İstanbul Park'ın yeni sahibi ortalığı karıştırdı

İstanbul Park'ın yeni sahibi ortalığı karıştırdı

access_time11 Ekim 2012 10:23
F1 Pisti ihalesi rekor bedelle adı ilk kez duyulan bir şirkete verildi. Eski bankacı Sinan Akıman şirket ortağı çıktı

Formula 1 yarışlarıyla türkiye’nin tanıtım için büyük proje kapsamında değerlendirilen Kurtköjy’deki F1 Pisti’nin yeni işletmecisi MC Yarış Sporları şirketi oldu. İstanbul Ticaret Odası ’nda ( İTO ) dün yapılan ihaleye beş firma katıldı. Açık arttırma yolu ile yıllık 9.1 milyon lira kira bedeline çıkan İstanbul MC Yarış Sporları LTD yarışın galibi oldu. 3 milyon lira ile açılan açık arttırma 17 tur sürdü. Ceyda Erem’in sahibi olduğu CNR Fuarcılık 6.7 milyon lirada yarıştan çekilince F1 Pisti’ni işletme hakkı adı ilk kez duyulan MC Yarış Sporları’na kaldı. 2023 yılına kadar pisti işletme hakkını alan firmanın arkasında ise, İngiliz bir yatırım fonu olduğu belirtildi.
10 YILDA 100 MİLYON LİRA ÖDEME
Motor aksesuarları şirketi MC Yarış Sporları’nın ortaklarından Mahmut Sinan Akıman eski banka portföy yöneticisi ve aynı zamanda motor yarışçısı çıktı. 18 yıl çalıştığı Garanti Bankası’ndan yeni ayrıldığı belirtilen Akıman ve ortakları 10 yıllık ihale süreci için 100 milyon liraya yakın bir ödeme yapacak.
İngiliz ortaklı MC Yarış Sporları şirketinin ihale için kurulduğu belirtilirken pistte yarışmaların yanında turizm yatırımlarının da gündeme gelebileceği öne sürüldü. İddialara göre proje kapsamında bir otel yapılacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu da ihale sonucunu şaşkınlıkla karşıladığını ve bir anda sanki gökten iner gibi gelen bu şirketin kim olduğunu araştırdığını söyledi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Trafik sigortasında yeni dönem

Trafik sigortasında yeni dönem

access_time13 Haziran 2021 15:26

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) trafik sigortasında yeni döneme ilişkin açıklama yaptı

Yerli elektrikli otobüs Almanya yollarına çıkacak

Yerli elektrikli otobüs Almanya yollarına çıkacak

access_time12 Haziran 2021 14:01

Karsan, Almanya’nın Weilheim kentinde gerçekleşen elektrikli otobüs ihalesini kazandığını duyurdu

Volkswagen ve Audi sahiplerinin bilgileri çalındı

Volkswagen ve Audi sahiplerinin bilgileri çalındı

access_time12 Haziran 2021 12:00

Alman Volkswagen ve Audi marka otomobil firmalarına düzenlenen siber saldırıda müşteri bilgileri çalındı. Açıklamada satın almak isteyenlerin bilgileri çalındı dendi

Huawei'den sürücüsüz araç hamlesi

Huawei'den sürücüsüz araç hamlesi

access_time11 Haziran 2021 16:48

Çinli teknoloji ve telekomünikasyon devi Huawei'nin akıllı araç birimi yöneticisi Wang Jun, firmanın 2025'e kadar sürücüsüz araç piyasasına gireceğini ifade etti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)