Tesla'ya şok suçlama

Tesla'ya şok suçlama

access_time12 Temmuz 2018 11:29
Tesla'nın eski çalışanı daha önce de yaptığı gibi yine şirketi şikayet etti

OTOMOBILSAYFASI.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Eski Tesla çalışanı Martin Tripp, ABD’nin SPK’sı SEC’e şikayette bulundu. Tripp, şirketin  Model 3  hakkında yalan söylediğini ve arabalarına güvenli olmayan aküler koyduğunu iddia etti. Tesla suçlamalara cevap vermedi. Tripp güvenlik endişeleri gerekçesiyle şikayette bulunduğunu belirtti.

Bu Tripp’in Tesla’yı ilk kez ihbar edişi değil. Tripp'in avukatı Stuart Meissner yapılan suçlamaların bir öncekiyle aynı olduğunu belirtti. Suçlamaların arasında Tesla'nın ürettiği araçlarda delinmiş olan aküler kullanması da vardı. Tesla bu iddiayı daha önce reddetmişti.

Tripp ayrıca, şirketin model 3 üretimini yüzde 44'e kadar artırdığı bilgisinin yalan olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay Tesla, gizli şirket bilgilerini sızdırmakla Tripp’e dava açmıştı.

Dava sonunda  Tripp'in, şirketten ayrıldıktan sonra üç çalışanın bilgisayarına hacker yazılımı kurarak bilgi elde ettiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca Tripp’in Tesla CEO'su Elon Musk ile olan yazışmalarında, Musk’ın ona “korkunç bir insan” dediği saptandı.

Tripp, şirket hakkında bilgi sızdırdığını itiraf ederek danışmanların ve diğer üst düzey çalışanların endişelerine cevap vermediğini belirtti. Ayrıca, amacının şirketi baltalamak olmadığını, sadece güvenlik konusunda endişe duyduğunu söyledi.

Tripp'in avukatı Meissner CNBC'ye verdiği demeçte "Bu iç sorunlar agresif bir şekilde gündeme getirildi ve bence şirketin bu davranışı ile sadece Martin Tripp'e değil tüm çalışanlara eğer yanlış bir şey görürlerse susmaları gerektiğini belirten bir mesaj  gönderiyor" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Dolmabahçe'de yol çöktü

Dolmabahçe'de yol çöktü

access_time20 Temmuz 2018 17:18

Vodafone Park ile Dolmabahçe sarayı arasında kalan yolda çökme meydana geldi. Yol trafiğe kapatılırken inceleme yapılıyor.

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500’de yer aldı

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500’de yer aldı

access_time20 Temmuz 2018 16:56

Otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Avek Otomotiv, FORTUNE Türkiye dergisinin 2017 yılı Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesinde 164. sırada yerini...

Milyon liralık aracı pert oldu

Milyon liralık aracı pert oldu

access_time20 Temmuz 2018 16:03

Osmanlıspor'lu milli futbolcu Serdar Gürler, aracıyla bariyerlere çarparak trafik kazası geçirdi, kazadan yara almadan kurtuldu.

Garanti'den MTV ödemelerinde taksit imkanı

Garanti'den MTV ödemelerinde taksit imkanı

access_time20 Temmuz 2018 15:13

Garanti Bankası kredi kartlarıyla MTV ödemelerinde GarantiPay ile 3 taksit imkanı sunuyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)