Uber'de ırkçılık ve tehdit skandalı!

Uber'de ırkçılık ve tehdit skandalı!

access_time12 Temmuz 2018 09:37
Uber’in İnsan Kaynakları Şefi Liane Hornsey hakkında sürekli şikayetler gelmesi üzerine şirket olaya el atarak soruşturma başlattı.

Uber’in İnsan Kaynakları Şefi Liane Hornsey hakkında sürekli şikayetler gelmesi üzerine şirket olaya el atarak soruşturma başlattı. Soruşturmanın başlatılması üzerine İnsan Kaynakları Şefi Liane Hornsey görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu istifa sonucunda Hornsey'in yapmış olduğu ırkçılık ve tehdileri doğruladığını varsayıyoruz.

Gelelim Hornsey'in ırkçılık ve tehditlerine. Şirketin üst düzey yetkililerinden olan Bernard Coleman hakkında aşağılayıcı yorumlarda bulunduğu iddia edilen Hornsey, eski Uber icra kurulu başkanı Bozoma Saint John’u da tehdit etmiş. Hatta kimilerine göre Saint John’un istifa ederek görevinden ayrılmasının sebebi ise Hornsey'miş.

Hukuk bürosundan Gibson Dunn tarafından yürütülen bir soruşturmadan sonra Hornsey hakkında iddia edilen suçlardan bir kısmı doğrulandı fakat bu doğrulamaların hangi suçlar için olduğu henüz açıklanmış değil. Uber CEO'su Dara Khosrowshahi ise gelen istifanın ardından şirket çalışanlarına bu gelişmeyi bir e-posta iletisi ile duyurdu. Gelelim Hornsey'in şirket içi geçmişine;

Hornsey, bir dönem Uber şirketinin önde gelen yöneticileri arasında yer alıyordu. Şirketin eski CEO'su Travis Kalanick'in istifası sonrasında yerine geçen Khosrowshahi ise Kalanick'in oluşturduğu yeni düzeni pek şirkette sağlayamadı. Ek olarak Hornsey tarafından yönetilen bölümde uzun sürelerden beri çeşitli problemler bulunuyormuş.

Eh adalet döner dolaşır bir gün seni de bulur diyelim o zaman biz de buradan sevgili Hornsey'e. Yeni hayatında da başarılarını diliyoruz. (Teknolojioku)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Dolmabahçe'de yol çöktü

Dolmabahçe'de yol çöktü

access_time20 Temmuz 2018 17:18

Vodafone Park ile Dolmabahçe sarayı arasında kalan yolda çökme meydana geldi. Yol trafiğe kapatılırken inceleme yapılıyor.

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500’de yer aldı

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500’de yer aldı

access_time20 Temmuz 2018 16:56

Otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Avek Otomotiv, FORTUNE Türkiye dergisinin 2017 yılı Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesinde 164. sırada yerini...

Milyon liralık aracı pert oldu

Milyon liralık aracı pert oldu

access_time20 Temmuz 2018 16:03

Osmanlıspor'lu milli futbolcu Serdar Gürler, aracıyla bariyerlere çarparak trafik kazası geçirdi, kazadan yara almadan kurtuldu.

Garanti'den MTV ödemelerinde taksit imkanı

Garanti'den MTV ödemelerinde taksit imkanı

access_time20 Temmuz 2018 15:13

Garanti Bankası kredi kartlarıyla MTV ödemelerinde GarantiPay ile 3 taksit imkanı sunuyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)