Adapazarlı CH-R ABD’ye ısınıyor

Adapazarlı CH-R ABD’ye ısınıyor

access_time11 Nisan 2016 08:38
Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Avrupa pazarı için seri üretime hazır versiyonu tanıtılan, Adapazarı’nda üretilecek CH-R, Amerikan pazarı için de ısınma turları yapıyor.
Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Avrupa pazarı için seri üretime hazır versiyonu tanıtılan, Adapazarı’nda üretilecek CH-R, Amerikan pazarı için de ısınma turları yapıyor. Geçtiğimiz günlerde New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yine konsept olarak sergilenen CH-R’ın, 2017 yılının ilkbahar aylarında Amerikan pazarında da satılacağı bildiriliyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT) tarafından, 350 milyon euro’luk bir yatırımla üretilmeye başlanacak C-HR için hazırlıklar devam ediyor. Ülkemizde üretilen ilk crossover ve ilk hibrit araç olacak CH-R’ın Adapazarı fabrikasındaki deneme üretimlerinin başladığı haberleri gelirken, araç, konsept haliyle geçtiğimiz günlerde New York’taki otomobil fuarında da sergilendi. Daha önce Toyota’nın ABD’deki markası olan “Scion” logosuyla tanıtılan CH-R, Scion’un “hayatına son verilmesi”nin ardından bu kez Toyota logosuyla boy gösterdi.

2017 ilkbaharda

Toyota Amerika yetkilileri, fuar öncesi ve sırasında yaptıkları açıklamalarda, CHR’ın ABD’deki model yelpazesine katılacağını, seri üretim versiyonuyla ilgili detaylı bilgiyi 2017’de vereceklerini bildirdi. Bununla birlikte aracın, Amerika yollarına 2017’nin ilkbaharında sunulacağı da, kulisler arasında.

CH-R’la ilgili İstanbul’daki toplantıda konuşan Toyota Motor Avrupa Başkanı Dr. Johan Van Zyl, C-HR’ın, yılda 130 bin adet üretileceğini, yüzde 90’ının, TMMT’nin mevcut 53 ihracat pazarına ihraç edileceğini belirtmişti. 

Zyl, ABD’de satılıp satılmayacağı ve aracın Türkiye’den mi gönderileceği yönündeki sorulara net bir yanıt vermekten kaçınmış, ancak ihracat pazarları konusunda araştırmaların sürdüğünü bildirmişti. 
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ek MTV'de son ödeme tarihi 30 Kasım

Ek MTV'de son ödeme tarihi 30 Kasım

access_time29 Eylül 2023 11:38

Ek motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona erecek.

AYM merakla beklenen ek MTV kararını açıkladı

AYM merakla beklenen ek MTV kararını açıkladı

access_time28 Eylül 2023 12:35

Anayasa Mahkemesi, ek MTV'nin iptali istemiyle yapılan başvuruyu oybirliğiyle reddetti

Benzin satışları arttı, motorin satışları azaldı

Benzin satışları arttı, motorin satışları azaldı

access_time28 Eylül 2023 11:40

Benzin satışları ağustos'ta yüzde1 0,01 artarken, motorin satışları yüzde 5,36 azaldı

Çin, otomobil ihracatında dünya liderliğine koşuyor

Çin, otomobil ihracatında dünya liderliğine koşuyor

access_time28 Eylül 2023 10:17

Çin’in otomobil ihracatının bu yıl 4 milyon aracı aşması ve ülkenin dünyanın en büyük otomobil ihracatçısı olması bekleniyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)