Ford, bir modelinde indirime gitti

Ford, bir modelinde indirime gitti

access_time30 Ocak 2023 22:03
Ford, elektrikli otomobili Mustang Mach-E'nin rekabetçiliğini ve müşteriler için erişilebilirliğini artırmak amacıyla üretim artışına ve fiyatlarda indirime gittiğini duyurdu

Ford, Tesla’nın araç fiyatlarında son indirimlerini takiben elektrikli aracı Mustang Mach-E'nin fiyatlarında indirime gitti. Şirketten yapılan açıklamada, üretim artışı ve indirimlerin, büyüyen elektrikli araç pazarında Ford'u önemli bir seçenek olarak konumlandırmaya devam edeceği belirtildi. Mustang Mach-E'nin müşterilerinin 3'te 2'sinin rakip markalardan geldiği aktarılan açıklamada, modelin geçen yıl ABD'deki 3 numaralı elektrikli otomobil olduğu ifade edildi.

Modeli rekabetçi tutma planı

Açıklamada, Ford'un halihazırda elektrikli araç müşterilerine bir kamyon, SUV ve minibüs sunduğu anımsatılarak, 2023'te bu modellerin ölçekli üretimi için ham madde ve bataryaların güvence altında olduğu bilgisi paylaşıldı. Güncel fiyatlandırmanın, hızla değişen pazarda modeli rekabetçi tutma planının bir parçası olduğuna işaret edilen açıklamada, Mustang Mach-E'nin fiyat değişimlerinin bulunduğu tabloya da yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen şirketin müşterilerden sorumlu yetkilisi Marin Gjaja, müşterilerin bekleme sürelerini azaltmak, rekabetçi fiyatlar sunmak ve rakipsiz bir müşteri deneyimi oluşturmak için daha fazla elektrikli araç üreteceklerini belirterek, "Heyecan verici elektrikli araçlar üretmeye devam ederken, elektrikli araçlarımızı herkes için daha erişilebilir hale getirmek için sınırları zorlamaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Paylaşılan fiyat tablosuna göre, Mach-E'nin çeşitli versiyonlarının fiyatlarında yüzde 8'e varan oranlarda indirime gidilirken, düşük fiyatlı modellerde 600-900 dolar arasında indirim yapılacak. Yüksek fiyatlı modellerde de indirim 5 bin 900 doları bulacak. Bu kapsamda modelin başlangıç fiyatları yaklaşık 46 bin dolar ile 64 bin dolar arasında değişecek. Aracının teslim edilmesini bekleyen mevcut müşteriler, yeni fiyattan otomatik olarak yararlanacak.

Elektrikli araç piyasasında rekabet kızışıyor

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla da satışlarını artırmak amacıyla yıl başında Çin'de yaptığı indirimlerin ardından ABD ve Avrupa'da fiyatlarını düşürmüştü. Model 3 ve Model Y araçlarının fiyatlarında yüzde 20'yi bulan Tesla'nın indirimleri, ABD'de otomobil modeline göre yüzde 6 ile yüzde 20 arasında değişirken; Almanya'da yüzde 17'yi bulmuştu. Avusturya, İsviçre ve Fransa'da da Tesla fiyatlarında indirime gidilmişti. 

Benzin ve motorin satışlarında artış

 

Musk piyasa düzenleyicisinin kıskacında

 

Türkiye’nin ilk şarj edilebilir hibrit otomobili Toyota C-HR

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Erdoğan: Togg, bu ay sonunda caddelerde

Erdoğan: Togg, bu ay sonunda caddelerde

access_time23 Mart 2023 00:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil Togg'un, bu ay sonundan itibaren caddeleri zenginleştireceğini ifade etti

Stellantis'ten 130 milyon euro yatırım

Stellantis'ten 130 milyon euro yatırım

access_time22 Mart 2023 14:00

Stellantis, Almanya fabrikasında elektrikli araçlara 130 milyon eurodan fazla yatırım yapacak.

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Nisan'da sona eriyor

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Nisan'da sona eriyor

access_time22 Mart 2023 11:12

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Nisan itibarıyla sona erecek.

İkinci el otomobilde seçim hareketliliği

İkinci el otomobilde seçim hareketliliği

access_time22 Mart 2023 11:11

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, seçimin yaklaşmasıyla sıfır araç bulamayan vatandaşların ikinci el araçlara yöneldiğini belirtti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)