Yeni başkan planlarını açıkladı

Yeni başkan planlarını açıkladı

access_time29 Mart 2017 14:29
Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) başkanlığına seçilen Honda Motosiklet Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçer, pazar kaybını önleme için harekete geçti

Türkiye’de motosiklet bilincinin oluşması için çalışmalar yürüten MOTED’in başkanlık görevini Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Nihat Çadırcı’dan devralan Bülent Kılıçer, yeni dönem planlarını açıkladı. Kılıçer, “2013 yılından beri motosiklet sektöründe daralma gözlemliyoruz. Özellikle 2015 ile 2016’yı mercek altına altığımızda yüzde 13’lük daralma ile son yılların en büyük pazar kaybını yaşadık. Daha da geçmişe gidersek; 2013’te 186 bin seviyesinde gerçekleşen motosiklet pazarı 2016’da 143 bin seviyesine düştü. Motosiklet pazarı, Türkiye genelinde yüzde 4-30 arasında küçüldü” dedi.
Kılıçer, “Türk motosikletseverlerin genelde Scooter ve FUN segmentindeki motosiklet modellerine doğru kaydığını söyleyebiliriz. MOTED olarak bu pazar kaybını önlemek adına orta ve uzun dönemde planlarımızı yapıyoruz. Ancak sektörün önündeki en büyük engel motosiklete karşı oluşan olumsuz algılar. 1600 kişi ile yaptığımız araştırmaya göre en büyük engel motosikletin tehlikeli ve kaza riskinin diğer araçlara oranla daha yüksek olduğunun düşünülmesi. Bu algının kırılması için çalışmalıyız” dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Continental Türkiye'de atama

Continental Türkiye'de atama

access_time15 Mayıs 2017 14:44

Continental Türkiye’nin Kamyon Lastikleri Satış Müdürlüğü’ne Hartwig Kühn atandı.

Assan Hanil'de atama

Assan Hanil'de atama

access_time24 Nisan 2017 10:24

Assan Hanil’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Bora Alptekin getirildi

Autoliv Türkiye uluslararası İK ödülünü kucakladı

Autoliv Türkiye uluslararası İK ödülünü kucakladı

access_time18 Nisan 2017 10:19

Autoliv Türkiye, Autoliv EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesindeki 152 şirket arasında gerçekleştirilen “En İyi Aday Tecrübesi” dalında ödül kazandı.

Doğuş ve Bayraktar grubu Autoshow’a neden katılmıyor?

Doğuş ve Bayraktar grubu Autoshow’a neden katılmıyor?

access_time07 Nisan 2017 12:29

Bazı markalar 21 – 30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ve uluslararası takvimde yer alan İstanbul Autoshow’a katılmama kararı aldılar.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)