Uber sorunu çözülüyor

Uber sorunu çözülüyor

access_time27 Temmuz 2018 11:54
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık Uber sorunu ile ilgili "Denetimlerle çok şey değişti'' dedi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık, Uber sorununa ilişkin, "Denetimlerle çok şey değişti, tamamen bir başı boşluk vardı. İsteyen istediğini yapıyordu. Artık bu iş bir düzen altına alındı. Ben yüzde 80'ler seviyesinde bu işin önlendiğini ifade ediyorum." dedi. 

Anık, yaptığı açıklamada, özel araç sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'in Türkiye'de özellikle taksici esnafını olumsuz etkilediğini söyledi.

Bazı çevrelerin taksi şoförlerini kavgacı göstererek Uber taşımacılığını gündeme getirmek istediğini ifade eden Anık, vatandaşların Uber taşımacılığının yasal olmadığını bildiğini ancak onların da kaliteli hizmet alma beklentisinde olduğunu kaydetti.

Federasyon olarak taksici esnafının eğitimlerine çok önem verdiklerini, kaliteli hizmet sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını aktaran Anık, şöyle konuştu:

"Kendi içimizde iç denetim ve eğitime önümüzdeki aylarda başlıyoruz. Genel davranış, müşteriye iyi davranma, yani kaliteli hizmet vermemiz lazım. Kendimize çeki düzen vermezsek biz müşteri memnuniyetini sağlayamazsak bu bizim aleyhimize olur. Elimizi taşın altına koyduk. Önümüzdeki 6 aylık süreçte Türkiye'de taksi konusunda çok şeyin değişeceğini iddia ediyorum."

"Yüzde 80 seviyesinde önlendi"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimler öncesinde söylediği "O iş bitti. Artık böyle bir şey yok" sözlerinin kendilerini çok sevindirdiğini ifade eden Anık, "Denetimlerle çok şey değişti, tamamen bir başı boşluk vardı. İsteyen istediğini yapıyordu. Artık bu iş bir düzen altına alındı. Ben yüzde 80'ler seviyesinde bu işin önlendiğini ifade ediyorum. Yasa dışı taşımacılık olan Uber ile mücadeleyi her platformda sürdüreceğiz. Bu mücadelede en büyük destekçilerimiz de vatandaşlar." dedi.

Akıllı telefon üzerinden taksi çağırma dönemi

Uber gibi taksici esnafının da herkes tarafından kullanılan bir aplikasyon sistemine geçmesi gerektiğini vurgulayan Anık, "Büyük ve küçük şehirlerde akıllı telefon üzerinden taksi çağırma işlemine geçmemiz lazım. İstanbul'da 4 bin araçta bu sistem hayata geçti. İzmir olarak gerekli çalışmaları yaptık, biz de önünüzdeki günlerde bu sistemi hayata geçireceğiz. Bu çalışma tüm Türkiye'ye yayılacak. Türkiye'nin tüm kentlerinde hizmet veren taksi araçlarının kalitesini artırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Araç muayene çetesi çökertildi

Araç muayene çetesi çökertildi

access_time28 Ekim 2020 09:00

Yıllık 2 milyon lira vurgun yapan 'araç muayene' çetesi çökertildi.

TÜİK: Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı %101,6 arttı

TÜİK: Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı %101,6 arttı

access_time27 Ekim 2020 10:27

Eylül'de trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı aylık %1,8, yıllık %101,6 arttı.

BM raporu: Afrika, gelişmiş ülkelerin araç çöplüğüne dönüşüyor

BM raporu: Afrika, gelişmiş ülkelerin araç çöplüğüne dönüşüyor

access_time27 Ekim 2020 09:11

BM hazırladığı raporda, Avrupa ülkeleri, ABD ve Japonya'da kullanılmış, ikinci el araçların yüzde 40'ından fazlasının Afrika ülkelerine ihraç edildiğini...

Erdoğan: Fransız ürünlerini satın almayın

Erdoğan: Fransız ürünlerini satın almayın

access_time26 Ekim 2020 15:37

Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam ve Müslüman düşmanlığının adeta veba gibi sirayet ettiğini görüyoruz. Ben milletime...

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • uberci27 Temmuz 2018 15:05hemen uber i yüklüyorum, çünkü taksicilerin keyfi, kaba ve kural tanımaz kaprislerini çekecek halim yok... taksilerin renklerini değiştirmekle sorunu çözdüğünü sananlar yanılıyor, adamlar havanın, trafiğin ve yolcunun durumuna göre tavır sergiliyorlar, kafalar değişmedikçe sorun da çözülmez ve alternatifler de her zaman çıkacaktır

    (%0) (%0)