerindeki Galata, Atatürk ve metro köprüleri, bu gece saat 02.30 ile 03.30 arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

Uber'den Taksiciler Odası Başkanı için suç duyurusu

Uber'den Taksiciler Odası Başkanı için suç duyurusu

access_time12 Kasım 2018 16:15

İstanbul Otomobilciler ve Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkında, taksicileri Uber sürücülerine saldırı konusunda tahrik ettiği iddiasıyla suç duyurusunda...

Geçen yıl bir milyondan fazla araç trafikten men edildi

Geçen yıl bir milyondan fazla araç trafikten men edildi

access_time12 Kasım 2018 16:02

Yıllara göre trafikten men edilen araç sayıları belli olurken, geçen yıl trafikten men edilen araç sayısının bir milyonu geçti.

Akaryakıt alırken komisyon mu ödenecek?

Akaryakıt alırken komisyon mu ödenecek?

access_time12 Kasım 2018 15:11

PÜİS, akaryakıt sektöründe nakit ve kredi kartı olmak üzere iki ayrı fiyat belirlenmesi talebini EPDK’ya sundu

YORUM YAP

YORUMLAR (0)