Tokyo’da şov başlıyor

Tokyo’da şov başlıyor

access_time14 Ekim 2019 10:15
Bu yıl 46'ıncısı düzenlenen Tokyo Otomobil Fuarı kapılarını açmak için gün sayıyor.

24 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda, otomotiv dünyasındaki yeni teknolojiler sergilenecek. İki yılda bir düzenlenen fuar her zaman olduğu gibi Japon markaların gövde gösterisine sahne olacak. Fuara Subaru, Dahiatsu, Toyota, Isuzu, Hino, Suzuki, Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda, Lexus gibi Japon markalar katılacak. Tokyo Otomobil Fuarı'nda Japonlar dışında bazı Fransız ve Alman markalar yer alacak. Bunlar Alpine, Renault, Mercedes- Benz ve smart. Fuarda Toyota ikinci nesil Mirai konseptini sergileyecek. Japon marka, hidrojen yakıt hücreli Mirai'yi ilk olarak 2014'de tanıtmıştı. Mitsubishi Motors, fuarda elektrikli SUV MI-Tech Concept ve yeni Super Height K-Wagon Concept olmak üzere iki yeni aracını tanıtacak. Lexus ise fuarda yüzde 100 elektrikli konsept aracının dünya tanıtımını gerçekleştirecek. Hibrit otomobiller üreten lüks marka, daha önce de hidrojen yakıtlı bir konsept model geliştirmişti.

ZİYARETÇİ SAYISI AZALIYOR
Geçmiş yıllarda 1 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Tokyo Motor Fuarı'na ilgi azalıyor. 2017'de düzenlenen 45'inci Tokyo Motor Fuarı'nı ziyaret edenlerin sayısı 771 bin oldu. 2013'de bu sayı 902 bin, 2015'de ise 812 bindi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Yerli otomobili ABD'de anlatacak

Yerli otomobili ABD'de anlatacak

access_time06 Ocak 2020 16:09

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES’de katılacağı bir konferansta Türkiye’nin otomobilini anlatacak.

TOGG CEO’su, Las Vegas’ta  Türkiye’nin otomobilini anlatacak

TOGG CEO’su, Las Vegas’ta Türkiye’nin otomobilini anlatacak

access_time06 Ocak 2020 09:47

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES, son yıllarda otomotiv markalarının da gözdesi oldu.

Otocular teknoloji fuarını sevdi

Otocular teknoloji fuarını sevdi

access_time16 Aralık 2019 09:41

Otomotiv markaları Detroit, Frankfurt ve Paris gibi otomobil fuarları yerine Las Vegas’daki Tüketici Elektroniği Fuarı CES’i tercih ediyor. 7 Ocak 2020’de kapılarını açacak fuara...

Türkiye Çin’de şov yaptı

Türkiye Çin’de şov yaptı

access_time09 Aralık 2019 09:09

Çin’de düzenlenen Automechanika Şangay Fuarı’na Türk firmaları çıkarma yaptı. Türkiye, 46 ülkeden 6 bin 320 firmanın yer aldığı fuarda Tayvan ve Almanya ile birlikte en fazla...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)