Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

access_time17 Temmuz 2019 13:24
Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü taşıyor.

Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü taşıyor.

Seçkin ve sürdürülebilir malzemelerin, lüks tasarım ile buluştuğu otomobilde aydınlatma yeni bir lüks malzeme olarak kullanılırken, Bentley Kişisel Asistan sistemi yapay zeka ile yolcuların konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Bentley Motors, 100'üncü kuruluş yıl dönümünü Crewe'deki merkezinde lüks mobilitenin geleceğini görücüye çıkararak kutluyor.

Marka tarafından yıllar içinde tasarlanan ve geliştirilen konsept otomobil Bentley EXP 100 GT, Grand Touring'in geleceğini yeniden şekillendirirken, geleceğin Bentley markasının fiziksel olarak vücut bulmuş hali olarak konumlanıyor.

Mobilitenin ötesine geçen Bentley EXP 100 GT, ister otonom ister sürücü denetiminde olsun araç sahibinin Grand Touring deneyimini geliştirmeyi ve aldığı hazzı en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor.

Bentley EXP 100 GT saf Bentley DNA'sından doğdu ve şirketin akıllı ve ileri görüşlü müşterilerinin arzularına dönük derin anlayışından esinlendi. Otomobil, araç içi Yapay Zekayı (AI)sistemlerini sıra dışı insan deneyimleri ve duygularını yaratma, deneyimleme ve kaydetme aracı olarak tekrar ele alıyor.

İçeriden dışarıya doğru tasarlanmış olan ve tümüyle elektrikli bir platformun avantajlarından yararlanan Bentley EXP 100 GT, 2035'in dünyası için Grand Tourer'ı tekrar şekillendiriyor. Bu, yolcu ve sürücünün kendi sıra dışı yolculuklarının keyfini sürmede eşit statüye sahip olduğu paylaşımlı bir lüks deneyimler dünyası…

Otomobilin etkileyici dış tasarımlarının oranları, Bentley'in geçmişteki pek çok Grand Tourer'ını anımsatmakla birlikte bu lüks niteliklerini geleceğe taşıyor. Sonuç, Bentley'in dünyanın en çok aranan lüks markası olarak bilinen statüsüyle orantılı bir gelecek vizyonu…

Mobilitenin Ötesindeki Lüks

Bentley EXP 100 GT otomobili, zenginleştirici ve iham verici olan,  sıra dışı ve duygusal bir insan deneyimi olarak yeniden tanımlıyor. 

Bentley'in vizyonunu, şu anda dünyanın dört bir yanında şirketin 100'üncü yılında kutlanmakta olan lüks tasarım ve el işçiliği deneyimi  temelinde geleceğin yolculuklarını hayal etmek olarak belirliyor
.
Bentley EXP 100 GT'nin zarif ve kaslı dış mekanı, markanın  gelecekteki tasarım yönünü keşfediyor. Şirketin diğer otomobiller ile  karıştırılması imkansız DNA'sını barındırıyor ve bu sayede anında  algılanabilen bir Bentley olarak gözüküyor.

Ama bu Bentley geleceğe yolculuk ediyor. Hafif alüminyum ve karbon  fiberden üretilmiş olan Bentley EXP 100 GT, 5,8 metre uzunluğunda ve  hemen hemen 2,4 metre genişliğinde… İki metre genişliğinde olan sürücü  ve yolcu kapıları, açıldığında ise 3 metreye ulaşıyor ve otomobil  böylece sürücü ve yolculara ihtişamlı bir giriş vadediyor.

Otomobildeki Bentley Kişisel Asistanı, yolcuların ihtiyaçlarını  öngörüyor. Örneğin reaktif koltuk yüzeyleri, sürüş sırasında yolcunun  oturma konumunu algılıyor ve ihtiyacın algılandığı yere otomatik  olarak daha fazla destek sunuyor. Ayrıca Bentley EXP 100 GT'ye göz ve  baş hareketlerini ve hatta tansiyonu bile izleyecek biyometrik  sensörler monte edilmiş.

Grand Touring için akıllı bir gelecek

Yolcularının Bentley EXP 100 GT'deki sıra dışı yolculuk deneyimini geliştiren şey, yapay zeka tabanlı Bentley Kişisel Asistanı… Bu gelişmiş ve akıllı sistem, bireysel özelliklere sahip Enhance, Cocoon,
Capture, Re-Live ve Customise gibi beş ayrı mod temelinde yolculara son derece yüksek seviyede kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Performans ve Teknoloji - Grand Tour'u Yeniden Şekillendirmek
Karbon içermeyen bir geleceğe giden yolda sıra dışı bir adım olan Bentley EXP 100 GT'nin elektrikli motorları, otomobilin 0'dan saatte 100 kilometre hıza sadece 2,5 saniyede çıkmasını sağlıyor.

Azami hızı saatte 300 kilometre olan otomobilin, 4 elektrikli motoru 1500 Nm'ye kadar tork üretirken, 700 metre de menzile sahip.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

access_time28 Şubat 2020 17:05

Petrol fiyatlarında yaşanan gerileme sonrasında benzin ve motorine indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak indirim benzinde 34 kuruş, motorinde...

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

access_time28 Şubat 2020 11:14

Trafiğe kayıtlı araç sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,4 artarak 23 milyon 245 bin 409'a yükseldi

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

access_time27 Şubat 2020 16:07

ABD'de Nevada Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, lüks araba sahiplerinin yayalara daha az öncelik verdiği öne sürüldü. Araştırmaya göre, arabanın fiyatındaki her bin...

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

access_time26 Şubat 2020 16:00

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla hisseleri, otopilot özelliğine yönelik eleştiriler ve koronavirüs etkisiyle 2 günde 100 dolardan fazla düştü.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)