Musk piyasa düzenleyicisinin kıskacında

Musk piyasa düzenleyicisinin kıskacında

access_time30 Ocak 2023 08:51
ABD piyasası düzenleyicisi SEC, Elon Musk'ın Tesla'nın otomatik sürüş iddialarındaki rolünü araştırıyor.

Bloomberg News, ABD menkul kıymetler piyasası düzenleyicisinin, Elon Musk'ın EV üreticisi Tesla'nın sürücüsüz sürüş iddialarını şekillendirmedeki rolünü araştırdığını bildirdi.

Haberde incelemenin, şirketin Autopilot sürücü yardım sistemi hakkındaki açıklamalarına yönelik devam eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasının bir parçası olduğu belirtildi.

SEC yetkilileri, Musk'ın hangi belirli açıklamalarının veya faaliyetlerinin düzenleyicinin dikkatini çektiğini belirtmeden, Musk'ın uygunsuz bir şekilde ileriye dönük açıklamalarda bulunup bulunmadığını değerlendiriyor.

Ayrı bir gelişmede, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nin (NHTSA) başkan vekili 9 Ocak'ta düzenleyici kurumun Ağustos 2021'de başlattığı Tesla Autopilot soruşturmasında gerçekten hızlı çalıştığını söyledi.

Musk, Tesla'yı özel olarak aldığı için 2018 tarihli tweet'inde "finansman sağlandı" diyerek yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla da yargılanıyor.

Ne olmuştu?

Kazalar sırasında devreye giren Tesla’nın sürüş destek sistemi Autopilot’un karıştığı ve bazıları ölümle sonuçlanan çok sayıda kazanın ardından, ABD Adalet Bakanlığı 2021'de soruşturma açmıştı.

Elon Musk’a açılan hissedar davasında yeni gelişme

 

Elon Musk Tesla’yı nasıl kurtarabilir?

 

Tesla'da işten çıkarmalar başlıyor

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Radar uyarısı yapan sürücülerin cezaları iptal

Radar uyarısı yapan sürücülerin cezaları iptal

access_time16 Nisan 2024 12:11

Bakan Yerlikaya, Düzce’de diğer sürücülere selektörle radar denetimini haber veren 14 sürücüye kesilen trafik cezalarının iptal edildiğini açıkladı. Yerlikaya, trafikteki radar...

Zorlu Enerji, Avrupa'daki elektrikli şarj ağını genişletecek

Zorlu Enerji, Avrupa'daki elektrikli şarj ağını genişletecek

access_time16 Nisan 2024 12:07

Zorlu Enerji, sürdürülebilir ulaşım hedefleri doğrultusunda Avrupa genelinde elektrikli araçlar için şarj istasyonları ağını genişletmek amacıyla stratejik ortaklık kurulduğunu...

Tesla'nın işten çıkarmaları Çin'i de vurdu

Tesla'nın işten çıkarmaları Çin'i de vurdu

access_time16 Nisan 2024 10:17

Tesla'nın işten çıkarma planından Çin operasyonları da etkilendi

İsviçre'li dergiden Togg'a övgü: Türk Teslası

İsviçre'li dergiden Togg'a övgü: Türk Teslası

access_time16 Nisan 2024 09:40

İsviçre'nin ulusal gazetesi Blick, Türk Teslası" benzetmesi yaptığı Togg'a övgüde bulunduğu haberinde, "Elektrikli araç, dijital ekosistemi, sürüş ve şarj performansı da...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)