Musk, Bitcoin'de yeni bir dönem daha mı başlatıyor?

Musk, Bitcoin'de yeni bir dönem daha mı başlatıyor?

access_time08 Nisan 2021 14:46
Kripto paralarda öncü olan Elon Musk, Bitcoin ile araç, ödeme sonrasında kira dönemini başlatabilir.

Kripto paraların dalgalanmasında ve ödeme sistemlerinde ön sıralarda yer almasında katkısı büyük olan Elon Musk, Bitcoin (BTC) ile kira ödemeye başlayabilir.

Musk, henüz bir açıklama yapmasa da, dünkü haberlerde Los Angeles merkezli gayrimenkul şirketi Caruso Properties ve kripto para borsası Gemini bir iş birliği yaptı.

İş birliği kapsamında Caruso, birçok mülkü için kira ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başlayacak. L.A Times haberine göre Caruso, rezervinin yaklaşık yüzde 1'ini de Bitcoin'e dönüştürdü.

Tesla'nın Glendale, Kaliforniya'daki bayiisine ev sahipliği yapan mülk de Caruso'ya ait.

Tesla, Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmasının ve araç satın alımlarında BTC kabul etmeye başlamasının ardından, şimdi de "kira mı ödeyecek?" sorusu soruluyor.

Caruso Properties'in sahibi Rick Caruso, henüz Bitcoin ile kira ödemek için harekete geçilmediğini, fakat şirketin BTC'ye yaptığı yatırımın şimdiden kârlı olduğunu söyledi.

Caruso, “İyi bir koruma aracı olduğuna inanıyorum ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu çoktan kanıtladı" diye açıkladı.

Caruso, mülklerini Bitcoin alıcılarına sunarak geleceğe hazırlanıyor gibi gözüküyor. Bitcoin'in yaygınlık durumunu kredi kartlarının elli yıl önceki yaygınlık durumuyla kıyaslayan Caruso, garip ve güvenilmeyen bir teknolojinin ileride toplumun ayrılmaz bir parçası olabileceğini söyledi.

Bitcoin ve blockchain teknolojisinin de ileride aynısını yapacağını düşünüyorum. Bu konuda öncü olmak istiyoruz

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Markaların en ucuz otomobilleri

Markaların en ucuz otomobilleri

access_time08 Mayıs 2021 10:33

Çip tedarikinde yaşanan sorunlar nedeniyle otomobil fiyatlarında artış devam ediyor. Döviz kurlarındaki oynaklık da fiyatlarda etkili oldu. En ucuz otomobil 146.900 liradan...

Bu krizden çıkışın bedeli 3 trilyon dolar

Bu krizden çıkışın bedeli 3 trilyon dolar

access_time07 Mayıs 2021 15:02

Otomotivde başlayarak elektronik sektörüne sıçrayan küresel çip tedariki sorunu giderek büyürken, çip talebinin karşılanması için gelecek 10 yılda Ar-Ge ve sermaye harcamalarına...

30 metre uzunluğunda otobüs

30 metre uzunluğunda otobüs

access_time07 Mayıs 2021 13:22

Çin’de üretilen ‘Qikhang’ isimli, 30 metre uzunluğunda 300 kişi kapasiteli dev otobüs, Hubei eyaletinin Xiangyang caddelerinde görüldü.

Otomatik vites tercihi artıyor

Otomatik vites tercihi artıyor

access_time07 Mayıs 2021 12:15

Türkiye'de otomatik vites otomobil satışları bu yılın ilk dört aylık dönemiyle geçen yılın aynı dönemi kıyaslandığında yüzde 81,2 artışla 156 bin 695'e...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)