Apple, sürücüsüz otomobil projesinin yönetimini değiştirdi

Apple, sürücüsüz otomobil projesinin yönetimini değiştirdi

access_time09 Aralık 2020 12:48
Apple, sürücüsüz otomobil projesinin başına yapay zeka ve yapay öğrenme bölümünün lideri olan John Giannandrea’yı getirdi. Ayrıca bir çok mühendis, “Project Titan” adındaki araba projesinden yapay zeka bölümüne geçiş yaptı.

Raporda belirtilenlere göre Doug Field, bu projeyle her gün yoğun bir şekilde ilgileniyor. Yüzlerce mühendisin dahil olduğu ekibin bir kısmı ise artık Giannandrea’nın liderlik ettiği yapay zeka bölümünde çalışmaya devam ediyor. Field’ın bir üst kademesindeki isim, daha önce Bob Mansfield’dı.

Mansfield, Apple Car’ı geliştiren ekibe katılmak için 2016 yılında emeklilikten geri adım atmıştı. Özel projelerde çalışmaya başlamadan önce de Apple’ın donanım bölümünde görev almıştı. Hatta bu görevdeyken Apple Watch’un geliştirilmesine katkıda bulunmuştu.

Ancak bugün yayınlanan rapora göre şirketten tamamen ayrılarak ekibini Giannandrea’ya teslim etti. Project Titan, bugüne kadar birkaç kez strateji değişikliği ile karşılaşmıştı. Projenin şu anda sürücüsüz bir sistem geliştirme amacına sahip olması, Giannandrea’nın ekibin başına geçmesinin arkasında yatan sebep de olabilir. Bloomberg ise daha fazla detay vererek Apple’ın şu anki planının bir partneri için sürücüsüz araba sistemi geliştirmek olduğunu belirtiyor.

Apple, daha önce projeden bazı çalışanları çıkarmıştı. Ancak projenin geliştirmesi hâlâ devam ediyor. Bahsedilenlere göre şirket, geçmişte kendi arabasını çıkarmaya, bu sistemi başka bir araba üreticisiyle birlikte geliştirmeye ve başka arabalarla da çalışabilecek bir satış sonrası kitine dönüştürmeye öncelik vermişti.

Tesla Inc. 5 milyar dolarlık hisse satışı kararı aldı

 

Uber, sürücüsüz araç birimini Aurora'ya satıyor

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Elektrikli araç bataryaları için talaşlı çözüm!

Elektrikli araç bataryaları için talaşlı çözüm!

access_time27 Şubat 2024 14:15

Yeni Zelanda merkezli bir CarbonScape şirketi, elektrikli araç bataryalarında çığır açan bir yaklaşım benimseyerek talaş kullanmaya başladı. Şirket, atıl durumdaki talaşı...

Rusya'da benzin ihracatı yasağı

Rusya'da benzin ihracatı yasağı

access_time27 Şubat 2024 08:43

Rusya, bezin ihracatını 6 ay süre ile yasakladı

Hyundai iki modelini artık üretmeyecek

Hyundai iki modelini artık üretmeyecek

access_time26 Şubat 2024 17:12

Hyundai, i20 N modelinin ve i30 N modelinin üretiminin şubat ayı itibariyle sona ereceğini duyurdu.

Elektrikli otobüs satışlarında patlama

Elektrikli otobüs satışlarında patlama

access_time26 Şubat 2024 11:48

2023 yılında Avrupa'nın elektrikli otobüs pazarı geçen yıla göre yüzde 53 artarak satışlarda yüksek atılım gösterdi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)