Japonya'da zincirleme kaza: 134 araç birbirine girdi

Japonya'da zincirleme kaza: 134 araç birbirine girdi

access_time19 Ocak 2021 17:40
Japonya'nın Osaki kentinde, yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtına yüzünden oluşan kazada 134 araç birbirine girdi. Yetkililer, 8 kişinin ağır yaralandığı bu kazada 1 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kuzey Japonya bölgesinde yer alan Osaki kentinde, yoğun kar fırtınası yüzünden korkunç bir kaza yaşandı. 134 aracın birbirine girdiği kazada 1 kişi yaşamını yitirirken, 8’den fazla kişi ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kazanın yaşanmasının ardından Tohoku Otoyolu’nda 100’den fazla araç, soğuk hava koşulları altında mahsur kaldı. 200’den fazla yolcunun etkilendiği bu kazada yerel yetkililer yiyecek, battaniye ve su yardımı yapmaya başladı.

Eyalet polisi, şiddetli rüzgarla savrulan karın görüşü sıfıra indirdiğini, bu sebeple sürücülerin kaza yapmaya başladığını belirtti. Kurtarma ekipleri, şiddetli fırtınanın ve yoğun kar yağışının yaşandığı Tohoku Otoyolu’nun giriş ve çıkışlarını çok uzun bir süre boyunca kapatmak zorunda kaldı.

Ankara'da lüks otomobil çetesi çökertildi

 -4 santigrat derece soğuğun ortasında mahsur kalan yüzlerce kazazedeye kurtarma ekipleri yiyecek, ilk yardım ve acil tuvalet yardımı yapmaya başladı. Kaza ve soğuktan etkilenen yolcular, en yakın hastanelere nakledildi.

Varank açıkladı: 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

 

İstanbul'da kar yağdı, lastikçiler doldu taştı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

AB'de ticari araç satışları ocakta azaldı

AB'de ticari araç satışları ocakta azaldı

access_time24 Şubat 2021 15:01

Avrupa Birliği (AB) ticari araç pazarında toplam satışlar, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,2...

Grand Theft Auto yasağı

Grand Theft Auto yasağı

access_time24 Şubat 2021 12:11

ABD’nin Chicago eyaletinde hızla artan araba kaçırma ve şiddet içerikli suçlar nedeniyle Grand Theft Auto ve diğer şiddet içeren video oyunlarının yasaklanması...

Moody’s’ten otomotiv sektörü için önemli uyarı

Moody’s’ten otomotiv sektörü için önemli uyarı

access_time24 Şubat 2021 08:01

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's, çip kıtlığı Ford Motor Co. ve GMn'in karlarını üçte bir oranında düşürebileceği öngörüsünde bulundu.

Para alamayınca dayısının otomobilini parçaladı

Para alamayınca dayısının otomobilini parçaladı

access_time23 Şubat 2021 14:00

Beyoğlu'nda dayısından para alamadığını iddia eden kişi, dayısının otomobiline hoparlörle vurarak zarar verdi. Dayı da yeğenini demir çubukla dövüp başından yaralarken, aile...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)