İşte Apple Car'ın fiyatı

İşte Apple Car'ın fiyatı

access_time07 Aralık 2022 13:14
Apple'dan uzun zamandır üstünde çalıştığı Apple Car için yine bir erteleme kararı gelirken, fiyatıyla ilgili yeni iddialar gündeme geldi.

Sürücüsüz araç alanında Tesla’nın liderliğini zorlaması beklenen hatta şimdiden bazı tüketicilerin, aracın piyasaya sürülmesi halinde satın alma konusunda kararlı olduğu Apple Car ile ilgili yeni bilgiler basına yansıdı.

2025’i hedefleyen teknoloji devi, şimdi ise gözünü 2026’ya dikti. Bu Apple’ın, araç için ilk erteleme kararı değil. Ayrıca, aracın 100 bin doların altında bir fiyatla satışa sunulması hedefleniyor.

Son haberler, aslında Apple’ın projesinde geri adım attığını gösteriyor. Bloomberg’in haberine göre; Proje Titan olarak adlandırılan çalışmalardaki en son durum, aracın piyasaya sürülmesine öncelik vermek için piyasaya sürüldüğünde tamamen otonom sürüşten vazgeçmek.

OTONOM SÜRÜŞTEN VAZGEÇİYOR

Şirket, daha önce tamamen otonom bir araç üstünde dururken yeni haberlere göre; Proje Titan’da işler istendiği gibi gitmedi ve otomobilin bir direksiyon simidi ve pedalları olacağı belirtiliyor.

Apple’ın, Apple Car üzerinde çalışmaya başladığı ile ilgili söylentiler ilk olarak 2014’te çıkmıştı. Aracın, sürücülerin otoyolda film izlemesine ve araba sürmek dışında daha pek çok işlerini yapmalarına izin vereceği, sadece ara sokaklarda veya kötü hava koşullarında manuel sürüş için uyarı vereceği konuşuluyordu. Ancak şirket, şimdilik bu iddiasından vazgeçmiş gibi.

Proje Titan’ın yaşadığı bu değişimler ve ertelemeler belki de yaşadığı beklenmedik pek çok aksilikten kaynaklı. Defalarca yönetici değiştirmesi de projedeki talihsizliklerden biri.

Apple'ın gizli araba projesi kayıplar veriyor

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ford, bir modelinde indirime gitti

Ford, bir modelinde indirime gitti

access_time30 Ocak 2023 22:03

Ford, elektrikli otomobili Mustang Mach-E'nin rekabetçiliğini ve müşteriler için erişilebilirliğini artırmak amacıyla üretim artışına ve fiyatlarda indirime gittiğini...

Benzin ve motorin satışlarında artış

Benzin ve motorin satışlarında artış

access_time30 Ocak 2023 13:26

Yurt içi piyasalarda Aralık ayında benzin ve motorin satışları arttı.

Musk piyasa düzenleyicisinin kıskacında

Musk piyasa düzenleyicisinin kıskacında

access_time30 Ocak 2023 08:51

ABD piyasası düzenleyicisi SEC, Elon Musk'ın Tesla'nın otomatik sürüş iddialarındaki rolünü araştırıyor.

 Türkiye’nin ilk şarj edilebilir hibrit otomobili Toyota C-HR

Türkiye’nin ilk şarj edilebilir hibrit otomobili Toyota C-HR

access_time30 Ocak 2023 07:52

Türkiye’nin ilk şarj edilebilir hibrit otomobili yeni Toyota C-HR, dünyada ilk kez Toyota Otomobil Sanayi Türkiye tarafından Sakarya’da üretilecek. C-HR için 317 milyon euroluk...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)