Sıfır otomobil dolandırıcılığı

Sıfır otomobil dolandırıcılığı

access_time15 Eylül 2020 18:20
Uygun fiyatlı sıfır otomobil vaadiyle insanları dolandırıp paralarını alan ve araçları teslim etmeyen bir şebeke 12 milyon TL parayla ortadan kayboldu

Son aylarda otomobil talebinde yaşanan büyük artışa bağlı fırsatçılar ortaya çıkarken, büyük dolandırıcı şebekeleri de oluşmaya başladı.

Sözcü'den Emre Özpeynirci'nin haberine göre, BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover'ın Türkiye distribütörü olan ‘Borusan Otomotiv'in tescilli ismini kullanarak, temmuz ayında 50 bin TL sermayeli ‘Borusan Filo' unvanlı şirket kuran, sonra hukuki yaptırımlarla ismini ‘Akkılıç' olarak değiştiren şebekenin sahipleri, ardından onlarca mağdur bırakarak ortadan kayboldu.

AKKILIÇ İSMİNİ ALDI

4 ay içinde sürekli isim değiştiren, son olarak, ‘Akkılıç' olarak sözde otomobil ticareti yapan şirketin sahiplerine ulaşamayan mağdurlar savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu. Paralarını kaptıran, araçlarını alamayan mağdurların iddialarına göre bu şebeke vatandaştan topladıkları 7 milyon TL ve ellerindeki araçları satıp aldıkları 5 milyon TL parayla kayıplara karıştı. Suç duyuruları sonrası sahipleri hakkında yakalama kararı çıkartılırken, mağdurlar hem whatsapp hem de sosyal medya hesapları üzerinden gruplar oluşturarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

BORUSAN UYARMIŞTI!

Ağustos ayında ismini ‘Borusan Filo' olarak değiştirip, Borusan Oto'nun yer aldığı Vadi İstanbul'da ofis tutan şirketin sahipleri hakkında şikayetler gelince Borusan Otomotiv'den şu açıklama yapılmıştı: “Borusan markasını ticaret unvanında kullanarak, ürün gamımızda yer alan BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover markalı araçların reklam ve satışını internet ve çeşitli mecralarda Borusan Filo ve benzer adlar altında yapmaya başladığı ve grup şirketlerimizden Borusa Oto’nun Vadi şubesine ait showroomun da bulunduğu Vadi İstanbul’daki binada merkez adresi edinmiş olduğu ihbarını aldığımız henüz çok yeni kurulmuş olduğu anlaşılan Borusan Filo Hizmetleri Anonim Şirketi unvanlı şirket ve faaliyetleriyle grubumuzun hiçbir ilgi, ilişki ve bağlantısı bulunmamakta olup; tescilli markamızın bu şekilde kullanımına dair hukuki girişimler başlatılmıştır.”

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

TOGG'a ön sipariş açıklaması

TOGG'a ön sipariş açıklaması

access_time25 Eylül 2020 14:26

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varak, TEKNOFEST 2020 etkinliklerinde yerli otomobile ön siparişten, uzay teknolojisi alanında yapılan çalışmalara kadar pek çok konuda...

6 bin yeni taksi teklifi UKOME’de kabul edilmedi

6 bin yeni taksi teklifi UKOME’de kabul edilmedi

access_time24 Eylül 2020 16:46

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a yeni 6 bin taksi projesi UKOME tarafından karara bağlanamadan ikinci kez alt komisyona havale edildi.

Ağustos ayında en çok satılan ikinci el otomobil modelleri belli oldu

Ağustos ayında en çok satılan ikinci el otomobil modelleri belli oldu

access_time24 Eylül 2020 15:28

İkinci el online pazarda, bu yılın ağustos ayında da en çok tercih edilen otomotiv markası Volkswagen (VW) oldu. VW'yi, Renault ve Ford takip etti.

Türkiye Ralli Şampiyonası Marmaris’te başladı

Türkiye Ralli Şampiyonası Marmaris’te başladı

access_time24 Eylül 2020 14:06

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5. yarışı olan Türkiye Rallisi, aynı zamanda 37 ekibin katılımıyla 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası ilk iki yarışına da ev sahipliği...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)