Erbakan'dan en uçuk seçim vaadi: Gençlere drift attıracağız

Erbakan'dan en uçuk seçim vaadi: Gençlere drift attıracağız

access_time11 Şubat 2024 14:37
Yerel seçimlerde AKP ile ittifak yapmayı reddeden Cumhur İttifakı ortağı YRP’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, siyaset sahnesindeki en uçuk vaadi yaptı.

Yerel seçimlerde AKP ile ittifak yapmayı reddeden Cumhur İttifakı ortağı YRP’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçimlere kısa bir süre kala siyaset sahnesindeki en ilginç vaadi yaptı.

Yavuz Alatan'ın Sözcü'den haberine göre Erbakan partisinin Ankara’daki aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada gençlere “Drift’’ atmayı öğreteceklerini söyledi ve “İleri sürüş pistleri açacağız. Gençlerimiz arasında her gün daha çok yaygınlaşan drift atma heyecanını da bu pistlerde gerçekleştirmelerini sağlayacağız, hız tutkularını tatmin edecekler” dedi.  

Erbakan mevcut belediyelerin içkili konserler ile LGBT etkinliklerine destek verdiğini de savundu ve partisinin 4 yıl sonra 2028 seçimlerinde iktidara geleceğini söyledi. Erbakan için şiir de yazıldı. Şiirde “Tanıdım seni yiğit/ Sen madde değil manasın/ Her zaman ve her yerde/ Hakkı haykıran Fatih Erbakan’sın” dizeleri yer aldı.

CENNETTE ARSA… 

Siyaset sahnesinde bugüne kadar çok sayıda ilginç vaat yer aldı. İşte siyasetçilerin oybuğruna vaat ettikleri: 

“Çiftçiye 1 liraya mazot. Her vatandaşa bir ev bir araba olmak üzere iki anahtar. Ekonomiyi 500 günde düzlüğe çıkarma. Her mahalleye bir milyoner, Enflasyonu tek haneye indirme. Üniversite sınavını kaldırma. Deprem bölgesine fazladan kat izni verme. Her çiftçiye ücretsiz birer traktör. Faizi tamamen kaldırma” 

Seçim dönemlerinde “Cennette arsa’’ gibi uçuk vaatler de verildi ve buna inanan vatandaşlar da oldu. Liberal Demokrat Parti eski Genel Başkanı Besim Tibuk ise “Futbolda ofsaytı kaldıracağım” vaadinde bulundu.

Fatih Erbakan'dan ittifak açıklaması

 

Fatih Erbakan, 87 belediye başkan adayını tanıttı

 

Fatih Erbakan'dan ‘Abdüllatif Şener’ açıklaması

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Musk'ın başı çalışanlarla dertte: Tesla'da grev krizi!

Musk'ın başı çalışanlarla dertte: Tesla'da grev krizi!

access_time23 Şubat 2024 10:59

Elon Musk'ın, sendika karşıtı tavrı, Tesla'ya ait şarj istasyonlarının tehlikeye girmesine neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda İsveç'te yaşanan grevlerle gündeme gelen kriz, şimdi...

Hedefevim'e ait otomobiller yeniden ihaleye çıkacak

Hedefevim'e ait otomobiller yeniden ihaleye çıkacak

access_time23 Şubat 2024 10:53

TMSF, kayyım olarak görevli bulunduğu Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Ticaret A.Ş.’ye ait otomobiller için ikinci kez ihaleye çıkacak.

Volkswagen yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

Volkswagen yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

access_time22 Şubat 2024 13:49

Volkswagen ABD'de yaklaşık 261.000 aracı geri çağıracağını duyurdu.

Tesla'nın fabrika genişletme planına tepki!

Tesla'nın fabrika genişletme planına tepki!

access_time21 Şubat 2024 16:06

Almanya'da Grünheide bölgesi sakinleri Tesla'nın fabrika genişletme planına karşı çıktı

YORUM YAP

YORUMLAR (0)