Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

access_time17 Temmuz 2019 13:24
Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü taşıyor.

Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü taşıyor.

Seçkin ve sürdürülebilir malzemelerin, lüks tasarım ile buluştuğu otomobilde aydınlatma yeni bir lüks malzeme olarak kullanılırken, Bentley Kişisel Asistan sistemi yapay zeka ile yolcuların konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Bentley Motors, 100'üncü kuruluş yıl dönümünü Crewe'deki merkezinde lüks mobilitenin geleceğini görücüye çıkararak kutluyor.

Marka tarafından yıllar içinde tasarlanan ve geliştirilen konsept otomobil Bentley EXP 100 GT, Grand Touring'in geleceğini yeniden şekillendirirken, geleceğin Bentley markasının fiziksel olarak vücut bulmuş hali olarak konumlanıyor.

Mobilitenin ötesine geçen Bentley EXP 100 GT, ister otonom ister sürücü denetiminde olsun araç sahibinin Grand Touring deneyimini geliştirmeyi ve aldığı hazzı en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor.

Bentley EXP 100 GT saf Bentley DNA'sından doğdu ve şirketin akıllı ve ileri görüşlü müşterilerinin arzularına dönük derin anlayışından esinlendi. Otomobil, araç içi Yapay Zekayı (AI)sistemlerini sıra dışı insan deneyimleri ve duygularını yaratma, deneyimleme ve kaydetme aracı olarak tekrar ele alıyor.

İçeriden dışarıya doğru tasarlanmış olan ve tümüyle elektrikli bir platformun avantajlarından yararlanan Bentley EXP 100 GT, 2035'in dünyası için Grand Tourer'ı tekrar şekillendiriyor. Bu, yolcu ve sürücünün kendi sıra dışı yolculuklarının keyfini sürmede eşit statüye sahip olduğu paylaşımlı bir lüks deneyimler dünyası…

Otomobilin etkileyici dış tasarımlarının oranları, Bentley'in geçmişteki pek çok Grand Tourer'ını anımsatmakla birlikte bu lüks niteliklerini geleceğe taşıyor. Sonuç, Bentley'in dünyanın en çok aranan lüks markası olarak bilinen statüsüyle orantılı bir gelecek vizyonu…

Mobilitenin Ötesindeki Lüks

Bentley EXP 100 GT otomobili, zenginleştirici ve iham verici olan,  sıra dışı ve duygusal bir insan deneyimi olarak yeniden tanımlıyor. 

Bentley'in vizyonunu, şu anda dünyanın dört bir yanında şirketin 100'üncü yılında kutlanmakta olan lüks tasarım ve el işçiliği deneyimi  temelinde geleceğin yolculuklarını hayal etmek olarak belirliyor
.
Bentley EXP 100 GT'nin zarif ve kaslı dış mekanı, markanın  gelecekteki tasarım yönünü keşfediyor. Şirketin diğer otomobiller ile  karıştırılması imkansız DNA'sını barındırıyor ve bu sayede anında  algılanabilen bir Bentley olarak gözüküyor.

Ama bu Bentley geleceğe yolculuk ediyor. Hafif alüminyum ve karbon  fiberden üretilmiş olan Bentley EXP 100 GT, 5,8 metre uzunluğunda ve  hemen hemen 2,4 metre genişliğinde… İki metre genişliğinde olan sürücü  ve yolcu kapıları, açıldığında ise 3 metreye ulaşıyor ve otomobil  böylece sürücü ve yolculara ihtişamlı bir giriş vadediyor.

Otomobildeki Bentley Kişisel Asistanı, yolcuların ihtiyaçlarını  öngörüyor. Örneğin reaktif koltuk yüzeyleri, sürüş sırasında yolcunun  oturma konumunu algılıyor ve ihtiyacın algılandığı yere otomatik  olarak daha fazla destek sunuyor. Ayrıca Bentley EXP 100 GT'ye göz ve  baş hareketlerini ve hatta tansiyonu bile izleyecek biyometrik  sensörler monte edilmiş.

Grand Touring için akıllı bir gelecek

Yolcularının Bentley EXP 100 GT'deki sıra dışı yolculuk deneyimini geliştiren şey, yapay zeka tabanlı Bentley Kişisel Asistanı… Bu gelişmiş ve akıllı sistem, bireysel özelliklere sahip Enhance, Cocoon,
Capture, Re-Live ve Customise gibi beş ayrı mod temelinde yolculara son derece yüksek seviyede kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Performans ve Teknoloji - Grand Tour'u Yeniden Şekillendirmek
Karbon içermeyen bir geleceğe giden yolda sıra dışı bir adım olan Bentley EXP 100 GT'nin elektrikli motorları, otomobilin 0'dan saatte 100 kilometre hıza sadece 2,5 saniyede çıkmasını sağlıyor.

Azami hızı saatte 300 kilometre olan otomobilin, 4 elektrikli motoru 1500 Nm'ye kadar tork üretirken, 700 metre de menzile sahip.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Konvansiyonel içten yanmalı motor devrinin sonu mu yaklaşıyor?

Konvansiyonel içten yanmalı motor devrinin sonu mu yaklaşıyor?

access_time20 Eylül 2019 14:47

Elektrikli araç alternatiflerinin her geçen gün arttığı sektörde dünyanın en büyük markaları yeni modellerini tanıtırken içten yanmalı motorlara ayrılan geliştirme süreçleri ve...

Toyota'nın hibrit satışları 14 milyonu aştı

Toyota'nın hibrit satışları 14 milyonu aştı

access_time20 Eylül 2019 11:25

Toyota ilk seri üretim hibrit aracını sunduğu 1997 yılından bu yana hibrit araç satışlarında 14 milyon adeti aştı. Toyota'nın 2019 yılının ilk 7 ayında Avrupa pazarındaki hibrit...

Motorin indirimi pompaya yansımayacak

Motorin indirimi pompaya yansımayacak

access_time19 Eylül 2019 18:08

Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına 15 kuruşluk indirim gelecek ancak ÖTV düzenlemesinden dolayı pompa fiyatlarından bir değişiklik olmayacak.

BMW 6 bin kişiyi işten çıkarabilir

BMW 6 bin kişiyi işten çıkarabilir

access_time19 Eylül 2019 15:46

BMW, Almanya'da 6 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)