Minibüslere panik butonu

Minibüslere panik butonu

access_time21 Nisan 2017 08:26
Dolmuşta tacize uğrayan kadınlar, minibüsten indirilen engelli çocuklar, şoför ve yolcu arasında bitmek bilmeyen tartışmalar artık son bulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile İstanbul'daki tüm minibüs ve taksi dolmuşlara panik butonu takılıyor. Araçta kör nokta bırakmayacak şekilde kameralar yerleştiriliyor. Araç takip ünitesi ve panik butonunun yerleştirileceği araçlar 7 gün 24 saat izlenecek.

Bu sistem ile güvenli yolculuğun yanı sıra, güzergah ve konum takibi yapılması, toplu ulaşımın denetlenmesi, hız takibi ile kaza riskinin düşürülmesi hedefleniyor. Bundan sonra minibüs ya da taksi dolmuşlarda tacize ya da şiddete maruz kalan yolcu panik butonuna basacak. İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri tarafından geliştirilen sistemle uyarı hemen Toplu Ulaşım Merkezi'ne gelecek. Durum hemen polise bildirilecek. Panik butonuna basılan minibüs ya da dolmuş en yakın polis ekipleri tarafından durdurulacak.

Kaynak: Sabah

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Maserati için flaş ayrılık iddiası

Maserati için flaş ayrılık iddiası

access_time23 Ağustos 2017 16:50

Fiat`ın, Maserati birimini ayırmayı değerlendirdiği belirtildi.

Gişelerde yeni dönem!

Gişelerde yeni dönem!

access_time23 Ağustos 2017 16:40

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çamlıca gişelerinde serbest geçişin bugün saat 19.00 itibarıyla başlayacağını söyledi.

Bayraktar Grubu'nda otomotive yeni genel müdür

Bayraktar Grubu'nda otomotive yeni genel müdür

access_time23 Ağustos 2017 16:16

Bayraktar Grubu'nun bünyesinde bulunan Baylas Otomotiv'in genel müdürlük koltuğuna Mehmet Emre Doğueri getirildi

Yeni Seat Ibiza Avek Otomotiv’de müşterilerini bekliyor

Yeni Seat Ibiza Avek Otomotiv’de müşterilerini bekliyor

access_time23 Ağustos 2017 16:15

Seat markasının dönüm noktası olarak nitelendirilen; tasarımı, kalitesi, teknolojik özellikleri, etkileyici dinamizmiyle şimdiye kadar geliştirdiği ‘En İyi Ibiza’ olarak...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)