Skandalın izini 12 milyar dolara silecek

Skandalın izini 12 milyar dolara silecek

access_time17 Kasım 2017 11:48
Dizel skandalıyla sarsılan, kayıplarını ve marka imajını elektrikli otomobillere yönelerek telafi etmeye çalışan Volkswagen’den önemli bir Çin hamlesi geldi.

Alman otomotiv devi 2025 yılına kadar Çin’de elektrikli otomobil üretmek için 11.8 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.Skandalın izini 12 milyar dolara silecek.

Volkswagen’in Çin’deki biriminin başında bulunan Jochem Heizmann’ın Reuters’a verdiği bilgiye göre bünyesinde bir çok markayı barındıran Volkswagen’in önümüzdeki 2-3 yıl içinde 15 NEV araç modelinin satışına başlayacağını, 2025 yılından sonra ise 25 yeni modeli daha satışa sunacağını açıkladı. Heizmann, Volkswagen’in 2020 yılında Çin’de 400 bin, 2025 yılında ise 1.5 milyon elektrikli otomobil satmayı hedeflediğini söyledi.

ÜRETİM 2018’DE BAŞLIYOR

Çin, ülkede faaliyet gösteren araç üreticileri için NEV (new energy vehicles) adı verilen yeni nesil elektrikli araçların üretimi için 2019’a kadar ulaşılması gereken kesin üretim kotaları belirledi.

Volkswagen Group’un şirketlerinin ve Çin’deki ortaklıklarının belirlenen kotadaki yeni enerjili araç satış rakamlarını yakalayacaklarına inandığını belirtti. Çin’de asgari satış rakamlarını yakalayamayan üreticilerin eksik kaldıkları rakamlar için para ödemesi gerekiyor. VW’nin Çin’deki ortağı Anhui Jianghuai Automobile Group, önümüzdeki yılın ilk yarısından itibaren üretime, ikinci yarı ise satışlara başlıyor. Volkswagen şu anda Çin’de yaklaşık 10 farklı NEV modelinin satışını yapıyor. Ancak araçların hiçbirini Çin’de üretmiyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Özbekistan'dan vatandaşlarına Türkiye uyarısı: Gece yolculuk yapmayın

Özbekistan'dan vatandaşlarına Türkiye uyarısı: Gece yolculuk yapmayın

access_time23 Ekim 2018 01:34

Özbekistan Devlet Turizm Komitesi Türkiye’de tatil yapan Özbeklere, ülkedeki trafik kazalarının artması nedeniyle geceleri araçla yolculuk yapmama tavsiyesinde bulundu

Otonom araç pazarında büyük hedef

Otonom araç pazarında büyük hedef

access_time22 Ekim 2018 15:52

Otomotiv dünyası büyük bir değişim içinde. Bir taraftan dizel ve benzinli motorlar yerini elektrikli ve hibrit motorlara bırakırken, diğer taraftan otonom araçlar yollara çıkmaya...

Uygun fiyatlı yeni Tesla modeli geliyor

Uygun fiyatlı yeni Tesla modeli geliyor

access_time22 Ekim 2018 11:23

Tesla, geçtiğimiz günlerde Model 3‘ün orta düzey yeni bir versiyonunu duyurdu

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı

access_time22 Ekim 2018 10:24

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı. Toplantıda sektörün noter işlemleri ile ilgili karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü

YORUM YAP

YORUMLAR (0)