OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

OYDER başkanlığına yeniden Şahsuvaroğlu seçildi

access_time19 Nisan 2019 18:23
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) olağan genel kurulunda mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu’na yeniden başkan olarak seçildi.

Türkiye’de otomotiv sektörünün perakende ve hizmet ayağını temsil eden  OYDERaçıklamasına göre, OYDER Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçimde,  mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu güven tazeledi. 

Yenilenmiş liste ile seçime giren Şahsuvaroğlu, tüzükte yapılan  değişiklikle yeni dönemde 3 yıl başkan olarak OYDER’i temsil edecek.  Yönetim  Kurulu Başkan Vekilliğine Turgay Mersin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına  Zeynep Fidan Soysal, Uğur Yalçınkaya, Ömer Koyuncu, Uğur Güven ve K. Altuğ Erciş  getirildi. 

Yönetim Kurulu ise Aykut Pektekin, Yüksel Ceylan, Murat Yeğin, Şemsi  Durdu, Kemal Terpet, Ali Erdem Cindilli, Erdinç Artkıy, Turan Mutlu, Mehmet  Koçak, Yusuf Oflaz, Hüseyin Dönmez ve Baki Kış’tan oluştu.  

"OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahsuvaroğlu, otomotiv sektöründeki  tüm derneklerin yoğun çabalarıyla ÖTV ve KDV destekleri ile hurda teşviklerinin  hayata geçirildiğini belirterek, "Bu durum gösteriyor ki hükumetimiz sektörümüze  pozitif bakmaktadır. Otomotiv sektörü birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi o  ülkenin her alanına etki eden bir konumdadır. bu sebeple öncelikle desteklenmesi  gereken, yarattığı kaliteli istihdam ve katma değeri, tedarik sanayisinin gücü  ile ve üstün hizmet kalitesi ile dikkatle korunması gereken bir sektördür."  ifadelerini kullandı. 

Başkan Şahsuvaroğlu şunları kaydetti: 

"Türkiye’deki otomotiv perakendecileri yapılanmasını en az yıllık bir  milyon adetlik iç pazar satış adetlerine göre gerçekleştirilmiştir. Böyle  kurumsal bir yapının 2019 yılında öngörüldüğü gibi 400-500 bin adetlik pazar ile  sağlıklı şekilde ayakta kalması mümkün görünmemektedir. Öncelikle iç pazarımızın  potansiyelimize uygun şekilde canlandırılması ve bu sektörden kazanç sağlayan  tarafları tatmin etmesi hepimiz açısından elzemdir. Bu noktada, vergi indirimleri  ile desteklemek gibi kısa süreli çözümlerin yanında, daha yapısal ve kalıcı  adımların atılmasının da tam zamanı olduğu görülmektedir. Çalışmaların hayata  geçilmesinde OYDER olarak her anlamda destek vermeye hazırız."

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

access_time30 Mayıs 2024 14:39

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere uygulanması düşünülen anti-damping vergisine ilişkin kararını, Avrupa seçimlerinin sonrasına...

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

access_time30 Mayıs 2024 08:21

Toyota'nın üretim ve satışları nisanda düştü. Gerilemede, Çin'deki şiddetli fiyat rekabeti, güvenlik testi skandalı etkili oldu.

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

access_time30 Mayıs 2024 07:58

İngiltere'de otomobil üretimi nisan ayında da geriledi. Elektrikli araçların üretilen tüm otomobillerin içindeki payı yükseldi

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

access_time29 Mayıs 2024 11:18

Türkiye'de uzun yıllar yüksek satış sayılarına sahip olan Alman otomotiv markalarının pazar payı yüzde 16,81'e geriledi. Türkiye otomotiv pazarında Volkswagen, Mercedes, BMW...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)