Trafik cezaları artık e-postayla gelecek

Trafik cezaları artık e-postayla gelecek

access_time19 Mayıs 2017 05:21
Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen yeni düzenlemeye göre, trafik cezaları artık sürücülere e-posta yoluyla tebliğ edilecek

Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen düzenlemeyle trafik cezaları ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları da dahil bir çok idari para cezası artık vatandaşlara elektronik ortamda gönderilecek.

Düzenlemeye göre, elektronik ortamda yapılan tebligat, muhatabın elektronik posta adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılacak. Bu yöntemle postadan kaynaklanan sıkıntıların aşılması hedefleniyor.

Yılda ortalama 6 milyon trafik cezası yazıldığına dikkat çekilerek, yeni sistemin hem zaman hem de maddi tasarruf sağlayacağı belirtiliyor.

Her posta için 6 lira ödeme yapıldığı belirtilen mevcut sisteme göre, yeni sistemin sadece trafik cezalarında 36 milyon liralık tasarruf sağlayacağı vurgulanıyor. (Hürriyet / Turan Yılmaz)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Alp Gülan, OYDER başkanlığına veda etti

Alp Gülan, OYDER başkanlığına veda etti

access_time28 Mayıs 2017 15:21

Alp Gülan, OYDER başkanlığı görevini Olağan Genel Kurul'da Murat Şahsuvaroğlu'na devretti.

TEDES geri dönüyor

TEDES geri dönüyor

access_time28 Mayıs 2017 12:10

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Prof. Dr. Ilıcalı, geçen yıl kaldırılan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin tekrar geri döndüğünü ifade...

Plakalara 'ağır kusur' ayarı

Plakalara 'ağır kusur' ayarı

access_time28 Mayıs 2017 11:47

Araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakalar, muayeneden geçemeyecek.

Monaco'da pole pozisyonu Raikkonen'in

Monaco'da pole pozisyonu Raikkonen'in

access_time27 Mayıs 2017 18:12

2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun altıncı yarışı Monaco Grand Prix'sine Ferrari takımının Fin pilotu Kimi Raikkonen ilk sıradan başlayacak.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)