İzmir'de internet üzerinden taksi uygulaması 2020'de başlıyor

İzmir'de "internet üzerinden taksi" uygulaması 2020'de başlıyor

access_time13 Aralık 2019 10:09
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksilere internet üzerinden de erişilmesini sağlayacak sistemin yeni yılda devreye alınacağını bildirdi

Odadan yapılan açıklamada bir yılı aşkın süredir test edilen "EnTaksi İzmir" uygulaması aracılığıyla taksilerin akıllı cihazlarla internet üzerinden erişime açık hale getirildiği, İzmir Ulaşım Merkezi'nde de test edilen uygulamanın yeni yılda düzenlenecek törenle uygulamaya konulacağı belirtildi.

Çağrı yapana en yakın taksinin yönlendirileceği sistemde araç ve sürücüsüyle ilgili bilgilere ulaşılabileceği, sürücü hakkında yapılan yorumların okunabileceği, kullanıcının istemesi halinde başka taksi talep edebileceği aktarıldı.

Kullanıcının gideceği mesafeye göre ödeyeceği yaklaşık ücreti önceden görebileceği yeni sistemde, kredi kartıyla ödeme olanağının da getirildiği kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Oda Başkanı Celil Anık, İzmir taksilerinin 2020'ye dijital devrimle gireceğini ifade etti.

Taksi hizmetlerinde akıllı teknolojiyi kullanmak için uzun bir süredir çalıştıklarını belirten Anık, "Bu sözü yerine getirdiğimiz için mutluyuz. İzmir'deki taksileri geleceğe taşıyacak sistemi kazandırıyoruz. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi bünyesinde kamu kurumları iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz teknolojik altyapımız sayesinde hizmet kalitemizi daha da artırıyoruz. Bu sistemle esnafımızın kazancına göz diken küresel firmaların tehditlerine de en güzel cevabı vermiş oluyoruz."

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Hidrojen yakıtlı süper otomobil

Hidrojen yakıtlı süper otomobil

access_time14 Ağustos 2020 13:01

Amerika California merkezli Hyperion Motors, hidrojen yakıtlı yeni aracı XP-1 model süper otomobilini tanıttı

Hem tasarımı hem özellikleri dikkat çekiyor: TOGG

Hem tasarımı hem özellikleri dikkat çekiyor: TOGG

access_time14 Ağustos 2020 11:49

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, yakın gelecekte yollarda olacak. Tanıtımı büyük ilgiyle karşılanan ve özellikleri ile dikkat çeken TOGG, iki SUV, bir MPV, 1 sedan ve 1...

İşte ikinci elin en çok satılanları

İşte ikinci elin en çok satılanları

access_time14 Ağustos 2020 11:43

İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında geçen ay en çok tercih edilen 3 otomotiv markası Volkswagen, Renault ve Ford olarak sıralandı.

Takografta hile böyle yapılıyor

Takografta hile böyle yapılıyor

access_time13 Ağustos 2020 15:03

Şehirlerarası otobüs firmaları şoför maliyetini azaltmak ve trafik cezalarından kaçmak için takograflarda hileye başvuruyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)