OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

access_time19 Nisan 2019 18:23
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) olağan genel kurulunda mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu’na yeniden başkan olarak seçildi.

Türkiye’de otomotiv sektörünün perakende ve hizmet ayağını temsil eden  OYDERaçıklamasına göre, OYDER Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçimde,  mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu güven tazeledi. 

Yenilenmiş liste ile seçime giren Şahsuvaroğlu, tüzükte yapılan  değişiklikle yeni dönemde 3 yıl başkan olarak OYDER’i temsil edecek.  Yönetim  Kurulu Başkan Vekilliğine Turgay Mersin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına  Zeynep Fidan Soysal, Uğur Yalçınkaya, Ömer Koyuncu, Uğur Güven ve K. Altuğ Erciş  getirildi. 

Yönetim Kurulu ise Aykut Pektekin, Yüksel Ceylan, Murat Yeğin, Şemsi  Durdu, Kemal Terpet, Ali Erdem Cindilli, Erdinç Artkıy, Turan Mutlu, Mehmet  Koçak, Yusuf Oflaz, Hüseyin Dönmez ve Baki Kış’tan oluştu.  

"OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahsuvaroğlu, otomotiv sektöründeki  tüm derneklerin yoğun çabalarıyla ÖTV ve KDV destekleri ile hurda teşviklerinin  hayata geçirildiğini belirterek, "Bu durum gösteriyor ki hükumetimiz sektörümüze  pozitif bakmaktadır. Otomotiv sektörü birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi o  ülkenin her alanına etki eden bir konumdadır. bu sebeple öncelikle desteklenmesi  gereken, yarattığı kaliteli istihdam ve katma değeri, tedarik sanayisinin gücü  ile ve üstün hizmet kalitesi ile dikkatle korunması gereken bir sektördür."  ifadelerini kullandı. 

Başkan Şahsuvaroğlu şunları kaydetti: 

"Türkiye’deki otomotiv perakendecileri yapılanmasını en az yıllık bir  milyon adetlik iç pazar satış adetlerine göre gerçekleştirilmiştir. Böyle  kurumsal bir yapının 2019 yılında öngörüldüğü gibi 400-500 bin adetlik pazar ile  sağlıklı şekilde ayakta kalması mümkün görünmemektedir. Öncelikle iç pazarımızın  potansiyelimize uygun şekilde canlandırılması ve bu sektörden kazanç sağlayan  tarafları tatmin etmesi hepimiz açısından elzemdir. Bu noktada, vergi indirimleri  ile desteklemek gibi kısa süreli çözümlerin yanında, daha yapısal ve kalıcı  adımların atılmasının da tam zamanı olduğu görülmektedir. Çalışmaların hayata  geçilmesinde OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız."

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

ÖTV indirimi beklentisi satın alma kararlarını etkiliyor

ÖTV indirimi beklentisi satın alma kararlarını etkiliyor

access_time17 Temmuz 2019 14:43

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer "Otomotivde ÖTV indirimi beklentisi müşterilerin satın alma kararlarını etkiliyor" dedi.

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

access_time17 Temmuz 2019 13:24

Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü...

HSBC Advantage’tan MTV'de 3 taksit fırsatı

HSBC Advantage’tan MTV'de 3 taksit fırsatı

access_time17 Temmuz 2019 12:57

Motorlu Taşıtlar Vergisini HSBC Advantage ile ödeyenler 3 taksit avantajından yararlanıyor.

TEMSA'nın yeni CEO'su Aslan Uzun oldu

TEMSA'nın yeni CEO'su Aslan Uzun oldu

access_time17 Temmuz 2019 10:27

Aslan Uzun, TEMSA’nın Yönetim Kurulu Temsilcisi ve CEO pozisyonuna atandı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)