İtalyan Polisi, bir organ nakli için Lamborghini Huracan ile böbrek taşıdı

İtalyan Polisi, bir organ nakli için Lamborghini Huracan ile böbrek taşıdı

access_time20 Kasım 2020 12:36
İtalyan polisi, bu ayın başlarında gerçekleşen olayda bağışlanan bir böbreği organ nakli operasyonuna yetiştirebilmek için 480 kilometrelik yolu Lamborghini Huracan ile 2 saatte katetti.

Lamborghini, bir süper spor otomobil markası olarak biliniyor olsa da şirketin anavatanı olan İtalya’da Lamborghini Huracan’ları birer devriye aracı olarak görmek de mümkün. Bu nedenle araca hayranlıkla bakmadan önce emniyet kemerinizi taktığınızdan emin olmanızda fayda var.

Bu ayın başlarında İtalyan polisi, devriye aracı olarak kullanılan Lamborghini Huracan’lardan birini Padua'dan Roma'ya bir donörün böbreğini teslim etmek için kullandı ve ‘hız sınırlarına’ pek de uydukları söylenemez.

Jalopnik tarafından aktarılan bilgilere göre polis, bir seyyar dondurucunun içindeki böbreği Roma’daki ihtiyaç sahibine zamanında yetiştirebilmek için yaklaşık 480 kilometre mesafe yolu, ortalama 240 km/s hız ile yaklaşık 2 saatte katetti.

Normal şartlarda 6 saat kadar süren Padua-Roma yolunu, 3’te 1’i sürede kateden İtalyan polisi, olayla ilgili olarak paylaştığı tweette “Bir hayata kurtarmak için süper güçlere ihtiyacınız yok” ifadelerini kullanırken; “Dayanışma, teknoloji ve verimlilik de yardımcı olur” dedi.

Lamborghini Huracan, normal şartlarda bir polis arabası olamayacak kadar özel bir otomobil. Zira çift kapılı olduğundan Huracan kullanan polisler, bir suçluyu tutuklasalar dahi aracın içinde oturtabilcekleri bir yer bulamayacaklar. Yine de Huracan, maksimum 325 km/s hızıyla tutuklamak için olmasa da yakalamak için iyi bir tercih olabilir.

2 milyon dolarlık hiper otomobil tanıtıldı

 

Ferrari üstü açılır hibrit elektrikli aracını tanıttı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

General Motors 5,9 milyon aracını geri çağıracak

General Motors 5,9 milyon aracını geri çağıracak

access_time23 Kasım 2020 21:37

General Motors, Takata hava yastığı problemi nedeniyle 5,9 milyon kamyonet ve SUV modelini geri çağıracak.

Aldığı araçla ilgili gerçek ekspertiz raporuyla ortaya çıktı

Aldığı araçla ilgili gerçek ekspertiz raporuyla ortaya çıktı

access_time23 Kasım 2020 12:08

Ekspertiz raporuyla satın aldığı ikinci el otomobilin, iki farklı aracın kaynakla ortadan birleştirilerek oluşturulduğunu öğrenen kişi satıcıdan şikayetçi oldu.

Tedarik sanayiye fazla mesai ve ilave istihdam

Tedarik sanayiye fazla mesai ve ilave istihdam

access_time23 Kasım 2020 10:00

Korona virüslü çalışan sayısındaki artış nedeniyle oluşan üretim açığı fazla mesai ve ilave istihdamla kapatılacak.

Hobileri işe dönüştü

Hobileri işe dönüştü

access_time21 Kasım 2020 12:28

Yusuf Çarpışantürk, son dönemlerde kampçılığa ilginin arttığını, hafif olduğu için römorkörün araçlarca rahat çekildiğini belirtti

YORUM YAP

YORUMLAR (0)