Korona virüs elektrikli araçlara geçişi hızlandıracak

Korona virüs elektrikli araçlara geçişi hızlandıracak

access_time16 Mayıs 2020 10:02
Volvo CEO'su Håkan Samuelsson, korona virüs salgınının atlatılmasının ardından otomotiv endüstrisindeki değişimdeki hızın artacağını söyledi. Samuelsson, salgından sonra elektrikli araçlara geçişin çok daha hızlı olacağını belirtti.

Volvo CEO'su Håkan Samuelsson, insanların yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınından sonra değiştirecekleri tercihlerinden birinin de araç seçimi olacağını söyledi.

Webtekno'nun aktardığı habere göre, Financial Times'ın (FT) küresel dijital konferansında konuşan Samuelsson, elektrikli araçlara artan ilginin salgın sonrasında artarak devam edeceğini öne sürdü.

Volvo CEO'su, "Elektrifikasyon daha da hızlı ilerleyecek. Biraz naif olacak ama sanırım birkaç ay sonra her şey normale dönecek ve müşterilerimiz dizel otomobiller almak için showroomlara geri dönecekler. Showroomlara giden müşteriler daha fazla elektrikli araba isteyecekler" ifadelerini kullandı.

İnsanların elektrikli araçlara daha fazla ilgi duyacağını söyleyen Samuelsson, hükümetlerin otomobil endüstrisinin toparlanması için verecekleri desteğin elektrikli araçlar gibi yeni teknolojilere odaklanması gerektiğini dile getirdi.

Büyük şehirlerde özel araçların pratik bir çözüm olmadığını söyleyen Volvo CEO'su daha esnek araç sahipliği modellinin uygulamaya geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Samuelsson, esnek araç sahipliği modeline örnek olarak düşük maliyetli araç aboneliğini bir seçenek olarak sundu.

Samuelsson, ayrıca salgın kaynaklı kısıtlamalar altında yaşayan insanların e-ticarette deneyim kazandığını belirtti. Samuelsson, artan e-ticaret deneyiminin çevrimiçi araç satın almayı da teşvik edeceğini söyledi. Volvo CEO'su, çevrimiçi araç satışları ile ilgili olarak "Bence otomobil sattığımız ve dağıttığımız yerler değişecek. Zaten değişiyor ama şimdi daha hızlı değişecek" diye konuştu. 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorinde indirime gidildi

Motorinde indirime gidildi

access_time23 Eylül 2020 16:44

Motorinin litre fiyatında 11 kuruş indirime gidildi. Motorinin litresi İstanbul'da 5,91, Ankara'da ise 5,96 lira olacak.

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

access_time23 Eylül 2020 11:59

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı....

Türkiye’den ödül alan tek araç İTÜ’nün aracı oldu

Türkiye’den ödül alan tek araç İTÜ’nün aracı oldu

access_time23 Eylül 2020 11:46

Avrupa Güneş Arabaları Yarışı'nda Zorlu Enerji’nin de desteklediği İTÜ GAE’nin B.O.W. aracı “En Mücadeleci Takım” kupasını kaldırdı. 5 farklı ülkeden 9 farklı takımın yer aldığı...

İstanbul’da taksi ve servisçiler için yeni dönem

İstanbul’da taksi ve servisçiler için yeni dönem

access_time23 Eylül 2020 11:17

İBB, taksici, servisçi ve turizm taşımacılarının mağduriyetini gidermek için, iki yeni karar aldı. İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla taksicilik ve turizm taşımacılığı tamamen...

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • toprak eker16 Mayıs 2020 23:12peugeotun e-208 aracı da baya sevilmeye başlanır o zaman :D

    (%0) (%0)