Hyundai yeni SUV'unu İzmit'te üretecek

Hyundai yeni SUV'unu İzmit'te üretecek

access_time26 Kasım 2020 11:50
Koreli üretici Hyundai de, SUV ürün gamının giriş modeli olacak bir model duyurdu. Bayon adı verilen aracın 2021'de satışa sunulacağı belirtilirken, Türkiye'de üretileceği bildirildi

Koreli üretici Hyundai, ürün gamına yeni bir SUV model ekleyeceğini duyurdu. B-segment SUV kategorisine dahil olacak aracın ismi Bayon olarak açıklandı.

Nissan Juke, Seat Arona, Renault Captur gibi modeller ile mücadele edecek modelin Avrupa pazarı için geliştirildiği belirtildi.

Kuşkusuz markanın Avrupa'daki satışlarına yeni bir soluk getirecek olan Bayon'un Türkiye açısından da önemi bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre, Korelilerin yeni SUV'u Hyundai Assan'ın İzmit Fabrikası'nda üretilecek.

Avrupa'ya Türkiye'den ihraç edilecek Bayon hakkında detay paylaşılmazken, modelin i20 ile aynı platformda üretileceği ve kaputunun altında da benzinli ile hibrit güç seçeneklerinin olacağı öngörülüyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hyundai'nin Pazarla Başkan Yardımcısı Andreas-Christoph Hofmann, "B-segment yeni SUV modelimiz ile büyük bir fırsat görüyoruz. Segmentte her geçen gün talep artıyor" dedi.

Adını Fransa'daki Bayonne kentinden alan otomobilin, 2021'in ilk yarısında satışa sunulacağı kaydedildi. Aracın, Hyundai'nin bu sınıftaki bir başka model Kona'dan daha kompakt ölçülere sahip olacağı belirtiliyor.

Korona virüs karavan satışlarını patlattı: 1 yıl sonrasına sipariş

Motorinde zam

Tesla'nın piyasa değeri artıyor: 500 milyar doları aştı

Sıfır ve ikinci el araba fiyatları düşecek mi?

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ağır kusurlu araçlara muayene ayarı

Ağır kusurlu araçlara muayene ayarı

access_time23 Ocak 2021 10:00

Yapılan değişiklikle muayenede ağır kusurlu bulunan araçlar artık bir aylık süre içinde hiçbir sınırlama olmaksızın herhangi bir istasyonda tekrar muayeneye...

13 ilde oto hırsızlık şebekesine operasyon

13 ilde oto hırsızlık şebekesine operasyon

access_time23 Ocak 2021 08:34

Adana merkezli 13 ilde oto hırsızlığı yapıp, bu araçların şasi numaraları değiştirerek satan şebekeye yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. 49 kişi hakkında gözaltı kararının...

Alman otomotiv devinin faaliyet karı yüzde 50 düştü

Alman otomotiv devinin faaliyet karı yüzde 50 düştü

access_time22 Ocak 2021 15:24

Volkswagen'ın faaliyet karı geçen yıl yaklaşık yüzde 50 düşerek, 19,3 milyar eurodan 10 milyar euroya geriledi

Hyundai Assan’da üst düzey görev değişikliği

Hyundai Assan’da üst düzey görev değişikliği

access_time22 Ocak 2021 14:40

Hyundai Assan’da CEO ve başkanlık görevine Sangsu Kim atandı. Kim 30 yıllık otomotiv tecrübesi ile satış ve üretim alanlarında başarı çıtasını yükseltmeyi hedefliyor....

YORUM YAP

YORUMLAR (0)