Çin'in yeni elektrikli otomobili Nio satışa sunulacak

Çin'in yeni elektrikli otomobili Nio satışa sunulacak

access_time07 Mayıs 2021 10:31
Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, Avrupa piyasasına giriyor. Çinli elektrikli  araç üreticisi Nio, 2022 yılından itibaren Almanya'da da boy  göstererek Mercedes Benz, BMW ve Audi gibi markalarla rekabete  girişecek.
Nio'nun kurucusu William Li, Der Spiegel dergisine verdiği  röportajda gelecek yıldan itibaren Almanya'da araç ve hizmetlerini  sunmaya başlayacaklarını umduğunu açıkladı. Nio, ilk Avrupa ülkesi  olarak bu yıl Norveç'te satışlarına başladı. William Li'ye göre Nio türünden markalara yönelen talebin yüzde 85  kadarı Çin, ABD ve Avrupa'dan geliyor. Shanghai'de yerleşik Nio  firmasının satış sayıları şimdilik rakiplerinin gerisinde ancak şirket  bu yılın ilk yarısında dünya çapında ancak 42 bin kadar araç teslimatı  yapmayı planlıyor.

2014'te kurulan otomobil üreticisi, şimdiye değin piyasaya elektrikle  işleyen araçlardan sadece SUV ve Crossover modelleri sundu. Ancak 2022  yılının ilk çeyreğinde beş metre boyunda lüks bir limuzin piyasaya  sürülecek. Bu yılın başında sergilenmiş olan dört kapılı ET7 de, 150  kilovat saatlik katı madde aküsüyle donanmış olacak ve böylece bin  kilometreden fazla bir özerkliğe sahip olacak. 

Nio'nun bir özelliği de, alıcının bu e-otomobili aküsüz/pilsiz olarak  satın alabilmesi. Böylece arabayı edinen, herhangi bir akü  kiralayabilecek ve onu bir başkasıyla değiştirebilecek. Bu amaçla Nio Çin'de, sayısı bu arada 200'ü aşmış olan otomatik değiştirme  istasyonlarıyla görüşmelerini sürdürüyor. Bu istasyonlarda bir robot,  birkaç dakika içinde boş aküyü alıp onun yerine bir yenisini monte  edebiliyor. Bu durum, özellikle uzun yolculuklarda rahatlatıcı bir  faktör olarak göze çarpıyor.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Honda 'dan Japonya'da bir ilk

Honda 'dan Japonya'da bir ilk

access_time22 Eylül 2021 08:20

Honda Motor'un Japonya içinde çevrim araç satışı yapacağı, bu satış şeklinin Japonya'da bir ilk olacağı bildirildi.

Yeni Micra Türkiye yollarında

Yeni Micra Türkiye yollarında

access_time13 Kasım 2019 07:42

NISSAN, yeni Micra’nın Bodrum’daki Türkiye lansmanıyla araç sahiplerine daha sportif, daha atletik, daha premium ve daha konforlu bir araç deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Nissan'ın yeni elektrikli aracının sunumu gerçekleştirildi

Nissan'ın yeni elektrikli aracının sunumu gerçekleştirildi

access_time16 Eylül 2019 16:35

Nissan, LEAF'in başarısının ardından şimdi de yeni bir elektrikli araç piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli aracının sumunu ilk olarak ABD'deki bayilerine...

Cadillac’ın 2020 Model CT4 Sedan Serisi Ortaya Çıktı

Cadillac’ın 2020 Model CT4 Sedan Serisi Ortaya Çıktı

access_time13 Eylül 2019 15:14

Cadillac daha önce piyasaya sürdüğü CT4-V modelinin ardından CT4 serisine yeni arabalarını ekliyor. ATS modellerinin yerini alması beklenen CT4 serisi, güçlü motor seçenekleri ve...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)