Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

access_time14 Eylül 2018 17:39
Dünyanın en güvenli araçlarını geliştirmesiyle bilinen Volvo, elektrikli TIR'ına dair yayınladığı futuristik konsept tasarımlarla geleceğe yön verecekmiş gibi duruyor.

Bu yılın başında elektrikli tırlarını tanıtan Volvo, bu kez kimsenin aklına gelmemiş olanı yapmaya hazırlanıyor: Herhangi bir şekilde şoför ve yolcu kabini olmayan, %100 elektrikli ve otonom sürüş desteği sunan Volvo Vera.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Volvo Vera, yakın gelecekte taşımacılık sektörünün en büyük yıldızı olabilir. 'Sadece yük taşımak için kullanılacak bir araçta sürücü kabinine neden ihtiyaç olsun?' mottosuyla harekete geçen Volvo, bu sayede aracın çok daha hafif olacak ve şehirler arası taşımacılıkta çok daha hızlı teslimatlar yapılabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson şunları söyledi:
“Taşımacılık sektörünün tam potansiyeli henüz keşfedilmiş değil. Her şey, küresel ulaşım ihtiyacının önümüzdeki on yılda önemli ölçüde artmaya devam edeceğini göstermektedir. Bu talebi sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılamak istiyorsak, yeni çözümler bulmamız gerekiyor. Sorunsuz çalışan bir iş akışı sistemini güvence altına almak için, mevcut altyapıyı şimdiden daha iyi bir şekilde kullanmak zorundayız. Geliştirdiğimiz ulaşım sistemi, bu günün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olabilir ve toplumun, taşımacılık şirketlerinin ve nakliye alıcılarının karşılaştığı zorlukların birçoğunun aşılmasına yardımcı olabilir."

(Webtekno)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Çekici ihracatında yeni rekor sinyali

Çekici ihracatında yeni rekor sinyali

access_time25 Nisan 2019 14:15

Geçen yıl 914 milyon dolarla ihracat rekoru kıran Türk çekici sektörü, dış satımdaki yükselişini 2019'un ilk çeyreğinde de sürdürdü.

Türkiye otomotiv satışında Avrupa'da10. sırada

Türkiye otomotiv satışında Avrupa'da10. sırada

access_time25 Nisan 2019 14:01

Türkiye, 2019 Mart ayı sonunda % 44,9 azalış ile Avrupa otomotiv satışları sıralamasında 10. ülke konumunda yer aldı.

Panasonic, Tesla'ya pil üretecek

Panasonic, Tesla'ya pil üretecek

access_time25 Nisan 2019 12:37

Panasonic, Tesla'ya pil üretimi için Japonya'daki fabrikasını iyileştirecek

Tesla zarar açıkladı

Tesla zarar açıkladı

access_time25 Nisan 2019 12:29

İlk çeyrek için 700 milyon dolar zarar açıklayan Tesla, ikinci çeyrekte de zararın süreceğini bildirdi

YORUM YAP

YORUMLAR (0)