Tesla'ya şok suçlama

Tesla'ya şok suçlama

access_time12 Temmuz 2018 11:29
Tesla'nın eski çalışanı daha önce de yaptığı gibi yine şirketi şikayet etti

OTOMOBILSAYFASI.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Eski Tesla çalışanı Martin Tripp, ABD’nin SPK’sı SEC’e şikayette bulundu. Tripp, şirketin  Model 3  hakkında yalan söylediğini ve arabalarına güvenli olmayan aküler koyduğunu iddia etti. Tesla suçlamalara cevap vermedi. Tripp güvenlik endişeleri gerekçesiyle şikayette bulunduğunu belirtti.

Bu Tripp’in Tesla’yı ilk kez ihbar edişi değil. Tripp'in avukatı Stuart Meissner yapılan suçlamaların bir öncekiyle aynı olduğunu belirtti. Suçlamaların arasında Tesla'nın ürettiği araçlarda delinmiş olan aküler kullanması da vardı. Tesla bu iddiayı daha önce reddetmişti.

Tripp ayrıca, şirketin model 3 üretimini yüzde 44'e kadar artırdığı bilgisinin yalan olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay Tesla, gizli şirket bilgilerini sızdırmakla Tripp’e dava açmıştı.

Dava sonunda  Tripp'in, şirketten ayrıldıktan sonra üç çalışanın bilgisayarına hacker yazılımı kurarak bilgi elde ettiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca Tripp’in Tesla CEO'su Elon Musk ile olan yazışmalarında, Musk’ın ona “korkunç bir insan” dediği saptandı.

Tripp, şirket hakkında bilgi sızdırdığını itiraf ederek danışmanların ve diğer üst düzey çalışanların endişelerine cevap vermediğini belirtti. Ayrıca, amacının şirketi baltalamak olmadığını, sadece güvenlik konusunda endişe duyduğunu söyledi.

Tripp'in avukatı Meissner CNBC'ye verdiği demeçte "Bu iç sorunlar agresif bir şekilde gündeme getirildi ve bence şirketin bu davranışı ile sadece Martin Tripp'e değil tüm çalışanlara eğer yanlış bir şey görürlerse susmaları gerektiğini belirten bir mesaj  gönderiyor" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Lüks otomobil Levent'te yolda kaldı, İBB çalışanları ittirdi

Lüks otomobil Levent'te yolda kaldı, İBB çalışanları ittirdi

access_time18 Ekim 2018 13:41

İstanbul'un en yoğun konumlarından olan Levent'te lüks spor otomobil arıza yapınca, İBB çalışanları sürücüye yardımcı oldu

Otomotiv sektörü sıkıntıyı nasıl aşacak

Otomotiv sektörü sıkıntıyı nasıl aşacak

access_time18 Ekim 2018 11:50

ODD Başkanı Bilaloğlu, 9 ayda yüzde 26 daralan toplam pazarın yüksek kur ve faizlerin etkisiyle yıl sonunda en iyimser tahminle yüzde 40 küçülerek 600 bin adet seviyelerine...

Türkiye de elektrikli otomobil üretecek

Türkiye de elektrikli otomobil üretecek

access_time18 Ekim 2018 10:39

Fiat Chrysler Grubu yöneticisi Akın Aydemir, "Elektrikli otomobil üretim işine girmek için belki iyi bir zaman” dedi

Yerli elektrikli otomobil görücüye çıktı

Yerli elektrikli otomobil görücüye çıktı

access_time18 Ekim 2018 09:44

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)