Yabancı plakalı lüks araçlarda büyük tehlike!

Yabancı plakalı lüks araçlarda büyük tehlike!

access_time22 Aralık 2014 12:12
Otomotivciler Belarus pazarını mercek altına aldı
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Evgeny Lipen ve Belarus’un en önemli otomotiv ana sanayi şirketlerinin yöneticilerinden oluşan heyeti Bursa’da ağırladı. OİB Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Tetik, bilgilendirme seminerinin iki ülke arasındaki ticari ilişkilere olumlu anlamda yansıyacağına inandığını belirtti.

'BELARUS, TÜRK İHRACATÇISI İÇİN ÖNEMLİ BİR PAZAR'

Bursa’nın otomotiv endüstrisinde önemli bir konumda olduğunu da ifade eden Tetik, Belarus’un işbirliği anlamında iyi bir partner olacağını belirtti. Üretim noktasında iki ülkenin birbirini tamamlayıcı özelliklere sahip olduğunu da vurgulayan Tetik, “Belarus 10 milyon nüfuslu bir ülke gibi gözükse de, aslında 170 milyonluk bir coğrafyaya hitap etme olanağı sunuyor. Bu bağlamda Türk ihracatçısı için cazip bir pazar olduğunu düşünüyorum.” dedi.     İki ülke arasındaki mevcut 600 milyon dolarlık ticaret hacminin artmasına yönelik çalışacaklarını da söyleyen Tetik, işbirliği olanaklarının masaya yatırılacağına da işaret etti.

'TÜRKİYE İLE BELARUS EKONOMİLERİ BİRBİRLERİNİ TAMAMLIYOR'

OİB’in dünya pazarındaki etkinliğinden haberdar olduklarını dile getiren Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Evgeny Lipen ise Türkiye’deki firmalar ile OİB sayesinde irtibatları olduğunu söyledi. Lipen, “Bursa otomotiv endüstrisi alanında oldukça ilerlemiş bir şehir. Türkiye ile Belarus ekonomisi birbirleriyle rekabet halinde olmadıkları için üretim anlamında da birbirlerini tamamlıyor. İki ülke arasında vizelerin ortadan kalkmasıyla ilişkilerin daha da gelişmesi için bir zemin hazırlandı. Biz bu ortamın ekonomik ilişkilere olumlu yansımasını istiyoruz.” Diye konuştu. Belarus’un Avrupa Birliği transit yolunun üzerinde olduğunu da hatırlatan Lipen, Bursa’nın montaj sanayisindeki durumundan yararlanmak istediklerini de ifade etti.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Honda Motor Çin'deki 2 fabrikasını 9 Şubat'a kadar kapattı

Honda Motor Çin'deki 2 fabrikasını 9 Şubat'a kadar kapattı

access_time29 Ocak 2020 08:30

Honda Motor'dan yapılan açıklamada, kapatma kararının salgınla mücadeleye destek amacıyla alındığı bildirildi

Motorine ÖTV zammı

Motorine ÖTV zammı

access_time29 Ocak 2020 08:14

Resmi Gazete'de bugün yer alan düzenlemeye göre motorinin litresinden alınan ÖTV'de 11 kuruş artışa gidildi.

Akaryakıtta çifte indirim

Akaryakıtta çifte indirim

access_time28 Ocak 2020 16:54

Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 13 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 10 kuruş indirim yapılacak

Kubota sürücüsüz ve tam otonom traktörünü tanıttı

Kubota sürücüsüz ve tam otonom traktörünü tanıttı

access_time28 Ocak 2020 13:58

Japon tarım makineleri üreticisi Kubota, sürücüsüz ve tamamen otonom traktörü Kubota X'i tanıttı. Traktör, üzerinde bulunan güneş panellerinden güç alıyor ve tamamen elektrikli...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)