OTTOO’na 100 bin dolarlık yatırım

OTTOO’na 100 bin dolarlık yatırım

access_time15 Ağustos 2018 16:34
Akıllı araç platformu OTTOO, StartersHub ve Angel Effect ortaklığında 100 bin dolarlık yatırım aldı.

Mart 2016’da Murat Aras, Koray Kocabaş ve Fatih Sinan Bir tarafından kurulan bulut tabanlı araç veri ve bağlantı platformu OTTOO, otomotiv ekosistemindeki oyuncular için araç ve sürüş verilerine dayalı ürünler geliştiriyor. Ottoo ile sürücüler hem araç ile ilgili maliyetlerini azaltıyor hem de araç ve sürüş güvenliğini artırıyorlar. Ottoo, kaza ya da aracın çekilmesi gibi durumlarda hem kullanıcıyı hem de kullanıcının önceden belirlediği kontaklara bildirim gönderiyor. Aynı zamanda da firmalar ile kullanıcılar arasında iletişim kanalı oluşturuyor. Aracın anlık benzin seviyesi ve konumuna göre en yakın akaryakıt istasyonunu tavsiye etmek, arıza durumunda en yakın servis istasyonlarını listelemek ya da çekici çağırmak gibi özellikleri içerisinde barındırıyor. 

Şu an öncelikli olarak otomotivle ilgili şirketleri platforma dahil etme aşamasında olduklarını açıklayan OTTOO ekibi sigorta, akaryakıt, satış sonrası hizmet sektörleri başta olmak üzere bu sektörlerdeki firmalara yönelik dijital dönüşüm planları ile farklı çözümler sunduklarını belirtti. Kullanıcıların bu sektördeki ürün ve hizmetlere ulaşabilecekleri ve araç ve sürüş güvenliklerini arttırabilecekleri OTTOO mobil uygulamalarının çok kısa bir zamanda pazara çıkacağını da sözlerine ekledi.

2017 yılında StartersHub XO programına dahil olan ve ilk çekirdek yatırımını alan OTTOO, aldığı yeni yatırımı, ekibi büyütmek ve müşteri portföyünü geliştirmek için kullanacağını belirtti. StartersHub’ın yaptığı devam yatırımı ile ilgili StartersHub kurucularından Ersin Pamuksüzer, OTTOO’nun gelişmesinden memnun olduklarını ve global anlamda bir fırsat gördüklerini belirtti. Yeni yatırım ile Angel Effect üyelerinden Ercüment İnanç, Olcay Ungun, Murat Selek, Cem Önce ve Okan Utkueri OTTOO girişiminin yatırımcıları arasına katıldı.

OTTOO kurucu ortaklarından Murat Aras aldıkları yatırım ile ilgili; “Oluşturmaya çalıştığımız ekosistem açısından yatırımcılarımızın otomotiv, sigortacılık, akaryakıt ve telekom deneyimleri bizim için çok değerli. Yatırım sonrası çalışmalarımızı aldığımız akıllı paranın etkisiyle daha hızlı bir şekilde ilerleteceğimize inanıyoruz.” şeklinde düşüncelerini aktardı. 

Aynı zamanda Angel Effect Melek Yatırımcı Ağı’nın ilk yatırımı olması ile ilgili görüşlerini belirten Angel Effect kurucu üyelerinden Ercüment İnanç, “OTTOO’nun vizyonuna inanıyoruz ve ekibimizin çeşitliliği bize güven veriyor. Mentor Effect çatısı altında başlayan mentorluk yolculuğumuzda önemli bir aşamaya geldiğimizi anladık; OTTOO ile bağımızı daha da güçlendiriyoruz. Mentorlar grubu olarak yatırım sonrası bize düşen sorumluluk artıyor” dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Yeni Micra Türkiye yollarında

Yeni Micra Türkiye yollarında

access_time13 Kasım 2019 07:42

NISSAN, yeni Micra’nın Bodrum’daki Türkiye lansmanıyla araç sahiplerine daha sportif, daha atletik, daha premium ve daha konforlu bir araç deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Nissan'ın yeni elektrikli aracının sunumu gerçekleştirildi

Nissan'ın yeni elektrikli aracının sunumu gerçekleştirildi

access_time16 Eylül 2019 16:35

Nissan, LEAF'in başarısının ardından şimdi de yeni bir elektrikli araç piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli aracının sumunu ilk olarak ABD'deki bayilerine...

Cadillac’ın 2020 Model CT4 Sedan Serisi Ortaya Çıktı

Cadillac’ın 2020 Model CT4 Sedan Serisi Ortaya Çıktı

access_time13 Eylül 2019 15:14

Cadillac daha önce piyasaya sürdüğü CT4-V modelinin ardından CT4 serisine yeni arabalarını ekliyor. ATS modellerinin yerini alması beklenen CT4 serisi, güçlü motor seçenekleri ve...

Aston Martin elektrik otomobilini tanıttı

Aston Martin elektrik otomobilini tanıttı

access_time15 Eylül 2018 14:30

Aston Martin’in ilk elektrikli otomobili Rapide E dünya genelinde tanıtımı yapıldı. Çift elektrikli motoru bulunan Rapide E, 602 beygir güç üretebiliyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)