Elektrikli araç girişimine 2.5 milyar dolar yatırım

Elektrikli araç girişimine 2.5 milyar dolar yatırım

access_time25 Temmuz 2021 09:48
ABD merkezli elektrikli araç girişimi Rivian, son yatırım turunda 2.5 milyar dolar yatırım aldığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, yatırım turuna Rivian'ın yatırım turuna Amazon, Ford ve T.Rowe Price liderlik ettiği kaydedildi

Elektrikli araç girişimi Rivian, 2.5 milyar dolarlık yeni bir yatırım turuna imza attığını duyurdu.

Kaliforniya merkezli şirketten yapılan açıklamaya göre, Rivian'ın yatırım turuna Amazon, Ford ve T.Rowe Price liderlik etti.

Elektrikli SUV ve pickup model geliştiren şirket, ABD'de ikinci üretim tesisi açmak istediğini de geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Yatırım hakkında konuşan Rivian CEO'su R.J. Scaringe, "Araç üretiminin başlangıcına yaklaşırken, ileriye bakmaya ve Rivian'ın bir sonraki büyüme aşamasına doğru ilerlemeye devam etmemiz hayati önem taşıyor. Bu fon akışı Rivian'ın yeni araç programlarını ölçeklendirmesine, yerel tesis ayak izimizi genişletmesine ve uluslararası ürün sunumunu hızlandırmasına olanak tanıyacak" dedi.

Bugüne kadar aldığı toplam yatırım tutarı ise 10.5 milyar doları bulan Rivian'ın, bu yıl içinde potansiyel bir halka arzda 50 milyar doların üzerinde bir değerleme hedeflediği belirtiliyor.

Rivian'ın Amazon ile işbirliği kapsamında, teslimat için kullanılacak elektrikli van geliştirme projesi de bulunuyor. Şirketin Ford ile de elektrikli araç platformu işbirliği devam ediyor.

Almanya'da 2030'a kadar 14 milyon elektrikli araç olacak

Türkiye'de satılan elektrikli ve hibrit otomobiller

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

access_time21 Eylül 2021 15:28

Kırıkkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ehliyet sınavına kopya düzeneği ile giren ve bu kişiye yardım eden şüpheli yakalandı.

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

access_time21 Eylül 2021 13:59

Uber hisseleri kar açıklaması ile yükseldi

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

access_time21 Eylül 2021 03:35

Sosyal medyaya yansıyan, boş arazide yüzlerce sıfır otomobil görüntüsü, ÖTV indirimi sonrası stokçuluk iddialarını yeniden alevlendirdi. Ticaret Bakanı Muş, iddiaların tüm...

Motorinde indirim

Motorinde indirim

access_time20 Eylül 2021 17:06

EPGİS: 21.09.2021 itibarıyla motorinde 29 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşti, pompa fiyatlarına yansımayacak

YORUM YAP

YORUMLAR (0)