Musk, Bitcoin'de yeni bir dönem daha mı başlatıyor?

Musk, Bitcoin'de yeni bir dönem daha mı başlatıyor?

access_time08 Nisan 2021 14:46
Kripto paralarda öncü olan Elon Musk, Bitcoin ile araç, ödeme sonrasında kira dönemini başlatabilir.

Kripto paraların dalgalanmasında ve ödeme sistemlerinde ön sıralarda yer almasında katkısı büyük olan Elon Musk, Bitcoin (BTC) ile kira ödemeye başlayabilir.

Musk, henüz bir açıklama yapmasa da, dünkü haberlerde Los Angeles merkezli gayrimenkul şirketi Caruso Properties ve kripto para borsası Gemini bir iş birliği yaptı.

İş birliği kapsamında Caruso, birçok mülkü için kira ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başlayacak. L.A Times haberine göre Caruso, rezervinin yaklaşık yüzde 1'ini de Bitcoin'e dönüştürdü.

Tesla'nın Glendale, Kaliforniya'daki bayiisine ev sahipliği yapan mülk de Caruso'ya ait.

Tesla, Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmasının ve araç satın alımlarında BTC kabul etmeye başlamasının ardından, şimdi de "kira mı ödeyecek?" sorusu soruluyor.

Caruso Properties'in sahibi Rick Caruso, henüz Bitcoin ile kira ödemek için harekete geçilmediğini, fakat şirketin BTC'ye yaptığı yatırımın şimdiden kârlı olduğunu söyledi.

Caruso, “İyi bir koruma aracı olduğuna inanıyorum ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu çoktan kanıtladı" diye açıkladı.

Caruso, mülklerini Bitcoin alıcılarına sunarak geleceğe hazırlanıyor gibi gözüküyor. Bitcoin'in yaygınlık durumunu kredi kartlarının elli yıl önceki yaygınlık durumuyla kıyaslayan Caruso, garip ve güvenilmeyen bir teknolojinin ileride toplumun ayrılmaz bir parçası olabileceğini söyledi.

Bitcoin ve blockchain teknolojisinin de ileride aynısını yapacağını düşünüyorum. Bu konuda öncü olmak istiyoruz

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

İmamoğlu yeni taksi siteminde şoförlerin alacağı maaş miktarını açıkladı

İmamoğlu yeni taksi siteminde şoförlerin alacağı maaş miktarını açıkladı

access_time24 Ekim 2021 20:30

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yeni taksi sisteminde taksi şoförlerinin alacağı maaş miktarını açıkladı

OYDER Başkanı: Faizler düşerse otomotive olumlu yansır

OYDER Başkanı: Faizler düşerse otomotive olumlu yansır

access_time24 Ekim 2021 14:44

OYDER Başkanı Turgay Mersin, Merkez Bankası'nın faizi düşürmesinin bir şey ifade etmediğini belirterek, "Bankalar faizi düşürmüyor. Eğer faiz düşüşünü yansıtırlarsa bunun...

Paranın satın alamayacağı otomobiller

Paranın satın alamayacağı otomobiller

access_time24 Ekim 2021 11:32

Her şeyin olduğu gibi otomobillerin de “parayla satın alınamayanları” var... Nitekim satın alabilmek için sadece yüklü miktarda bir servete sahip olmak yetmiyor, bir de o...

İkinci el otoda fiyatlar yükseldi, satışlar azaldı

İkinci el otoda fiyatlar yükseldi, satışlar azaldı

access_time24 Ekim 2021 11:05

Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, eylülde bir önceki aya göre yüzde 19 azalarak 113 bin 964 olurken, araç fiyatları yaklaşık yüzde 1,6...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)