Mercedes Çin'e yatırımını artıracak

Mercedes Çin'e yatırımını artıracak

access_time10 Şubat 2023 09:55
Mercedes Benz, 2023’te Çin pazarına yatırımını artıracak. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Troska, "Çinli müşterilerin artan lüks mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için Ar-Ge ve endüstri zinciri düzenimizi genişleteceğiz." dedi.

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, Çinli ortaklarıyla birlikte Çin'e daha fazla yatırım yapacak. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Hubertus Troska, "Çinli müşterilerin artan lüks mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için Ar-Ge ve endüstri zinciri düzenimizi genişleteceğiz ve elektrifikasyon, dijitalleşme ve karbon nötrlüğe yönelik yenilikçi dönüşümümüzü hızlandıracağız" dedi.

Çin'in şirketin en büyük tek pazarı ve en büyük üretim tesisi olduğuna dikkat çeken Troska, aynı zamanda bir teknolojik yenilik merkezi ve şirketin uzun vadeli küresel stratejisinde çok önemli bir rol oynayan endüstri zinciri gelişiminin odak noktası olduğunu söyledi.

Troska, 2022'de zorluklara ve belirsizliklere rağmen, şirketin Çin'deki işinin, ülkenin ekonomisinin dayanıklılığı ve Çinli ortakları ile müşterilerinin desteği sayesinde kilit segmentlerde yüksek kaliteli ve istikrarlı bir gelişme kaydettiğini söyledi.

Şirket, yerel olarak üretilen dört milyonuncu Mercedes-Benz otomobilinin Beijing Benz Automotive üretim hattından inmesine tanık oldu. Shanghai'deki merkez, bağlanabilirlik gibi dijital alanlara odaklanarak geçen yıl kuruldu. Çin'in gelişen yeni enerjili araç (NEV) pazarı sayesinde Mercedes-Benz, 2022'de NEV teslimatlarını yıllık yüzde 143 artırdı.

Troska, "İnovasyonun gelişmeyi yönlendirmesi ve karşılıklı faydalar için dışa açılmaya devam etmesiyle Çin ekonomisinin yüksek kaliteli kalkınmaya doğru ilerlemeye devam ettiğini fark ettik. İnovasyon odaklı bir otomotiv şirketi olarak, tüm bu gelişme trendleri bizi cesaretlendiriyor" dedi. Mercedes-Benz'in karbon nötr hedefinin Çin'in iklim emelleriyle örtüştüğünü ve şirketin ülkenin yeşil kalkınmasına katkıda bulunmaya kendini adadığını söyleyen Troska, "2039 yılına kadar karbon nötr yeni bir otomobil filosu elde etmeyi hedefliyoruz"

Mercedes'ten Hindistan'da büyüme beklentisi

 

Mercedes-Benz'den Polonya'ya 1,3 milyar euroluk yatırım

 

ABD’li Rivian ile Mercedes'in Avrupa ortaklığı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatını gerçekleştirdi

Otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatını gerçekleştirdi

access_time04 Haziran 2023 14:47

OİB'in açıkladığı verilere göre otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatına imza attı.

İşte mayısta en çok satılan otomotiv markaları

İşte mayısta en çok satılan otomotiv markaları

access_time04 Haziran 2023 11:57

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarında geçen ay satışlarda ilk 3'te Fiat, Opel ve Peugeot markaları yer aldı.

Ankara'da, bugün bazı yollar trafiğine kapatılacak

Ankara'da, bugün bazı yollar trafiğine kapatılacak

access_time03 Haziran 2023 01:38

Ankara Valiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Çip krizi bitti şimdi sıra işgücü açığında

Çip krizi bitti şimdi sıra işgücü açığında

access_time03 Haziran 2023 00:52

Çip krizini atlatıldığını söyleyen Opel CEO'su Florian Huettl, şimdi de sektörde nitelikli işgücü açığı oluştuğunu ve bilgi teknolojileri alanında uzman arayışının olduğunu...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)