Petrol Ofisi 'ne yeni CEO

Petrol Ofisi 'ne yeni CEO

access_time08 Ağustos 2017 17:38
Selim Şiper Petrol Ofisi A.Ş. tarafından CEO ve Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Petrol Ofisi’nin Vitol Group tarafından devralınmasını takiben ataması yapılan Selim Şiper, Petrol Ofisi'nin iş stratejisinin yeniden yapılanmasını yönetecek ve Petrol Ofisi'nin pazar lideri pozisyonunu güçlendirecek. Şiper, şu anki CEO Gülsüm Azeri'den devralacağı göreve 16 Ekim 2017'de başlayacak. Gülsüm Azeri Petrol Ofisi'nin ana şirketi VIP Turkey Holding B.V'nin Üst Yönetim Kurulu'nda (Supervisory Board) görev alarak Vitol direktörlerine katılacak.

Selim Şiper, Türkiye CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğu SHV Enerji şirketinden Petrol Ofisi’ne geçiyor. Şiper, Türkiye’de başarılı bir strateji değişikliğine ve faaliyetlerin çeşitlendirilmesine öncülük etmesinin yanı sıra, Doğu Avrupa ve Asya ülkelerindeki SHV Enerji’ye ait birçok şirketin faaliyetlerini de yönetiyordu.

Unisel Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olmadan önce, geniş bir perakende deneyimi kazandığı kariyerine Unilever’de başlamış olan Selim Şiper, 1999 yılında Unilever’den SHV Energy’ye katılmıştı.

Şiper, atanmasına ilişkin "Bu eşsiz bir fırsat. Petrol Ofisi güçlü ve saygın bir marka. Çalışmalarımızın müşterilerimizin günümüzde ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için sabırsızlanıyorum" dedi. 

Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Vitol Yatırımlar Bölümü Başkanı Javed Ahmed konuya ilişkin olarak; “Selim Şiper'in önümüzdeki heyecan verici dönemde Petrol Ofisi’ni yönetecek olmasından dolayı çok memnunuz. Kendimizi işe yatırım yapmaya ve Petrol Ofisi yönetim ekibiyle birlikte yeni bir enerji ile güçlenerek geleceğe yönelik bir iş kurmaya adadık. Şu ana kadarki özverili çalışmalarından ve değerli katkılarından dolayı Sayın Gülsüm Azeri'ye ayrıca teşekkür etmek isteriz. Şirketimizin, Üst Yönetim Kurulu’ndaki (Supervisory Board) rolü ile kendisinin uzmanlığından ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğinden dolayı çok memnunuz" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Volkswagen'den 72 milyar euroluk çılgın yatırım

Volkswagen'den 72 milyar euroluk çılgın yatırım

access_time17 Kasım 2017 23:32

Volkswagen grubu beş yıl sürecek 72 milyar euro yatırım planını devreye almaya hazırlanıyor. En yüksek artışın ise elektrikli arabalarda yaşanması bekleniyor.

Wal-Mart, Tesla'dan kamyon alıyor

Wal-Mart, Tesla'dan kamyon alıyor

access_time17 Kasım 2017 20:37

Tesla'nın bu hafta tanıtımını gerçekleştirdiği ilk elektrik motorlu kamyonları için ilk sipariş ABD'nin perakendecilik devi Wal-Mart'tan geldi.

Mitsubishi'lerde sensör sorunu

Mitsubishi'lerde sensör sorunu

access_time17 Kasım 2017 18:24

Mitsubishi, ABD'de 84 bin civarında küçük otosunu hava yastığının açılmasına engel olma ya da erken açılmasına yol açma ihtimali bulunan bir sensör sorunu nedeniyle servise...

Nıssan, expo 2020’nin resmi otomotiv iş ortağı oldu

Nıssan, expo 2020’nin resmi otomotiv iş ortağı oldu

access_time17 Kasım 2017 15:41

Nissan Motor Co. Ltd ve Expo 2020 Dubai, Intelligent Mobility’nin geleceğine yön vermek üzere güçlerini birleştiriyor. Nissan Intelligent Mobility vizyonu ile Expo 2020 Dubai...

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • Mesut UĞUR-YÖN.KUR.BAŞKANI-ARTI FİNANCE09 Ağustos 2017 09:46Maşallah !Asker arkadaşıma ve Unileverden eski mesai arkadaşıma..Sıhhat ve afiyetiçersinde başarılarının devamını dilerim..Allahu Teala yardımcısı olsun..selam ve sevgilerimle

    (%0) (%0)