Mercedes Çin'e yatırımını artıracak

Mercedes Çin'e yatırımını artıracak

access_time10 Şubat 2023 09:55
Mercedes Benz, 2023’te Çin pazarına yatırımını artıracak. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Troska, "Çinli müşterilerin artan lüks mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için Ar-Ge ve endüstri zinciri düzenimizi genişleteceğiz." dedi.

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, Çinli ortaklarıyla birlikte Çin'e daha fazla yatırım yapacak. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Hubertus Troska, "Çinli müşterilerin artan lüks mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için Ar-Ge ve endüstri zinciri düzenimizi genişleteceğiz ve elektrifikasyon, dijitalleşme ve karbon nötrlüğe yönelik yenilikçi dönüşümümüzü hızlandıracağız" dedi.

Çin'in şirketin en büyük tek pazarı ve en büyük üretim tesisi olduğuna dikkat çeken Troska, aynı zamanda bir teknolojik yenilik merkezi ve şirketin uzun vadeli küresel stratejisinde çok önemli bir rol oynayan endüstri zinciri gelişiminin odak noktası olduğunu söyledi.

Troska, 2022'de zorluklara ve belirsizliklere rağmen, şirketin Çin'deki işinin, ülkenin ekonomisinin dayanıklılığı ve Çinli ortakları ile müşterilerinin desteği sayesinde kilit segmentlerde yüksek kaliteli ve istikrarlı bir gelişme kaydettiğini söyledi.

Şirket, yerel olarak üretilen dört milyonuncu Mercedes-Benz otomobilinin Beijing Benz Automotive üretim hattından inmesine tanık oldu. Shanghai'deki merkez, bağlanabilirlik gibi dijital alanlara odaklanarak geçen yıl kuruldu. Çin'in gelişen yeni enerjili araç (NEV) pazarı sayesinde Mercedes-Benz, 2022'de NEV teslimatlarını yıllık yüzde 143 artırdı.

Troska, "İnovasyonun gelişmeyi yönlendirmesi ve karşılıklı faydalar için dışa açılmaya devam etmesiyle Çin ekonomisinin yüksek kaliteli kalkınmaya doğru ilerlemeye devam ettiğini fark ettik. İnovasyon odaklı bir otomotiv şirketi olarak, tüm bu gelişme trendleri bizi cesaretlendiriyor" dedi. Mercedes-Benz'in karbon nötr hedefinin Çin'in iklim emelleriyle örtüştüğünü ve şirketin ülkenin yeşil kalkınmasına katkıda bulunmaya kendini adadığını söyleyen Troska, "2039 yılına kadar karbon nötr yeni bir otomobil filosu elde etmeyi hedefliyoruz"

Mercedes'ten Hindistan'da büyüme beklentisi

 

Mercedes-Benz'den Polonya'ya 1,3 milyar euroluk yatırım

 

ABD’li Rivian ile Mercedes'in Avrupa ortaklığı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

ABD'den yabancı üretim akıllı otomobilleri soruşturma kararı

ABD'den yabancı üretim "akıllı otomobilleri" soruşturma kararı

access_time01 Mart 2024 03:35

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada hassas bilgiler toplayabildiği belirtilen Çin dahil, yabancı ülkelerin ürettiği "akıllı otomobillerin" soruşturulacağını...

OSD, AB'den hibe desteği alacak

OSD, AB'den hibe desteği alacak

access_time29 Şubat 2024 10:31

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), "Türk Otomotiv Sanayiinin AB Yeşil Mutabakat Hedeflerini Gerçekleştirmesi Projesi" ile Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında AB'den hibe desteği...

Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim yolda

Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim yolda

access_time29 Şubat 2024 09:47

Yarından itibaren motorine 1,35 TL indirim bekleniyor. Peki benzinde indirim var mı? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de geçerli olan...

İngiltere'de otomotiv üretimi üst üste beşinci ayda da arttı

İngiltere'de otomotiv üretimi üst üste beşinci ayda da arttı

access_time29 Şubat 2024 07:41

İngiltere'nin otomobil üretimi, Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artış göstererek, art arda beşinci büyüme ayına imza attı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)