Formula 1, ekim ayında İstanbul'da

Formula 1, ekim ayında İstanbul'da

access_time25 Haziran 2021 03:28
11-13 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirilmesi beklenen dünyanın en büyük motor sporları yarışması, pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi, 1-3 Ekim arasındaki yarışların İstanbul'da yapılması bekleniyor

Haziran ayında yapılması planlanan fakat pandemi nedeniyle iptal edilen Formula 1 yeniden İstanbul'a geliyor.

Singapur GP organizatörleri, 2021 yarışının KOVID-19 salgını sonrası yaşanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. Takvimde yer açılmasının ardından gözler Türkiye'ye çevrildi.

İstanbul Park'ın sahibi olan Intercity'nin yönetim kurulu başkanı Vural Ak, geçtiğimiz günlerde Formula 1'in İstanbul'a gelişi için çalışma sürdürdüklerini açıklamıştı. Ak, "Yarışların Türkiye’de düzenlenmesi konusundaki çalışmaları için kendisine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde 11-13 Haziran’da gerçekleşecek olan Türkiye yarışı teknik nedenlerle yapılamaz hale geldi. Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Fanatik'teki habere göre Formula 1 ve Intercity yönetiminin görüşmelerinden olumlu haber çıktı. Yetkililer arasından anlaşma sağlanırken resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor.

EKİM AYINDA İSTANBUL'DA

Yarışın takvimi de belli oldu. Yarışseverler, 1 ve 3 Ekim arasında İstanbul'da Formula 1'i izleyebilecek.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

access_time21 Eylül 2021 15:28

Kırıkkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ehliyet sınavına kopya düzeneği ile giren ve bu kişiye yardım eden şüpheli yakalandı.

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

access_time21 Eylül 2021 13:59

Uber hisseleri kar açıklaması ile yükseldi

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

access_time21 Eylül 2021 03:35

Sosyal medyaya yansıyan, boş arazide yüzlerce sıfır otomobil görüntüsü, ÖTV indirimi sonrası stokçuluk iddialarını yeniden alevlendirdi. Ticaret Bakanı Muş, iddiaların tüm...

Motorinde indirim

Motorinde indirim

access_time20 Eylül 2021 17:06

EPGİS: 21.09.2021 itibarıyla motorinde 29 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşti, pompa fiyatlarına yansımayacak

YORUM YAP

YORUMLAR (0)