İkinci el otomobillerde fiyat artışı devam ediyor

İkinci el otomobillerde fiyat artışı devam ediyor

access_time06 Haziran 2021 10:54
Araba fiyatlarının her ay arttığını belirten Avtostat uzmanları, bu yılın başından itibaren ikinci el araçlarda ortalama artışın yüzde 8 olduğunu açıkladı

Rusya’da otomobil pazarı hakkında araştırmalarıyla bilinen Avtostat ajansı, bu yılın mayıs ayında ikinci el otomobillerin ortalama fiyatlarının yükselmeye devam ettiğini açıkladı.

Buna göre Rusya pazarında ikinci el otomobilde ortalama fiyat 742 bin rubleye ulaşırken, bu rakamın nisan ayında kaydedilen 726 bin ruble ortalamalarından yüzde 2,2 daha yüksek olduğu gözlemlendi.
İkinci el araba fiyatlarının her ay arttığını belirten Avtostat uzmanları, bu yılın başından itibaren ikinci el araçlarda ortalama artışın yüzde 8 olduğunu, geçtiğimiz yılın mayıs ayına göre ise ortalama fiyat artışının yüzde 23 olduğunu vurguladı.

Avtostat, Ocak-Mart 2021 tarihlerinde ülkedeki sıfır km araçların ortalama fiyatlarında da artış kaydedildiğini, ortalama fiyatın 1 milyon 872 bin ruble olduğunu açıklamıştı.

Avtostat araştırmasının sonuçlarına göre, bu yılın ilk çeyreğinde yabancı marka otomobil fiyatlarındaki ortalamaların bir önceki yıla göre yüzde 13,6 artışla 2 milyona yükseldiği ifade edildi. Rusya’da yerli otomobillerin ortalama fiyatı da geçen yıla göre yüzde 9,1 artarak 760 bin 400 rubleye yükseldi.

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Satıştan önceki 3 gün içinde...

İkinci el araç fiyatlarındaki artış sigorta fiyatlarını değiştirdi

İkinci el otomobilde en fazla tercih edilen markalar

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

En ucuz otomobiller

En ucuz otomobiller

access_time19 Eylül 2021 09:46

Araç sahibi olmak isteyen tüketiciler, ikinci el arabaları ve sıfır otomobil modellerini, üreticilerin kampanyalarını araştırıyor

İkinci el araç satışında dengeler değişti

İkinci el araç satışında dengeler değişti

access_time12 Eylül 2021 12:22

Otomobillerde ÖTV oranlarına esas matrah limitleri geçen haftalarda değiştirilmişti. Böylelikle bazı modellerde 60 bin TL’ye varan indirimler gerçekleşmişti. Bu indirim kararı...

İkinci el araç satanın ÖTV sendromu

İkinci el araç satanın ÖTV sendromu

access_time21 Ağustos 2021 09:20

ÖTV düzenlemesinin ardından ikinci el araç satış sitelerinde kaos hakim olurken, piyasada üç ayrı satıcı tipi olduğu görüldü.

İkinci el araç fiyatlarında artış bekleniyor

İkinci el araç fiyatlarında artış bekleniyor

access_time25 Temmuz 2021 12:39

Araç alım-satımlarında talep artışı yaşanacağı öngörülüyor. Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, Sputnik’e yaptığı değerlendirmede, Ağustos ayında ikinci el araç fiyatlarında...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)