Rus malı ilk elektrikli otomobil satışa çıkıyor

Rus malı ilk elektrikli otomobil satışa çıkıyor

access_time23 Mayıs 2019 16:14
Rusya’da yakında piyasa sürülmesi beklenen yerli elektrikli otomobil Zetta’nın özellikleriyle ilgili ayrıntılar belli oldu

Rusya’da yakında piyasa sürülmesi beklenen yerli elektrikli otomobil Zetta’nın özellikleriyle ilgili ayrıntılar belli oldu. Zetta Genel Müdürü Denis Şurovskiy, Rusya’nın seri üretimi yapılan ilk yerli elektrikli otomobilinin önümüzdeki Aralık ayında satışa çıkacağını, 200 kilometre menzilli, önden çekişli temel modelinin fiyatının 450 bin ruble (7 bin dolar) olarak belirlendiğini açıkladı. 

Zetta’nın parçalarının yüzde 99’unun Rus malı olduğu, yalnızca bataryalarının Çin’den ithal edildiği belirtildi.

Business FM’e bilgi veren “Avto Plus” televizyon kanalı sunucusu Pavel Fyodorov,  “Zetta, Smart marka otomobille kıyaslanabilir. Plastik, özel dizayna sahip ve kısmen bio tasarım. Menzili 200 ila 500 kilometre arasında değişiyor” dedi.

Zetta’nın fiyatına da değinen Fyodorov, “Bu rakam şaşırttı. Hemen aklıma Yo-Mobile (Rusya’nın ilk elektrikli otomobil projesi) geldi. İlk başta 320 bin ruble dediler, sonra fiyatı 400 bin rubleyi geçti, sonunda ise proje tamamlanamadı. Yani henüz birçok soru işareti var” diye konuştu. 

Otomotiv sektörüne dair yayın yapan “Za rulyem” adlı derginin Genel Yayın Yönetmeni Maksim Kadakov ise, “Bu araçla Moskova’dan St.Petersburg’a konforlu bir şekilde gidilemez. Fakat şehir içi kullanım için tamamen yeterli” değerlendirmesini yaptı.(türkrus)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

ÖTV indirimi beklentisi satın alma kararlarını etkiliyor

ÖTV indirimi beklentisi satın alma kararlarını etkiliyor

access_time17 Temmuz 2019 14:43

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer "Otomotivde ÖTV indirimi beklentisi müşterilerin satın alma kararlarını etkiliyor" dedi.

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

Lüks İngiliz devinden 100.yıl konsepti

access_time17 Temmuz 2019 13:24

Bentley'nin 100'üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü...

HSBC Advantage’tan MTV'de 3 taksit fırsatı

HSBC Advantage’tan MTV'de 3 taksit fırsatı

access_time17 Temmuz 2019 12:57

Motorlu Taşıtlar Vergisini HSBC Advantage ile ödeyenler 3 taksit avantajından yararlanıyor.

TEMSA'nın yeni CEO'su Aslan Uzun oldu

TEMSA'nın yeni CEO'su Aslan Uzun oldu

access_time17 Temmuz 2019 10:27

Aslan Uzun, TEMSA’nın Yönetim Kurulu Temsilcisi ve CEO pozisyonuna atandı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)