Trafik kazasında hayat kurtaracak tasarım

Trafik kazasında hayat kurtaracak tasarım

access_time14 Kasım 2017 15:35
Araç içindeki önemli güvenlik önlemlerinden biri olan emniyet kemeri hayatımızı kurtarırken kimi zaman tehlikenin içine düşmemize de neden olabiliyor. Kaza sonrası yaşanan problemler emniyet kemerinin sıkışmasıyla sonuçlanabiliyor.

Kim Insu‘nun elinden çıkan tasarım dışarıdan bakıldığında ekstra bir özelliği sahipmiş gibi görünmüyor. Fakat trafik kazası gibi anlarda hayat kurtarıcı görev üstleniyor. Bunun için The Cut-Save Life isimli ürünü kemerin üzerine yerleştirmek gerekiyor. Trafik kazası gibi talihsiz bir durum yaşandığında ve emniyet kemeriniz sıkıştığında The Cut-Save Life devreye giriyor. Kırmızı kol kısmını parmağınızla çekmenizle birlikte kemer kesiliyor ve siz de hareket özgürlüğü kazanıyorsunuz.

Üstelik bu pratik ürün aynı zamanda 2017 senesi Red Dot Tasarım Konsept Ödülü‘nü kazananları arasında yer alıyor. Bahsi geçen tasarım bir anlamda çıkartma düğmesi görevi üstleniyor. Araç içinde zor duruma düşen herkesin hareket etmesine olanak sağlıyor.

log.com.tr'nin haberine göre hayat kurtaran tasarım olarak tanımlanan The Cut-Save Life henüz satışa çıkmadı. Bu sebeple satış fiyatı da henüz belli değil.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bu takside yiyecek içecek ve internet bedava!

Bu takside yiyecek içecek ve internet bedava!

access_time18 Kasım 2017 14:12

İstanbul'da bir taksici müşterilere çikolata, kek ve çeşitli içeceklerin yanı sıra internet imkanı sunuyor.

İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

access_time18 Kasım 2017 13:35

Süper Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Demir Grup Sivasspor arasında oynanacak maç dolayısıyla yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İkinci el araçta kilometre oyununa son

İkinci el araçta "kilometre" oyununa son

access_time18 Kasım 2017 11:47

İkinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler, PTT’nin HGS ve PTTBank mobil uygulamaları aracılığıyla öğrenilebilecek

Ankaralılara müjde! 24 saat kesintisiz ulaşım başladı

Ankaralılara müjde! 24 saat kesintisiz ulaşım başladı

access_time18 Kasım 2017 09:12

Ankara'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla EGO otobüslerinin gece saatlerinde de hizmet verme uygulaması 35 hatta, 280 sefer ile başladı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)