Korona otomotiv sektörüne de bulaştı

Korona otomotiv sektörüne de bulaştı

access_time28 Ocak 2020 11:21
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp bütün dünyaya yayılan Korona virüsü otomotiv sektöründe de etkisini gösterdi. Büyük otomotiv şirketleri üretim durduruyor.

OTOMOBILSAYFASI.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Otomobil üreticileri Çin'den çalışanlarını geri çekiyor. Wuhan kentinde bir aydan kısa bir süre önce ortaya çıkan Korona virüsü anakarayı kasıp kavururken üreticiler ülkedeki üretimlerini askıya almaya başladılar.

Çin'de üretim geçici olarak Çin Yeni Yılı sebebiyle durduruldu. Çin'de operasyonları olan dünya çapındaki otomobil üreticileri bu tesisleri daha uzun süre kapalı tutabilir. Otomotiv alanında oldukça önemli bir üretici olan Çin’de fabrikaların üretimlerini durdurmaya devam etmesi Asya devi için önemli bir ekonomik kayıp olacak.

General Motors, Honda ve Nissan gibi büyük otomotiv şirketleri Wuhan’da faaliyet gösteriyor. Honda sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Honda kuracağı yeni tesisin 30 ortağını ailesiyle beraber Japonya’daki evine geri gömderdi. PSA Group sözcüsü Pierre-Oliver Salmon’un yaptığı açılamada ise Fransız vatandaşlarını hafta ortasında Fransa’ya geri götüreceklerini ifade etti. Nissan da çalışanlarının büyük bir kısmını Wuhan’dan Japonya’ya getirmenin planlarını yapıyor. Otomobil devlerinin birer bire yaptığı açıklamalarla Çin’deki diğer otomotiv şirketlerinin de üretim durdurma kararlarına uyması bekleniyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorine zam

Motorine zam

access_time06 Temmuz 2020 17:00

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam geldi

TAYSAD'dan korona etki araştırması

TAYSAD'dan korona etki araştırması

access_time06 Temmuz 2020 16:36

TAYSAD, Korona Etki Araştırması’nın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı

Araç kiralama çetesi çökertildi

Araç kiralama çetesi çökertildi

access_time06 Temmuz 2020 14:26

İstanbul'da araba kiralama adı altında vatandaşı yaklaşık 3 milyon lira değerinde dolandıran 22 şüpheli polis ekiplerinin eş zamanlı operasyonuyla yakalandı.

Otomotivde ilk yarı sonuçları

Otomotivde ilk yarı sonuçları

access_time06 Temmuz 2020 13:57

Türkiye’de ilk 6 aydaki otomotiv satış sonuçları açıklandı. İki dev yerli üreticinin kıyasıya yarışı ise heyecanlandırdı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)