Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

Volvo'nun çok konuşulan tasarımı

access_time14 Eylül 2018 17:39
Dünyanın en güvenli araçlarını geliştirmesiyle bilinen Volvo, elektrikli TIR'ına dair yayınladığı futuristik konsept tasarımlarla geleceğe yön verecekmiş gibi duruyor.

Bu yılın başında elektrikli tırlarını tanıtan Volvo, bu kez kimsenin aklına gelmemiş olanı yapmaya hazırlanıyor: Herhangi bir şekilde şoför ve yolcu kabini olmayan, %100 elektrikli ve otonom sürüş desteği sunan Volvo Vera.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Volvo Vera, yakın gelecekte taşımacılık sektörünün en büyük yıldızı olabilir. 'Sadece yük taşımak için kullanılacak bir araçta sürücü kabinine neden ihtiyaç olsun?' mottosuyla harekete geçen Volvo, bu sayede aracın çok daha hafif olacak ve şehirler arası taşımacılıkta çok daha hızlı teslimatlar yapılabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson şunları söyledi:
“Taşımacılık sektörünün tam potansiyeli henüz keşfedilmiş değil. Her şey, küresel ulaşım ihtiyacının önümüzdeki on yılda önemli ölçüde artmaya devam edeceğini göstermektedir. Bu talebi sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılamak istiyorsak, yeni çözümler bulmamız gerekiyor. Sorunsuz çalışan bir iş akışı sistemini güvence altına almak için, mevcut altyapıyı şimdiden daha iyi bir şekilde kullanmak zorundayız. Geliştirdiğimiz ulaşım sistemi, bu günün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olabilir ve toplumun, taşımacılık şirketlerinin ve nakliye alıcılarının karşılaştığı zorlukların birçoğunun aşılmasına yardımcı olabilir."

(Webtekno)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ayrılık Çeşmesi durağı geçici olarak kapatıldı

Ayrılık Çeşmesi durağı geçici olarak kapatıldı

access_time21 Ocak 2019 16:05

Marmaray Ayrılık Çeşmesi istasyonu entegrasyon çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapatıldı. İstasyon 1,5 ay sonra açılacak.

Japon devleri birlikte üretim yapacak

Japon devleri birlikte üretim yapacak

access_time21 Ocak 2019 12:38

Japon otomobil devi Toyota ile ülkenin teknoloji şirketlerinden Panasonic'in, elektrikli araçlarda kullanılmak üzere birlikte pil üretmeye hazırlandığı iddia edildi

Dünya pazarı yerli oto dedi

Dünya pazarı yerli oto dedi

access_time21 Ocak 2019 11:01

ABD, Almanya, Fransa, Japonya gibi ülkelerde tüketiciler yerli otomobil markalarını tercih ediyor. Son yıllarda Türkiye’de de benzer bir durum yaşanıyor. Türkiye’de üretilen...

Palandöken'den akaryakıt zammı açıklaması

Palandöken'den akaryakıt zammı açıklaması

access_time20 Ocak 2019 10:13

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dengelenme sürecinde enflasyonla mücadelemiz sürerken akaryakıta yapılan zamlar tüm ürünlerin fiyatına yanısıyor"...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)