OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

access_time19 Nisan 2019 18:23
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) olağan genel kurulunda mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu’na yeniden başkan olarak seçildi.

Türkiye’de otomotiv sektörünün perakende ve hizmet ayağını temsil eden  OYDERaçıklamasına göre, OYDER Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçimde,  mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu güven tazeledi. 

Yenilenmiş liste ile seçime giren Şahsuvaroğlu, tüzükte yapılan  değişiklikle yeni dönemde 3 yıl başkan olarak OYDER’i temsil edecek.  Yönetim  Kurulu Başkan Vekilliğine Turgay Mersin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına  Zeynep Fidan Soysal, Uğur Yalçınkaya, Ömer Koyuncu, Uğur Güven ve K. Altuğ Erciş  getirildi. 

Yönetim Kurulu ise Aykut Pektekin, Yüksel Ceylan, Murat Yeğin, Şemsi  Durdu, Kemal Terpet, Ali Erdem Cindilli, Erdinç Artkıy, Turan Mutlu, Mehmet  Koçak, Yusuf Oflaz, Hüseyin Dönmez ve Baki Kış’tan oluştu.  

"OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahsuvaroğlu, otomotiv sektöründeki  tüm derneklerin yoğun çabalarıyla ÖTV ve KDV destekleri ile hurda teşviklerinin  hayata geçirildiğini belirterek, "Bu durum gösteriyor ki hükumetimiz sektörümüze  pozitif bakmaktadır. Otomotiv sektörü birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi o  ülkenin her alanına etki eden bir konumdadır. bu sebeple öncelikle desteklenmesi  gereken, yarattığı kaliteli istihdam ve katma değeri, tedarik sanayisinin gücü  ile ve üstün hizmet kalitesi ile dikkatle korunması gereken bir sektördür."  ifadelerini kullandı. 

Başkan Şahsuvaroğlu şunları kaydetti: 

"Türkiye’deki otomotiv perakendecileri yapılanmasını en az yıllık bir  milyon adetlik iç pazar satış adetlerine göre gerçekleştirilmiştir. Böyle  kurumsal bir yapının 2019 yılında öngörüldüğü gibi 400-500 bin adetlik pazar ile  sağlıklı şekilde ayakta kalması mümkün görünmemektedir. Öncelikle iç pazarımızın  potansiyelimize uygun şekilde canlandırılması ve bu sektörden kazanç sağlayan  tarafları tatmin etmesi hepimiz açısından elzemdir. Bu noktada, vergi indirimleri  ile desteklemek gibi kısa süreli çözümlerin yanında, daha yapısal ve kalıcı  adımların atılmasının da tam zamanı olduğu görülmektedir. Çalışmaların hayata  geçilmesinde OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız."

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Turagay: Volkswagen yatırımı devam edecek

Turagay: Volkswagen yatırımı devam edecek

access_time17 Ekim 2019 13:52

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Volkswagen, şu anda Türkiye yatırımını durdurmuş durumda değil. Bunu net bir şekilde ortaya koyalım. VW yatırımı devam edecek."...

GM ile sendika arasında geçici anlaşma

GM ile sendika arasında geçici anlaşma

access_time17 Ekim 2019 05:43

General Motors'ta 1 aydır süren grevi sona erdirecek gelişme... General Motors ve sendika 4 yıllık yen ibir iş sözleşmesi için geçici bir anlaşmaya vardı

1 liralık enerji harcamasıyla 100 kilometre gidiyor! İşte Hızır

1 liralık enerji harcamasıyla 100 kilometre gidiyor! İşte Hızır

access_time16 Ekim 2019 17:23

Tunceli'deki Munzur Üniversitesi'nden 17 kişilik ekip tarafından 'Hızır' adı verilerek üretilen otomobil, 1 lira 2 kuruşluk enerji harcamasıyla 100 kilometre yol katediyor....

Avrasya Tüneli trafiğe kapatılacak

Avrasya Tüneli trafiğe kapatılacak

access_time16 Ekim 2019 14:11

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakalarını deniz altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bir süre trafiğe kapalı kalacak.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)